Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Jak ożywić to forum ?

Jak ożywić to forum ? 2015/03/10 10:38 #69636

  • moto-zakup
  • moto-zakup Avatar
Od dłuższego czasu obserwuje aktywność na forum która jest znikoma - czy znacie tego przyczyny ?
Może są jakieś pomysły na ożywienie i większą aktywność ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/10 13:13 #69637

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Hej :)
Niestety tutaj większość nowych userów po dostaniu informacji na której im zależy ucieka :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/10 14:37 #69639

  • Suzuki GSX-R
  • Suzuki GSX-R Avatar
Dokładnie tak jest :) Ktoś kto kupił już auto lub uzyskał pomoc później już ma to gdzieś ;)
Ale zauważyłem też, że chyba przez trudności z dostępem do baz, odpowiadaniem od ręki itp też się trochę, że tak powiem obserwatorów czy kibiców wysypało :P
Nie wiem jak u ciebie kris ale ja nawet gdybym chciał komuś coś odpowiedzieć to często mam problem z dostępem... :dry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/10 15:41 #69640

  • heli
  • heli Avatar
Suzuki GSX-R napisał:
Ale zauważyłem też, że chyba przez trudności z dostępem do baz, odpowiadaniem od ręki itp też się trochę, że tak powiem obserwatorów czy kibiców wysypało :P
Ja - w miarę możliwości czasowych - staram się odpowiadać od ręki w kwestii pojazdów z USA, zaś najczęściej w weekendy opisuję przypadki nieścisłości w ogłoszeniach :)
Zauważyłem, że jest też na forum grono użytkowników, którzy proszą o pomoc nie pierwszy raz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/10 17:24 #69642

  • moto-zakup
  • moto-zakup Avatar
Zatem trzeba ,,zmusić,, nowych do aktywności. Tylko jak ? :whistle:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/10 19:58 #69644

  • Suzuki GSX-R
  • Suzuki GSX-R Avatar
Pamiętam że kiedyś był jakiś pomysł żeby robić np konkursy hehe :D

Przykładowo:
- cofka miesiąca
- gruz miesiąca

itp ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/10 22:13 #69645

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Ale widzisz - to dalej "zmusza" do aktywności grupkę ludzi, pozostała część po uzyskaniu informacji przestaje zaglądać :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/12 08:10 #69667

  • moto-zakup
  • moto-zakup Avatar
Forum ma spory potencjał bo nie ma tutaj z tego co widziałem ,,zarozumiałych,, e-handlarzy którzy myślą że wszystkie rozumy pozjadali. Myślę, że to duży plus dla tego forum.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/19 15:03 #69791

  • czeslaw555
  • czeslaw555 Avatar
ci e-handlarze są wszędzie i na tym forum też, trzeba z tym jakoś żyć ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/19 21:00 #69804

  • moto-zakup
  • moto-zakup Avatar
Ja nie mam nic przeciwko e-handlarzom, niech piszą na fakturze rzeczywiste kwoty, niech płacą akcyzę jak należy, niech piszą w ogłoszeniach prawdę, niech płacą recykling a nie w ogłoszeniach dopisują że rejestracja 756 zł (ludzie później głupieją - ile co ma kosztować), niech podają rzeczywiste numery VIN i najważniejsze niech mają trochę pokory.
Innych problemów z nimi nie widzę :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/03/22 20:36 #69839

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
szczerze to ja również nie mam za bardzo pomysłu na ożywienie forum :( scenariusz jest taki sam:
1. założenie konta (najlepiej z tymczasowego maila, które od długiego czasu blokujemy, ale na o2, czy innych tego typu serwisach założenie konta to kilka chwil)
2. zadanie pytania na forum
3. uzyskanie odpowiedzi
iiii już ...
jeśli macie jakieś pomysły to jesteśmy bardzo otwarci na pomysły
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2015/05/05 17:42 #70802

  • frein
  • frein Avatar
Przydałoby się powiększyć grupę aktywnych ludzi oraz większy dostęp do baz historii serwisowej - niestety jest z tym problem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2016/07/17 01:55 #77534

  • Isiaaa
  • Isiaaa Avatar
To forum nie wygląda już na martwe :) Myślę, że promocja zrobiła swoje i wszystko zaczeło grać. Moje ostatnie forum umarło i już się nie podniosło niestety.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2016/11/15 13:43 #79036

  • OlafLarry
  • OlafLarry Avatar
A ja się tak zastanawiam - oczywiście jest to luźny pomysł, nie poparty żadnym doświadczeniem - może dodać coś też o dobrych samochodach. Może jakiś dział sprawdzonych samochodów, ewentualnie ogłoszeń użytkowników prywatnych, którzy chcą sprzedać swoje właśnie bezwypadkowe samochody. Oczywiście numer rejestracyjny VIN i pełna historia pojazdu wymagana. Dział moderowany, post taki widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez moda. Myślę, że człowiek wiedząc, że ma podać wszystkie dane i narażając się na sprawdzenie historii nie pisałby głupot. A ruch w takich postach mógłby się zrobić a może i przybyło by osób szukających sprawdzonego pojazdu. Ot taki luźny pomysł. Sam bym poszukał czegoś w ogłoszeniach na takim forum gdzie są tylko pewne bryki. I sam bym coś dodał na temat mojego auta - choć znam tylko 6 lat jego historii - czyli mojego użytkowania - reszta to dla mnie tajemnica :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2016/11/15 14:02 #79038

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Olaf, widzisz, jest jeden problem.
Jak mamy promować na forum pewne auta to auta musiałyby być pewne, prawda?
W jaki sposób je weryfikować? Wysyłać kogoś?
Nie do ogarnięcia, niestety :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2016/11/15 14:31 #79039

  • OlafLarry
  • OlafLarry Avatar
No masz rację. W sumie nie pomyślałem iż na 100% można stwierdzić że samochód był "bity" Nie da się za to jednoznacznie z VINu wyczytać że jest bezwypadkowy. Prawda? Jedynie organoleptycznie....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak ożywić to forum ? 2016/11/17 12:26 #79056

  • kubski
  • kubski Avatar
nie chodzi o to żeby promować auta, ale o to aby dać kupującym ofertę bardzo dobrze rokującą
nikt przecież nie kupi auta tylko dlatego, że wisi na forum bezwypadkowy.net
oczywiście taka forma musiałaby mieć sporo ograniczeń. ja bym poszedł w taką opcję "polecanych" na forum aut:
- oferta bardzo ograniczona
możliwość zamieszczania ofert tylko przez forumowiczów z długim stażem i odpowiednią liczbą komentarzy. trzeba uniknąć podszywania się handlarzy/pośredników i promowania ich perełek.
- weryfikację ofert (przez kogo? jak?) przed wystawieniem na forum uważam za zbędną.
- pełna historia oferowanych egzemplarzy
naprawy/serwisy + naprawy blach-lak, itd.
- oczywiście zapewnienie możliwości weryfikacji kondycji auta na SKP, ASO
intencją forum nie powinno być promowanie pewnych aut, ale raczej szybsze skontaktowanie klienta (który ma dość wszechobecnych igiełek) i uczciwego sprzedawcy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport