Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: [UWAGA] Aut-Fred Bydgoszcz: "bezwypadkowe".

[UWAGA] Aut-Fred Bydgoszcz: "bezwypadkowe". 2016/05/15 15:41 #76863

  • Nial
  • Nial Avatar
Temat założyłem, żeby ostrzec potencjalnych kupujących, żeby nie zrobili sobie tam np. 200-kilometrowej wycieczki krajoznawczej. Nie ma po co jechać.

Pojechałem z ciekawości, czy coś się u nich zmieniło przez lata. Najpierw zadzwoniłem, umówiliśmy się na dziś na godz. 13 - nikt nie przyjechał, olali mnie - ot takie traktowanie potencjalnego klienta. Więc miałem czas obejrzeć sobie to coś dokładnie.

Zaznaczam na wstępie, że nie miałem nadziei na coś lepszego niż zastałem, stan dzikiego zachodu na polskim rynku aut używanych znam aż za dobrze.

Najpierw ogłoszenie:

otomoto.pl/of...html#647f024d60

Auto stoi na blachach toruńskich CT.

VIN gdyby ogłoszenie znikło: U5YHB516AAL229214

Fragmenty opisu:

"Zdaję sobie sprawę, że opisy są różne, a po obejrzeniu auta następuje rozczarowanie, dlatego zapewniam i gwarantuję, że nasz opis jest zgodny ze stanem technicznym i wizualnym
samochodu oraz, że nie będą mieć Państwo żadnych uwag"

"Karoseria jest bez rys, wgnieceń czy innych uszkodzeń. Poza tym auto bezwypadkowe."

Stan rzeczywisty:
- głębokie rysy na przednim błotniku i zderzaku, nieudolnie zapaćkane czymś co wygląda na zwykłą białą farbkę
- odstający błotnik, zderzak,
- nierówne szpary
- wgniecenia, rysy
- korozja w okolicach lewego tylnego nadkola

Ale to wszystko jest nic, powiedzmy że normalna sprawa w używanym aucie.

Dalej:
- lakier na uszczelce szyby :D , ślady po nieudolnie przyklejonej podczas lakierowania taśmie malarskiej
- lakier na wewnętrznych krawędziach tylnej szyby :D
- szpachla na prawym tylnym nadkolu, cały błotnik malowany
- czujnik grubości lakieru wykazał m.in. malowane prawdopodobnie: tylną klapę, prawe przednie drzwi (lakierowane a potem nierówno spolerowane), lewy tylny błotnik... Niektóre elementy malowane kilkukrotnie. Itp., itd.
- dach i maska nie malowane, szyby zgadzają się z rocznikiem auta, nie licząc tylnych trójkątnych, które są o rok starsze niż auto.

Niestety nie oglądałem śladów powypadkowej przeszłości w bagażniku, pod maską itp., bo nikt z komisu nie przyjechał na spotkanie - była brama otwarta to sobie sam obejrzałem tylko z zewnątrz.

Na koniec obejrzałem sobie i pomierzyłem kilka innych które tam stały, po pobieżnych oględzinach stwierdzam podobny lub gorszy stan.

Tak więc jeśli ktoś szuka auta nie malowanego i nie kombinowanego, to nie polecam, szkoda czasu, natomiast jeśli komuś nie przeszkadza że sprzedający z góry zaczyna go bezczelnie robić w balona (treść ogłoszenia), to zapraszam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[UWAGA] Aut-Fred Bydgoszcz: "bezwypadkowe". 2016/05/17 21:05 #76886

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
A pomierzyłeś w ogóle auto czy nie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport