Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: BMW e46 salon PL - zalecam ostrożność

BMW e46 salon PL - zalecam ostrożność 2015/10/06 13:14 #73260

  • szmergiel
  • szmergiel Avatar
Witam.

W czerwcu oglądałem w Warszawie auto które miało być niespotykanym rodzynkiem na rynku.

archiwumallegro.pl/bmw_318_20i_salon_bez...6tys-5409621405.html

Auto w jednych rekach od 7 lat, odkupione od ambasady Rosji, w 100% niemalowane jak mnie zapewniano telefonicznie. Cena była ambitna wiec spodziewałem się też ambitnego stanu. Po przyjeździe okazało się ze przód malowany - maska i błotnik lewy - ślady rdzy i partactwo lakiernika w postaci zamalowanych brudków. właściciel przyznał się ze przód miał gonga. Tył po lekkim najechaniu - nie naprawiony (zderzak porysowany i wklęśnięty). Lakier poobijany, matowy, zaniedbany. Wnętrze wyeksploatowane do granic możliwości. Kierownica wytarta i z dziurami, fotel na pograniczu przetarcia, podszybie drzwi bocznych wytarte od opierania łokcia - na połysk. Pasek imitujący aluminium na desce strasznie poobijany i porysowany. Jedynie gałka zmiany biegów była idealna - i została mi w ręku podczas jazdy próbnej (właściciel kupił nową ale nie umiał założyć - stara ponoć się rozleciała a nowa tylko nasunął). Auto było słabe też mechanicznie, kompresor klimy po załączeniu zagłuszał silnik głośnym jazgotem, niepewnie się prowadziło, łańcuch tłukł lekko po nagrzaniu. Odpuściłem bo auto wykazywało stan na zaniedbane 350 000 tysi a nie deklarowane 116. Dokumentacji przebiegu nie oglądałem - to co zobaczyłem wystarczyło. Auto miedzy ambasada a właścicielami zaliczyło komis BMW- może z 400 000 zrobili 40 000. Ubogie wyposażenie wskazywało ze nie był to reprezentacyjny samochód wiec mógł jeździć dzień noc jako wół roboczy.

I przypadkiem natknąłem się na coś takiego.

olx.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-318i-2004-...1Y2B.html#6df160f41f

Jak się zadzwoni to można usłyszeć że obecny właściciel kupił auto od wujka w lipcu tego roku, a tamten miał je z ambasady Rosji. Wyposażenie podobne. Widać inne felgi, pasek na desce oklejony karbonem aby zakryć ryzy i idealna kierownica - które nie współgra z wyrytą zaślepką poduchy - chyba wymieniona. Jedynie fotel i tapicerka drzwi zdaje się że ta sama - wytarta. Można się dowiedzieć też o malowaniu tyłu. Stan lakieru wskazuje że auto całe było chlapnięte bo tamto było zbyt sponiewierane aby je wypolerować.

W czerwcu VINu nie wiozłem wiec pisze tylko aby być OSTROŻNYM - nie jechać pół Polski do rodzynka ale wysłać kogoś miejscowego. Przebieg też inny, trochę urealniony. Tamto auto finalnie z prawie 22 tysie zeszło na 16 i pewnie sprzedane zostało jeszcze taniej bo ogłoszenie dłuuugo widziałem - było w opłakanym stanie i trzeba było sporo w nie zainwestować. Jeśli to to samo auto - to ktoś próbuje mocno zarobić a także podrasował przebieg.

Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW e46 salon PL - zalecam ostrożność 2015/10/06 13:47 #73263

  • szmergiel
  • szmergiel Avatar
A tu ogłoszenie z fotkami wnętrza do oceny liftingu dechy i kierownicy.

otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-318i-2...-143km-ID6ybMqB.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport