Posiadasz już konto?

Zaloguj

Artykuły

Europejskie służby publiczne zaczynają testy Mustanga Mach-E – elektryczny ambulans i samochód policyjny wyjechały na drogi Holandii i Szwajcarii 
2022-07-19
Europejskie służby publiczne

Ford Mustang Mach-E od początku sprzedaży wzbudza zainteresowanie zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z czasem zaczął być także ciekawą i realną alternatywą dla pojazdów spalinowych wykorzystywanych przez służby publiczne. Potwierdzają to kolejne testy w europejskich instytucjach.


Mustang Mach-E w rękach ratowników medycznych
W Holandii całkowicie elektryczny Mustang Mach-E jest obecnie testowany przez firmę Broeder de Vries. To część znanej holenderskiej grupy medycznej, która wspiera publiczną służbę zdrowia. Firma specjalizuje się w pomocy w nagłych wypadkach i mobilnej opiece medycznej, a także oferuje szkolenia z zakresu opieki medycznej oraz umiejętności prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych z sygnałami optycznymi i dźwiękowymi.
 
Broeder de Vries od lat korzysta z ambulansów opracowanych na bazie Forda Transita Customa, dzięki czemu w pełni zaspokaja potrzeby zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Mając na względzie wyzwania związane z ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych, firma od dłuższego czasu użytkuje pojazdy hybrydowe typu plug-in. Teraz Broeder de Vries rozpoczyna fazę testów całkowicie elektrycznych pojazdów od Mustanga Mach-E. Ponieważ transport medyczny w nagłych sytuacjach stawia dodatkowe wymagania dotyczące stylu jazdy i przygotowania do niej, firma na początku użyje Mustanga Mach-E do nauki jazdy w szczególnych warunkach, w jakich korzysta ze swojej floty pojazdów uprzywilejowanych.
 
Przypomnijmy, że imponujący zasięg Mustanga Mach-E wynoszący w tym przypadku 540 km (samochody z napędem AWD i rozszerzoną baterią)  idealnie nadaje się do takich zadań. Dodatkową zaletą jest 15.5-calowy ekran i system informacyjno-rozrywkowy SYNC 4, który zapewnia kierowcy nawigację z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, dzięki czemu zawsze może dotrzeć do celu najszybszą trasą.
 
Ten konkretny Mustang Mach-E został w pełni przygotowany do roli karetki pogotowia przez znaną firmą Tulatech. Specjalne wyposażenie obejmuje naklejki, sygnały optyczne i dźwiękowe (migający pasek świetlny i syrena) oraz inne niezbędne sprzęty na pokładzie. Po analizie testów zostanie podjęta decyzja o dalszym wykorzystaniu tego pojazdu już w codziennej pracy pogotowia ratunkowego.
 
Policjanci w Szwajcarii zachwyceni elektrycznym SUV-em Forda
Ford Mustang Mach-E rozpoczął także służbę w policji w Zurychu. W tym przypadku testy obejmują działalność samochodu jako wozu patrolowego.
 
- Ford jest bardzo dobrze ocenianym i poszukiwanym partnerem na całym świecie w zakresie pojazdów policyjnych. Można tu podać przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie marka jest wyraźnym numerem 1 wśród samochodów policyjnych. Dzięki Mustangowi Mach-E chcemy wprowadzić markę Ford do policyjnej floty w Szwajcarii. W całej Europie Ford S-MAX odniósł wielki sukces jako policyjny radiowóz, a w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia model ten jest numerem jeden wśród wozów patrolowych – powiedział Herbert Konrad, menadżer ds. floty Ford Szwajcaria. 
 
Co sprawia, że całkowicie elektryczny Ford Mustang Mach-E jest tak interesujący dla szwajcarskiej policji?
 
- W przypadku pojazdów elektrycznych decydującym kryterium są osiągi, a więc m.in. zasięg. Co więcej Mustang Mach-E oferuje niezwykle przestronne wnętrze, do którego dodaje potężny argument – znacznie niższą cenę niż u innych producentów samochodów elektrycznych – wyjaśnił Gerhard Schaub, prezes stowarzyszenia funkcjonariuszy policji w Zurychu.
 
Już pierwsze tygodnie użytkowania pokazały, że policja stawia na właściwego „konia”.
 
- Do tej pory wszystkie reakcje są bardzo pozytywne. Na targach Intertraffic w Amsterdamie Mustang Mach-E był wielką atrakcją wśród zwiedzających. Obecnie wielu moich kolegów jest zainteresowanych tym pojazdem elektrycznym – dodał prezes stowarzyszenia policjantów.
 
Mustang Mach-E nie jest jednak tylko samochodem pokazowym, ale prawdziwym narzędziem pracy.
 
- Dzięki pełnemu policyjnemu wyposażeniu Mustang Mach-E może być testowany w rzeczywistych warunkach przez odziały policji – powiedział Gerhard Schaub. - W tym celu samochód elektryczny został nie tylko oznaczony niebiesko-żółtym policyjnym wzorem, ale także wyposażony w modułową, niebieską listwę świetlną. Zainteresowanie samochodem jest ogromne, ponieważ wiele wydziałów policji zapisało się na testy Mustanga Mach-E.
 
Przypomnijmy, że już w zeszłym roku Mustang Mach-E dołączył do floty brytyjskiej policji, a pojazd wzbudził ogromne zainteresowanie wśród wielu wydziałów chcących go przetestować. Pierwszy elektryczny SUV Forda w podobnym czasie pojawił się w stałej flocie policji stanu Michigan w USA, gdzie trafił po serii rygorystycznych testów. Co więcej, to pierwszy w pełni elektryczny samochód, którzy otrzymał pozytywną ocenę od tamtejszej policji.


Źródło: Ford, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować