Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Z jakim numerem wystartuje wyścigówka Volkswagena? 
2018-06-12
Z jakim numerem wystartuje wy


Kierowca Romain Dumas wystartuje z numerem 94. „Zgodnie z amerykańskim zwyczajem organizator dał nam możliwość wybrania numeru startowego” – wyjaśnia dyrektor Volkswagen Motorsport, Sven Smeets. Zdecydowaliśmy się na liczbę 94, bo symbolizuje litery „I” oraz „D”, czyli dziewiątą i czwartą literę alfabetu. I.D. R Pikes Peak, auto wyścigowe wyposażone w dwa silniki elektryczne o mocy systemowej wynoszącej 500 kW (680 KM), to przygotowany do najbardziej ekstremalnych wyczynów sportowych przedstawiciel rodziny I.D., czyli seryjnych modeli elektrycznych, które Volkswagen zacznie wprowadzać na rynek od 2020 roku. 

Podczas oficjalnych testów inżynierowie przeprowadzą prace polegające na końcowym zestrojeniu układów technicznych auta. Do niedzieli Dumas będzie korzystał z każdej nadarzającej się okazji do tego, żeby jak najlepiej poznać swoją wyścigówkę. Samą trasę wyścigu ten 40-letni kierowca zna z własnego doświadczenia – w przeszłości już trzy razy wygrał Pikes Peak International Hill Climb. W tym roku jego celem jest ustanowienie nowego rekordu trasy w kategorii samochodów elektrycznych; ten aktualny obowiązuje od 2016 roku i wynosi 8 minut i 57,118 sekund. 

Po testach Dumas wróci jeszcze na krótko do Europy. W weekend poprzedzający Pikes Peak International Hill Climb francuski specjalista od ścigania się na długich dystansach weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Zaraz po przekroczeniu linii mety wróci do Colorado. W czwartek (19 czerwca) na Pikes Peak rozpocznie się pierwszy trening przed wyścigiem. Kwalifikacje dla Dumasa i I.D. R Pikes Peak wyznaczono na środę. W piątek o godzinie 17-tej miejscowego czasu (według środkowoeuropejskiego czasu letniego: sobota, godz. 1:00) zostanie podana kolejność startów do wyścigu 24 czerwca. Pierwszy uczestnik ruszy o godzinie 8:00 (16:00). Tradycyjnie pierwsze na trasę wyruszą motocykleŹródło: Volkswagen

Zaloguj się aby skomentować