Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Program DasWeltAuto cieszy się dużym zainteresowaniem polskich kierowców 
2023-02-02
Program DasWeltAuto cieszy si


Jeśli spojrzymy na ceny aut, które w 2022 roku zmieniły właściciela za pośrednictwem programu Das WeltAuto okaże się, że – podobnie jak w ubiegłym roku – nie ma przedziału, który miałby zdecydowaną przewagę nad innymi. Samochody pomiędzy 40 i 60 tys. zł oraz między 60 i 80 tys. zł mają niemal identyczny udział, odpowiednio 20,2 i 19,7 procent. Nieco mniej, bo 16,6 procent klientów, wybrało auta, które mieściły się w przedziale 80-100 tys. zł. Co ciekawe, spory udział w sprzedaży Das WeltAuto miały samochody w cenie powyżej 120 tys. zł. Zdecydowało się na nie 17,3 procent klientów. Średnia cena sprzedanego przez Das WeltAuto w 2022 r. pojazdu wyniosła 83,6 tys. zł. To o ok. 12 procent więcej niż w ubiegłym roku.
 
W podziale na poszczególne rodzaje napędu prym wiodą samochody z silnikami benzynowymi – stanowiły one 64 procent ogólnej sprzedaży Das WeltAuto w 2021 roku. To wzrost o 8,1 punktu procentowego w porównaniu do 2020 r. Mniejszą dynamikę wzrostu miały odmiany hybrydowe i samochody elektryczne. Te wzrosty odbyły się oczywiście kosztem aut wysokoprężnych, których udział spadł aż o 8,8 punktu procentowego i wyniósł w 2021 roku 34,3 procent.
 
Na stronie www.dasweltauto.pl jest stale dostępnych ok. 1500 samochodów, z czego ponad połowa posiada certyfikat Das WeltAuto, a ich stan został zweryfikowany w rygorystycznym teście, obejmujących aż 117 punktów kontrolnych. Takie auta są objęte przynajmniej roczną gwarancją. Warto podkreślić, że co trzeci oferowany w ramach programu pojazd pochodzi od klientów Das WeltAuto, którzy pozostawili go w rozliczeniu za nowy lub używany samochód.
 
„Gdy konsumenci dokładnie oglądają każdą złotówkę my odpowiadamy ofertą sprawdzonych i godnych zaufania samochodów. Gdy coraz trudniej jest zdobyć auto do sprzedaży my stawiamy na lojalność i pozyskiwanie samochodów od naszych klientów, którzy kupują auta w programie i do niego wracają wymienić je na nowsze lub przesiąść się na nową Skodę, Volkswagena lub Seata” – komentuje Daniel Ciachowski, odpowiedzialny za Das WeltAuto w Volkswagen Group Polska. „Dealerzy Das WeltAuto wykonali fantastyczną pracę i cieszę się, że pomimo trudnych warunków handlowych wyniki programu kolejny rok z rzędu były bardzo dobre” – dodaje Ciachowski.
 

Top 10 modeli Das WeltAuto w 2022 roku w Polsce (w szt.):

1. Skoda Octavia – 2045
2. Skoda Fabia – 1506
3. Volkswagen Golf – 1334
4. Volkswagen Passat – 1302
5. Skoda Superb – 1000
6. Volkswagen Tiguan – 816
7. Skoda Rapid – 748
8. Seat Leon – 640
9. Volkswagen Polo – 461
10. Skoda Scala – 404
Das WeltAuto to wielomarkowy program odkupu i sprzedaży osobowych samochodów używanych, działający przy salonach dealerskich marek: Volkswagen, SEAT, SKODA oraz Volkswagen Samochody Dostawcze. Główną ideą programu jest sprzedaż najlepszych, pewnych aut używanych, których historia, rok produkcji, przebieg i stan techniczny zostały szczegółowo sprawdzone i zweryfikowane.
 
Das WeltAuto to również idealne rozwiązanie dla osób, które planują sprzedaż swojego samochodu. Darmowa wycena, korzystne oferty odkupu oraz możliwość zostawienia auta w rozliczeniu to doskonałe opcje dla tych, którzy przekonali się, jak żmudne i męczące bywają samodzielne próby sprzedaży samochodu. 


Źródło: Volkswagen, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.