Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Index Równouprawnienia Płci Bloomberga. Jesteśmy dumni z naszej obecności w Gender-Equality Index 2023 w uznaniu działań zwiększających odpowiedzialność w dziedzinie transparentności danych 
2023-02-07
Index Równouprawnienia Płci

Piąty rok z rzędu firma Ford Motor Company została wyróżniona obecnością w Indeksie Równości Płci Bloomberga 2023 za postępy w promowaniu równouprawnienia płci i integracji w miejscu pracy. Indeks monitoruje działania spółek publicznych, które ujawniają swoje postępy w zakresie rozwoju poprawności, równouprawnienia, sprawiedliwości płacowej, kultury i przejrzystości. Ramy te zostały opracowane w celu zwiększenia przejrzystości praktyk i polityk związanych z równouprawnieniem płci w spółkach notowanych na giełdzie oraz zwiększenia zakresu danych dotyczących kwestii społecznych i ładu korporacyjnego, dostępnych dla inwestorów.


„Jestem pod wrażeniem, że Bloomberg GEI wyróżnił Forda piąty rok z rzędu w rupie firm wykazujących zaangażowanie w kwestie zróżnicowania, równouprawnienia i integracji” – powiedział Jim Farley, prezes i dyrektor generalny Forda. "Zaangażowanie w różnorodność, równouprawnienie i integrację (Diversity, equity, and inclusion – DEI) czyni naszą firmę silniejszą, pomagając nam przyciągać najlepsze talenty, konkurować i wygrywać w erze ogromnej transformacji. Zgodnie z naszymi celami, Ford będzie nadal wyznaczał kierunek pozytywnych zmian, napędzając działania, które pomagają budować lepszy świat.”
 
Wyniki indeksu GEI 2023 wskazują, że Ford znajduje się na wyraźnej ścieżce wzrostowej, konsekwentnie poprawiając się w większości obszarów oceny, szczególnie w kategoriach kultury integracyjnej i reprezentacji kobiet w całej firmie. Ranking Forda w roku 2023 wskazuje jaki jest wpływ polityki firmy i programów różnorodności, równości i integracji (DEI) na satysfakcję pracowników, na co składają  m.in. wyznaczenie ambitnych celów do roku 2025, związanych z rozszerzeniem zakresu świadczeń rodzinnych, Pierwsze Dni Rodzica i Dni Opieki nad Rodziną. Ford stara się zapewnić pracownikom elastyczność i równowagę, których potrzebują do rozwoju osobistego i zawodowego, z elastyczną organizacją pracy i szkoleniami, które obejmują ustrukturyzowane praktyki uzupełniające promujące współdzielenie czasu pracy i kalkulowany system zmianowy.
 
Ford zbudował markę dzięki samochodom i doświadczeniom, realizującym jeden cel, jakim jest budowanie lepszego świata, w którym każdy człowiek ma swobodę poruszania się i realizowania swoich marzeń. Pracujemy teraz intensywniej, niż kiedykolwiek, aby wyrównać szanse dla wszystkich, niezależnie od płci, czy rasy.


Źródło: Ford, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.