Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Handlarz sprzedaje uszkodzony dosyć poważnie samochód. Co zrobić?

Handlarz sprzedaje uszkodzony dosyć poważnie samochód. Co zrobić? 2011/10/10 14:08 #17175

  • Sebik
  • Sebik Avatar
Witam sprawa wygląda tak, że mój ojciec sprzedał swój stary samochód handlarzowi. Sprzedał go ponieważ, nie przeszedł przeglądu ze względu, iż diagnosta wykrył uszkodzoną przednią belkę(sanki) została ogryziona przez rdze i jest w złym stanie, plus parę innych rzeczy. Handlarz został o tym oczywiście powiadomiony, jednak powiedział, że mu to nie przeszkadza, bo auto idzie do pocięcia a dobre rzeczy do sprzedaży. I na tym by się skończyło, gdybym nie wszedł dziś na allegro i nie zobaczył samochodu w sprzedaży, w całości, ocenianego jako stan bardzo dobry. I tu pytanie co zrobić, aby ktoś nie kupił tego samochodu w takim stanie. W tej chwili żałuje, że nie oddaliśmy go po prostu na złom. Może jest możliwość, aby odstąpić od umowy kupna-sprzedaży? Z tym, że zawiadomienie o sprzedaży auta zostało zgłoszone już w ubezpieczalni i wydziale komunikacji. Może da się coś innego zrobić?

Dodam, że samochód jak już pisałem jest stary i wizualnie przedstawia się świetnie, ojciec dbał o samochód zewnętrznie oraz wewnętrznie, ale niestety pomijał podwozie, z braku dostępu do niego. No i samochód jest do kupna za cenę niską, także chyba nikt nie będzie go nigdzie sprawdzał. Możliwe, że ktoś prędzej czy później dowie się o wadzie, w końcu samochód jest wystawiony do sprzedaży bez przeglądu, mam jednak nadzieje, że będzie to prędzej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Handlarz sprzedaje uszkodzony dosyć poważnie samochód. Co zrobić? 2011/10/10 18:52 #17182

  • polishkid
  • polishkid Avatar
a mozesz linka wstawic do auckji ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Handlarz sprzedaje uszkodzony dosyć poważnie samochód. Co zrobić? 2011/10/10 21:16 #17185

  • Sebik
  • Sebik Avatar
Ostatnio zmieniany: 2011/10/11 19:15 przez Krzysztof.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Handlarz sprzedaje uszkodzony dosyć poważnie samochód. Co zrobić? 2011/10/10 21:44 #17186

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Jaki miałeś przebieg? Co w nim KONKRETNIE było uszkodzone? Poinformowałeś handlarza o fakcie uszkodzeń? Jeśli poinformowałeś to czemu pytasz o anulowanie umowy kupna-sprzedaży? Chyba, że NIE poinformowałeś i teraz boisz się że jak klient kupi to do Ciebie przyjedzie i Ci natrzaska?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Handlarz sprzedaje uszkodzony dosyć poważnie samochód. Co zrobić? 2011/10/11 09:12 #17188

  • Sebik
  • Sebik Avatar
Właśnie poinformowałem go, że belka(sanki) przednia jest uszkodzona, a on powiedział mi, że mu to nie przeszkadza, bo on to auto bierze na części, no a teraz go sprzedaje w całości. Czyli mnie okłamał. I to mnie wkurza na równi z tym, że chce komuś ten uszkodzony samochód sprzedać. No ale to już jest jego własność, może z nim robić co chce. Ja za to mogę poinformować o uszkodzeniach pojazdu.

Nawet do niego zadzwoniłem udając interesanta, tak pięknie mówił w jakim to dobrym stanie jest samochód, dopóki mu nie wypaliłem, że ja chyba wiem lepiej w jakim stanie jest samochód, bo kupił go ode mnie 3 dni wcześniej.

Temat do zamknięcia. Właśnie się dowiedziałem, że auto już ktoś kupił. No chyba, że zajrzy tu jeszcze i się dowie, że jest uszkodzone.
Ostatnio zmieniany: 2011/10/11 19:13 przez Sebik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Handlarz sprzedaje uszkodzony dosyć poważnie samochód. Co zrobić? 2011/12/24 14:06 #19982

  • Nial
  • Nial Avatar
Na policje nie zglosisz?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Handlarz sprzedaje uszkodzony dosyć poważnie samochód. Co zrobić? 2012/04/12 19:02 #24821

  • Banana
  • Banana Avatar
Jeśli ogłoszenie znajduje się w serwisie allegro, z całą pewnością można napisać do obsługi serwisu z prośbą o usunięcie ogłoszenia, które łamie regulamin. Treść ogłoszenia wprowadzająca w błąd potencjalnego kupującego jest naruszeniem regulaminu.

Myślę, że podobnie sprawa ma się z otomoto (to też część grupy allegro). Nie jest to jednak serwis, gdzie transakcje zawierane są bezpośrednio przez www, zatem pewna nie jestem.

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Handlarz sprzedaje uszkodzony dosyć poważnie samochód. Co zrobić? 2012/04/13 10:17 #24853

  • bolek
  • bolek Avatar
Banana
Niestety nie mam dobrej opini o "grupie allegro" wielokrotnie zgłaszałem o celowym wprowazaniu w błąd nawet mnie i dostawałem tak głupie wywody że sumując zrozumiełam że mam "spadać na drzewo " Że to mój problem , w protym tłumaczeniu . Więc naprawdę to szkoda czasu .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport