Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Seat Arosa 1.0 wada silnika skrzętnie ukrywana przez sprzedającego

Seat Arosa 1.0 wada silnika skrzętnie ukrywana przez sprzedającego 2012/03/28 21:41 #24311

  • krzysiek82
  • krzysiek82 Avatar
Witajcie
Sprawa dotyczy samochodu z [url=http://http://allegro.pl/seat-arosa-1-0-air-bag-po-oplatach-3999-i2223278282.html]tego[/url] ogłoszenia.

Samochód miał być w bardzo dobrym stanie fakty były jednak inne:

1. uszkodzone drzwi pasażera
2. luzy na zawiasie drzwi kierowcy, do naprawy zawiasy i do porobienia zaprawki bo drzwi ocierają o próg
3. co najważniejsze po uruchomieniu słychać stuki (głowcia do robienia) tak czy inaczej do zdjęcia ponieważ jest wyciek z pod uszczelki pod głowicą, obecnie sprzedawca założył osłonę aby wycieku nie było widać.

4. skrzynia biegów chodzi ciężko, wyciek z wybieraka

Jedyne co jest prawdą to, to że auto jest bezwypadkowe (sprawdzałem miernikiem)
Brak korozji podwozia, blacha zdrowa. Wgneciony delikatnie prawy próg oraz widoczne na zdjęciu zarysowanie tylnego prawego błotnika (odprysk)
Samochód nie jest po opłatach, bo gdyby był to recycling byłby opłacony.

Nie polecam nie warto jechać, szkoda czasu.
Ostatnio zmieniany: 2012/03/28 21:43 przez krzysiek82.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Arosa 1.0 wada silnika skrzętnie ukrywana przez sprzedającego 2012/03/29 12:06 #24316

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
A gdzie masz dowód na "skrzętnie ukrywaną winę właściciela"?
Czego oczekiwać po 14-letnim aucie za 4 tys zł?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Arosa 1.0 wada silnika skrzętnie ukrywana przez sprzedającego 2012/03/29 12:58 #24318

  • krzysiek82
  • krzysiek82 Avatar
To jest profesjonalny sprzedawca w myśl prawa (handlarz) odpowiada za wady auta w tym te ukryte. Mnie nie poinformował, że auto ma uszkodzony silnik i wyciek z UPG przekonałem się o tym dopiero na miejscu. To jest oszukiwanie ludzi, ma szczęście, że miałem blisko gdybym jechał z drugiego krańca polski inaczej bym z nim rozmawiał. O takich wadach pisze się w ogłoszeniu a nie dodatkowo ukrywa montując osłonę silnika górną.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Arosa 1.0 wada silnika skrzętnie ukrywana przez sprzedającego 2012/03/29 22:08 #24352

  • emilmc
  • emilmc Avatar
Stan jak na 14 letnie auto rzeczywiście jest bardzo dobry. Jak na nowe w salonie, faktycznie nie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Arosa 1.0 wada silnika skrzętnie ukrywana przez sprzedającego 2012/03/30 05:27 #24353

  • krzysiek82
  • krzysiek82 Avatar
Samochód nie ma nic wspólnego ze stanem bardzo dobrym, słowo klucz to handlarz w tym wypadku bo nie podaje prawdziwych informacji o stanie technicznym auta. Gdyby napisał do remontu głowica to zapewne kupiłbym to auto, ale jeśli przekonałem się o tym dopiero przy oględzinach (a wtedy cena była 4800zł) to źle świadczy o tym pseudo handlarzu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Arosa 1.0 wada silnika skrzętnie ukrywana przez sprzedającego 2012/03/30 07:13 #24354

  • krzywy1
  • krzywy1 Avatar
A co to, jak za 4 tysie i kilkanascie lat , to ma być złom? Tu przecież chodzi o stan techniczny, jeśli sprzedawca ukrywa takie wady, to chce nas oszukać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Arosa 1.0 wada silnika skrzętnie ukrywana przez sprzedającego 2012/03/30 07:32 #24355

  • emilmc
  • emilmc Avatar
Miałem u siebie w komisie takie auto, nawet kolor identyczny. Rocznik 99, i auto było naprawdę w super stanie. Cena ze wszystkim 10000. Okazji nie ma!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Arosa 1.0 wada silnika skrzętnie ukrywana przez sprzedającego 2012/03/30 07:39 #24356

  • krzysiek82
  • krzysiek82 Avatar
krzywy1 napisał:
A co to, jak za 4 tysie i kilkanascie lat , to ma być złom? Tu przecież chodzi o stan techniczny, jeśli sprzedawca ukrywa takie wady, to chce nas oszukać.

Dokładnie, tu chodzi o uczciwość a nie ocenianie, że jak auto ma x lat to może być wytyrane. Ok jak jest wytyrane to się pisze o tym w ogłoszeniu i tyle.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport