Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Chiny na baterię 
2012-01-05
Chiny na baterię

Chińska motoryzacja, w takiej formie jaką znamy ją dziś, może wydawać się zacofana. Jednak już za kilka lat pewne uwarunkowania społeczne, wsparte procesem edukacyjnym i odpowiednimi regulacjami prawnymi, mogą uczynić z chińczyków najbardziej postępowy motoryzacyjnie kraj na świecie.


Better Place to firma, która już od jakiegoś czasu inwestuje w stacje szybkiej wymiany baterii w samochodach elektrycznych. Idan Ofer, prezes zarządu Better Place, jest przekonany, że oferta jego firmy, połączona z odpowiednimi regulacjami rządowymi i atrakcyjnymi cenowo samochodami elektrycznymi, mogłaby uczynić z Chińczyków fanów pojazdów EV. Dlaczego?

"Większość Chińczyków to nowi klienci, którzy nie posiadali wcześniej samochodu, tak więc nie wiedzą, co znaczy jazda zwykłym pojazdem" – mówi Ofer. Jednym słowem Chińczycy nie mają nawyku jeżdżenia autami z silnikiem spalinowym czy wysokoprężnym, dlatego łatwiej będzie się im przestawić na pojazdy elektryczne. To one staną się podstawą do dalszych rozważań na temat gustów i upodobań.

Dlatego Better Place i China Souther Power Grid otwierają eksperymentalne centrum łączące w sobie cechy oferty usługowej z edukacją. Inicjatywa została zlokalizowana w Guangzhou (stolica prowincji Guangdong). Zajmujące 1900 metrów kwadratowych centrum zajmuje się wymianą wyładowanych baterii na całkowicie naładowane, a operacja trwa zaledwie 5 minut. CSPG podpisało również umowę z Guangdong, Guangxi i Guizhou, która ma zapewnić rozwój infrastruktury dla samochodów EV. 14 nowych stacji ładowania ma się stać przyczynkiem do wzrostu popularności samochodów elektrycznych i praktyk proekologicznych.

Dla firm takich jak Better Place Chiny to niezwykle istotna grupa docelowa, która w przyszłości może się stać wiernym użytkownikiem samochodów elektrycznych. Dlatego też spółka Ofera zaangażowała się w rozmowy z Dongfeng Motor Group, Beijing Automotive Group i Chery Automobile. Celem jest namówienie wspomnianych koncernów do produkcji samochodów elektrycznych przystosowanych do korzystania ze stacji szybkiej wymiany baterii. Tego typu punkty funkcjonują już w innych częściach Azji. Korzystają z nich m.in. japońscy taksówkarze.

"Będziemy promowali w Chinach zieloną motoryzację, krok po kroku. Wierzymy, że chiński rząd już niedługo stworzy stosowne regulacje prawne" podsumowuje Ofer. Odpowiednio przygotowane pojazdy mogą trafić na rynek już na początku 2013 r.



Źródło: chinadaily.com, informacja Mototarget.pl

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.