Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Legendarny Mustang z filmu  
2018-07-06
Legendarny Mustang z filmu "Bu

• Kultowy Mustang z filmu "Bullitt" ze Steve McQueenem zadebiutuje poza USA na Goodwood Festival of Speed razem z całkowicie nową wersją Forda Mustanga BULLITT • Mistrz świata driftu Vaughn Gittins Jr. odda hołd amerykańskim pilotom, walczącym w II wojnie światowej w Wielkiej Brytanii, prowadząc jedynego na świecie 700-konnego Mustanga GT Eagle Squadron. • Zawodnicy zespołu Ford Le Mans zademonstrują supersamochód Ford GT na odcinku specjalnym Hillclimb • Ford Fiesta WRC z M-Sportu zadebiutuje na próbie Hillclimb oraz na odcinkach specjalnych • Gamę samochodów Forda uzupełnią całkowicie nowy Ford Focus i EcoSport, oraz modele SUV takie jak Kuga i Edge


Kultowy Ford Mustang ’68, prowadzony przez Steve’a McQueen’a w filmie „Bullit” (produkcji Warner Bros), przez wiele lat był ukryty przed wzrokiem fanów classic carów. Został odnaleziony na początku tego roku i po raz pierwszy pojawi się poza Stanami Zjednoczonymi, w dniach 12-15 lipca w czasie tegorocznego Goodwood Festival of Speed.

 

Mustang ’68, który w filmie bierze udział w 10 minutowej efektownej scenie pościgu, stanowiącej obecnie wzorzec filmowania scen pościgowych dla twórców współczesnego kina, wystartujena prawie dwukilometrowej górskiej próbie Hillclimb, wraz z nowym Mustangiem w specialnej edycji BULLIT, którą można już zamawiać w Europie. Jest to wersja przygotowana dla uszczenia 50 rocznicy słynnego filmu.

 

Jeden z dwóch identycznych fastbacków Mustang GT z 1968 r. wykorzystywanych w filmie „Bullitt” przez McQueena, pojawił się publicznie po ponad trzech dekadach pozostawania w ukryciu. Aby spełnić życiowe marzenie swojej rodziny, Sean Kiernan, który odziedziczył samochód w 2014 r. po swoim ojcu, skontaktował się z Fordem i obie strony doszły do porozumienia, aby pokazać motoryzacyjną gwiazdę filmową w czasie styczniowego salonu NAIAS 2018 w Detroit. Kieran będzie towarzyszył swojemu Mustangowi w czasie jego europejskiego debiutu.

 

Kolejna atrakcja, to wyjątkowy Ford Mustang Eagle Squadronzbudowanyprzez Ford Performance oraz firmę Vaughna Gittina Jr. "RTR Vehicles". Samochód jest  hołdem, złożonymamerykańskim pilotom służącym w RAF w czasie II wojny światowej.

 

Mistrz świata w drifcie, Gittin Jr., poprowadzi 700-konego Mustanga GT Eagle Squadron w próbie Hillclimb, po czym samochód powróci do USA, gdzie auto zostanie wystawione przez Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego na aukcji charytatywnej „Gathering” –wspierającej programy edukacyjne dla młodych adeptów lotnictwa. Gittin Jr. wystartuje w Hillclimb w swojej zapierającej dech w piersiach driftowej wersji Mustanga RTR.

 

Odwiedzający tegoroczną edycję Goodwood Festival of Speed mogą również oglądać ultra-wyczynowego Forda GT, który również wystartuje w odcinku Hillclimb – poprowadzą go kierowcy zespołu Ford Chip Ganassi Racing Team, startującego w Długodystansowych MIstrzostwach Świata: Andy Priaulx oraz Harry Tincknell – którzy niedawno rywalizowali w wyścigu 24 Le Mans.

 

Na próbie Hillclimb oraz Forest Rally Stage, zadebiutuje zwycięska para Fordów Fiesta WRC M-Sportu, które poprowadząkierowcy rajdowi M-Sport Ford World Rally:Sebastien Ogier - pięciokrotny zwycięzca WRC i Elfyn Evans - były zwycięzca rajdowych mistrzostw Wielkiej Brytanii.

 

Oprócz samochodów Forda występujących na torze i odcinkach specjalnych, odwiedzający Goodwood będą mieli okazję odkryć nowe modele, takie jak całkowicie nowy Ford Focus oraz linię SUV Forda – kompaktowy model EcoSport, Forda Kuga oraz  flagowego Edge’a.

 

Goodwood Festival of Speed rozpocznie się w czwartek 12 lipca i potrwa do niedzieli 15 lipca w  Goodwood House, w Zachodnim Sussex w Anglii.

 

Aktualności na temat obecności Forda w okresie poprzedzającym, jak i w trakcie  Goodwood Festival of Speed - w tym prezentację kultowego oryginalnego Mustanga Bullitt w Europie – można śledzić na www.twitter.com/FordEui www.youtube.com/fordofeurope. Informacje prasowe i inne materiały będą od 11 lipca dostępne na http://goodwood2018.fordpresskits.com.Źródło: Ford

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.