Posiadasz już konto?

Zaloguj

lub zaloguj się za pomocą:

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj się!

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Pierwszy zelektryfikowany SUV Mitsubishi na podium Rebelle Rally [FILM] 
2020-12-10
Pierwszy zelektryfikowany SUV

Mitsubishi Outlander PHEV jest pierwszym SUV-em z elektrycznym napędem, który ukończył trudny terenowy rajd nawigacyjny Rebelle Rally, rozegrany na dystansie 2000 kilometrów. To jak dotąd najtrudniejsze wyzwanie podjęte przez zelektryfikowanego SUV-a udało się zrealizować dzięki załodze, dowodzonej przez kobiety.


 

Mitsubishi Outlander PHEV, zdobywając 1034 punkty, zajął trzecie miejsce w rajdzie w klasie X-Cross za Kia Telluride i Fordem Bronco Sport. Hybrydowy pojazd elektryczny w rajdach po bezdrożach to wciąż rzadkość, ale wysokie noty są świadectwem dzielności terenowej i niezawodności Outlandera PHEV, który pomyślnie ukończył imprezę i znalazł się w zwycięskiej trójce po wyczynowej gonitwie przez pustynie Kalifornii i Nevady. Impreza stawia wysokie wymagania przed uczestnikami – w czasie przeznaczonym na jazdę trzeba było również ładować akumulator, a każdy zespół może nawigować na pustyni bez używania GPS, korzystając jedynie z tradycyjnych przyrządów, jak kompas, mapy i opis trasy.


Zawody trwają 10 dni i są najdłuższą tego rodzaju imprezą, wśród rozgrywanych w 48 kontynentalnych stanach USA. W filmie podsumowującym 10 dni na trasach założycielka Record The Journey i pilot zespołu, starsza sierżant sztabowa Rachael Ridenour oraz kierowca, starsza sierżant Kristie Levy, opowiadają o wyzwaniach, przed którymi stanęła załoga podczas wyprawy, która wiodła poprzez trasy Kalifornii i Nevady do mety w San Diego. Obie panie są weteranami armii amerykańskiej, które przeszły wiele bojowych szlaków, a obecnie przeszły do historii, stając na podium w terenowym Rajdzie Rebelle 2020 w zelektryfikowanym Outlanderze PHEV, nazwanym czule „Electra”.


„To jest rywalizacja i współpraca – wszystko po to, by uczynić nasz świat lepszym miejscem” – te słowa najlepiej opisują Rebelle Rally oraz współpracę między Mitsubishi Motors North America, a organizacją charytatywną Record the Journey, wspierającą amerykańskich weteranów.


RTJ poświęca się pomocy weteranom wojskowym w powrocie do życia cywilnego. Organizacja non-profit pomaga im uporać się z traumatycznymi doświadczeniami wojennymi, organizując plenery fotograficzne, pozwalające uczestnikom na ekspresję i zaangażowanie bez słów i ułatwiające trudny proces rekonwalescencji. Mitsubishi Motors North America wspiera organizację RTJ, przekazując pojazdy w ramach inicjatyw społecznej odpowiedzialności biznesu.


„Po dwóch latach udanej współpracy z Record the Journey, to dla nas zaszczyt świętować nasze wspólne osiągnięcia, które streszcza film „Small Batch - Big Impact" – powiedział dyrektor operacyjny Mitsubishi Motors North America Mark Chaffin. „Wspólnie tworzyliśmy historię na trasie Rajdu Rebelle, ale mam nadzieję, że prawdziwą spuścizną naszej współpracy będzie większa świadomość i większe wsparcie dla cennej pracy, jaką Rachael i zespół RTJ wykonują na co dzień dla wojskowych weteranów.”

 

Film (udostępniamy poniżej) kończy się inspirującym i bardzo w obecnej sytuacji aktualnym opisem społeczności, współdziałania i nadziei oraz uczuć, które kierują się w stronę przyszłych wyzwań i oczekiwanego z nadchodzącym rokiem nowego otwarcia po pandemii.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

 Źródło: Mototarget.pl, Mitsubishi

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.