Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Newsy

Audi:  
2022-09-15
Audi: "Nico Muller - bardzo dz

Finał tego sezonu serii DTM, który odbędzie się 8/9 października na Hockenheimring, będzie jednocześnie ostatnim wyścigiem Nico Müllera w barwach Audi. Audi Sport i szwajcarski kierowca wyścigowy uzgodnili wcześniejsze rozwiązanie kontraktu, z końcem sezonu 2022.


„Podobnie jak René Rast, Nico Müller miał być pierwotnie kierowcą w naszym projekcie LMDh” - mówi szef Audi Motorsport Rolf Michl. „Nico intensywnie przygotowywał się do wyścigów prototypów, biorąc udział w rywalizacji w klasie LMP2. Oprócz Formuły E, Nico widzi swoją przyszłość w Le Mans i właśnie w wyścigach prototypów. W tej chwili nie możemy mu tego zaoferować, dlatego z ciężkim sercem wspólnie podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu naszej umowy i daniu mu możliwości realizacji jego marzeń.” 
 
„To była bardzo trudna decyzja” - mówi Nico Müller. „Audi dało mi szansę wejścia do profesjonalnego sportu motorowego. Wiele zawdzięczam czterem pierścieniom - jestem wielkim fanem marki i jej samochodów. Również współpraca z Audi w Szwajcarii zawsze była wspaniała i bardzo dla mnie wyjątkowa. Wciąż mam cele w sportach motorowych, które niestety nie mogą być zrealizowane wspólnie z Audi. Audi wchodzi wkrótce do Formuły 1 i wyznaczyło sobie teraz inne priorytety. Dlatego jestem bardzo wdzięczny Rolfowi Michlowi za danie mi możliwości dalszego rozwoju.” 
 
Nico Müller dołączył do składu kierowców DTM Audi w 2014 roku jako 22-latek, w ramach programu poszukiwania młodych talentów. W 2016 roku na torze Norisring świętował pierwsze z łącznie jedenastu zwycięstw w tej popularnej serii wyścigów samochodów turystycznych. W latach 2019 i 2020 zapewnił sobie wicemistrzostwo serii, będąc członkiem teamu Audi Sport Team Abt Sportsline. W roku 2020 ścigał się na równi z trzykrotnym mistrzem DTM, René Rastem i do zdobycia tytułu mistrzowskiego zabrakło mu bardzo niewiele. 
 
„Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego wyścigu DTM za kierownicą Audi” - mówi Müller. „Jako dziecko siedziałem na trybunach podczas finału DTM na Hockenheimring i podziwiałem kierowców Audi, takich jak Mattias Ekström. Stanięcie na starcie razem z nimi kilka lat później, było momentem przyprawiającym o gęsią skórkę.” 
 
Oprócz DTM, Nico Müller wielokrotnie startował dla Audi Sport customer racing, w Audi R8 LMS GT3 - w 2022 roku w serii DTM oraz w GT World Challenge wraz z legendą wyścigów motocyklowych Valentino Rossim. 
 
„Bardzo szczególnym momentem w mojej karierze było zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring w 2015 roku - i to nie tylko dlatego, że się założyłem, przegrałem, i musiałem ogolić głowę na łyso” - mówi Müller. 
 
Jako kierowca testowy i rozwojowy, Nico Müller był również ważnym elementem projektu Audi w Formule E. W 2023 roku Szwajcar będzie kontynuował zaangażowanie w Formule E i będzie startował dla Team ABT Sportsline. 
 
„Będzie nam brakowało Nico nie tylko jako wybitnego kierowcy wyścigowego, ale także jako sympatycznego, szczerego człowieka i ambasadora marki” - mówi Rolf Michl. „Życzymy mu tego, co najlepsze na nowym etapie jego kariery.” 
 


Źródło: Audi, Mototarget

Zaloguj się aby skomentować

Ostatnie Komentarze

  • Brak postów do publikacji.