Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Mazda 6 - prośba

Mazda 6 - prośba 2011/09/06 06:42 #16123

  • subsky
  • subsky Avatar
Masz rację, nie mam ochoty zadawać się z kolejnym ściemniaczem...

Mój kolejny typ to:

otomoto.pl/mazda-6-2-0-i-bezwypadkowa-oryginalny-C20041971.html

może tym razem będzie lepiej.

Ewentualnie może macie do polecenia jakąś benzynową 6, najlepiej 1.8?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 - prośba 2011/09/06 07:16 #16126

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Nowe auto = nowy temat bo inaczej się bałagan robi :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 - prośba 2011/09/06 13:07 #16135

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Nie mam jakoś zdania na temat tej M6.
Z zewnątrz i w środku wygląda bardzo ok. Dwie rzeczy mi przychodzą do głowy to że we Francji w 2003 roku była mega powódź :) i licznik km przydało by się zweryfikować. Polecam wizytę w ASO zanim wyda się trochę grosza na samochód bo można mieć niemiłe niespodzianki. Już kilka razy na forum pisałem jak mojemu koledze stanął silnik w M6 sprowadzonej z Belgii - okazało się że zamiast mieć 180.000km miała sporo więcej :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 - prośba 2011/09/06 13:33 #16136

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Do tego ten hak z tyłu, więc coś było ciągane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 - prośba 2011/09/19 18:29 #16567

  • qwas0987
  • qwas0987 Avatar
wg mnie za mały przebieg jak na ten rocznik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 - prośba 2011/09/19 18:45 #16568

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
He a tak na przyszłość Noozy , są jakieś trafne sposoby, sprawdzenia popowodziowego pochodzenia auta? poza oczywistymi , smród jak w Talibkiej chacie , no i nalocik we wnętrzu komory silnika jak i kokpitu?? Może miernik-"wilgociomierz ", taki do pomiaru np. wylewek podłogowych :huh: ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 - prośba 2011/09/20 09:40 #16582

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Jest kilka rzeczy na które od razu trzeba zwracać uwagę
1. To co napisałeś - swąd stęchlizny i śniedź osadzająca się w komorze silnika na różnych elementach - zwłaszcza elektronice i stykach
2. to często lampy są zaparowane bo dostała się do nich woda i styki w lampach mają śniedź
3. pierdoła, ale warto zwrócić uwagę na nalepki na przedniej belce i na słupkach drzwi - jak są pofałdowane mocno to już może trochę zaniepokoić - no i przy okazji sprawdzić czy na słupkach nalepki są wypukłe, a nie wklęsłe - przejechać paznokciem :) bo często jest tak że jak lakierują auto to oklejają nalepki, żeby zostały w oryginale
4. no i warto sprawdzić całą tapicerkę - mazda jest dość zwarta więc jak były zdejmowane elementy to po ich ponownym założeniu będą trzeszczały :/

Z własnego doświadczenia dodam, że sprawdził bym katalizator i sondy lambda - te elementy nie lubią bardzo wody i jak były ostatnio wymieniane to też daje do myślenia. Mi się to przydarzyło w Mazdzie MX-6, którą kiedyś jeździłem przy przejeździe przez ogromny zalany kawał drogi - obie sondy 1200zł + katalizator do wycięcia i zamiana na strumienice :)

Tak czy inaczej oznak może być dużo i mało - zależy od stopnia zalania takiego auta i od tego jak się przyłożył ktoś do jego wysuszenia i naprawy. Mimo wszystko wolał bym kupić auto po dzwonie niż po powodzi, bo elektronika jest dużo droższa od napraw np. blachy :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport