Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Mazda 6 2003r okolice Szczecina

Mazda 6 2003r okolice Szczecina 2011/12/13 18:45 #19718

  • Mivak
  • Mivak Avatar
Witam serdecznie. Prosił bym bardzo o opinie co do tego auta:
otomoto.pl/mazda-6-z-niemiec-serwis-bezwypadk-C22064803.html
Auto oglądałem i nie miałem zastrzeżeń wnętrze nie jest zużyte lakier wszędzie taki sam (nie wygląda by było coś ostatnio malowane).
Gość mówi że w razie czego umowa będzie między mną a niemieckim właścicielem. Nie jest to chyba wskazane?

nr VIV JM2GY19T231121504
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 2003r okolice Szczecina 2011/12/13 19:40 #19720

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
no wtedy on umywa rece od odpowiedzialnosci ;) nie daj sie tak :) w przebieg nie wierze.. moze 250 bylo by realne
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 2003r okolice Szczecina 2011/12/13 20:38 #19723

  • AutoRaport
  • AutoRaport Avatar
  • Offline
buhahaa :) standard numer na umowę od "Niemca" mi już zapala się czerwona lampka
1. jak coś z autem będzie nie tak to osoba od której kupisz auto powie Ci "Jedź pan do Niemca bo ja nic nie sprzedawałem"
2. diesel, kombi, Niemcy, aż świerzbi, aby sprawdzić czy nie ma tam korekty licznika
3. taka odsprzedaż na Niemca jest raczej nielegalna bo obie strony muszą być przy podpisywaniu umowy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 2003r okolice Szczecina 2011/12/13 20:42 #19724

  • Bobersky
  • Bobersky Avatar
Jeśli na umowie jest inna osoba to na Twoim miejscu bym poprosił o jego numer telefonu (z pretekstem na przykład czy samochód nie był kradziony, czy osoba, która bedzie na umowie wie o takim stanie rzeczy etc) i zadzwonił (ktoś kto zna niemiecki), aby jak najwięcej się dowiedzieć. Jeżeli nie da, to bym odpuścił ; )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 2003r okolice Szczecina 2011/12/14 18:07 #19740

  • Mivak
  • Mivak Avatar
Dziękuje za odpowiedź. Po waszych sugestiach zadzwoniłem do gości i podał mi dane sprzedającego oraz serwis w którym była odnotowana ostatnia naprawa w 2009r z przebiegiem 118tyś. Napiszę do nich by to potwierdzić.
Jeszcze raz dziękuje za podpowiedzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 2003r okolice Szczecina 2011/12/14 18:18 #19741

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Tak na szybko:

www.chcekupicauto.pl/nie-kupuj-auta-na-niemca,a45.html

Innym popularnym i pozornie wygodnym dla kupującego sposobem omijania prawa jest podpisywanie umowy "na Niemca". Oszustwo polega na tym, że kupujący zamiast podpisać umowę z komisem czy handlarzem, który sprowadził samochód do Polski, podpisuje umowę z Niemcem, który samochód sprzedał komisowi (lub nawet z osobą fikcyjną). Do takiego rozwiązania zachęcają sami handlarze, proponując jednocześnie wpisanie na umowie zaniżoną kwotę sprzedaży, co pozwoli na zapłacenie mniejszej akcyzy oraz wskazując na zyski wynikającego z tylko jednej a nie dwóch rejestracji (na handlarza, a następnie na kupującego). Jeśli zgodzimy się na takie rozwiązanie, w umowie pojawi się sfałszowany podpis, a w świetle prawa to my staniemy się importerem samochodu. Komis (handlarz) w ogóle nie istnieje w papierach...
Dla komisu (czy też handlarza) takie rozwiązanie jest idealne. Zarabia na samochodzie, nie płaci podatku dochodowego od otrzymanej kwoty, jednocześnie nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wady prawne czy techniczne samochodu. Bo przecież na żadnej umowie z kupującym nie występuje...
Kupujący naraża się natomiast na postępowanie karno-skarbowe, a nawet postępowanie prokuratorskie. Umowa ze sfałszowanym podpisem, obojętnie czy z kwotą zakupu prawdziwą czy zaniżoną, jest przecież fałszerstwem, a urząd skarbowy ma aż 5 lat na weryfikację wysokości akcyzy czy prawdziwości umowy kupna-sprzedaży.

www.auto-swiat.pl/1-nie-kupuj-na-niemca

Ogólnie jeśli nie chcesz mieć problemów nie daj się nabrać na taką umowę.
Ostatnio zmieniany: 2011/12/14 18:18 przez Krzysztof.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mazda 6 2003r okolice Szczecina 2011/12/17 20:49 #19817

  • Mivak
  • Mivak Avatar
Niemcy mi odpisali i potwierdzili że w 2009 miał 118tyś. Natomiast co do umowy to sprzedający weźmie na siebie załatwienie papierów w urzędach i umowa z nim. Będzie trochę drożej ale pewniej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport