Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372

Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/07/27 11:16 #28032

  • acer1984
  • acer1984 Avatar
Witam prosze o sprawdzenie numeru vin poniewaz samochod jest z USA a jutro bede jechal specjalnie 500km zeby ja zobaczyc wklejam tez link do ogloszenia:)
Bardzo dziekuje za wszelka pomoc :cheer:


Nr Vin: JM1BK343351275372

Tutaj link

Mazda 3
Ostatnio zmieniany: 2012/07/27 11:37 przez acer1984.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/07/29 13:07 #28070

  • acer1984
  • acer1984 Avatar
UWAGA SAMOCHOD JEST BITY Z PRAWEJ STRONY ZOBACZCIE NA LAMPY PRZY OGLEDZINACH!!!
I SA TAM JEDYNIE CWANIAKI NIE SPRZEDAWCY WIEC UWAZAJCIE NA TEN KOMIS!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/07/29 18:52 #28075

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
JM1BK343351275372

Przybliżone dane z dekodera
Numer VIN:
JM1BK343351275372
Region:
Usa
Fabryka/Producent:
Hofu
Marka:
Mazda
Model:
Mazda 3
Rok modelowy:
2005
Nadwozie:
Hatchback 4D
Drzwi:
5-door
Silnik:
2261
Skrzynia biegów:
automatic 3-stage
Rodzaj paliwa:
Gasoline
Numer seryjny:
275372
Bazy danych w SzwecjiPojazd nie figuruje w bazie jako kradziony
Bazy danych EuropejskiePojazd nie figuruje w bazie jako kradziony
Bazy danych Policji SłoweńskiejPojazd nie figuruje w bazie jako kradziony
Bazy danych Policji WłoskiejPojazd nie figuruje w bazie jako kradziony
Bazy danych Policji LitewskiejPojazd nie figuruje w bazie jako kradziony

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/13 20:29 #30011

  • spiderek
  • spiderek Avatar
Bzdura.

Sprawdziłem ten samochód dokładnie. Jest bezwypadkowy.
Jedynie co to miał obcierki parkingowe, dlatego to lekkie zniekształcenie przy lampach.
Obcierki, zostały naprawione i pomalowane.

Samochód bardzo dokładnie sprawdzony u diagnostów. Wszystkie szyby/lampy/blachy orginalne. Silnik wzorowo pracuje. Nowe tarcze/klocki. Olej i filtry. Ponadto wymieniono tuleje tylne w wahaczach.

W/w samochód został kupiony przezemnie i jestem z niego bardzo zadowolony.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/13 20:40 #30013

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
no trzeba trzeba pochwalic dla potomnych jak sie bedzie sprzedawac :) nie wiem jak jest realnie ale za mocno chwalisz czego to tam nie zrobili..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/14 06:52 #30020

  • spiderek
  • spiderek Avatar
Żeby nie było że za bardzo chwalę to opiszę całą sytuację.

Od pewnego czasu poszukiwałem samochodu dla żony : Audi A3, TT, VW Golf, Alfa Romeo MITO i inne.
Przez co zrobiłem sobie listę samochodów do sprawdzenia.Można to łatwo sprawdzić po wcześniejszych moich wpisach z zapytaniami o sprawdzenia aut, jak również sam opisywałem moje spostrzeżenia z wypraw i sprawdzeń samochodów. Wszystko jest na tym forum.

Na liście znalazła się również Mazda 3 właście wyżej opisywana. Niestety stała ona za ponad 30tyś.
Po pewnym czasie jak już byłem zdegustowany sprawdzaniem wszystkich innych samochodów które były wrakami, cena została zmieniona na 27tyś owej Mazdy.
Zaciekawiło mnie to i zainteresowałem się ją. Oczywiście znalazłem wyżej wymienioną opinię że to oszuści i że bita itd. Więc jej nie oglądałem i dalej szukałem.

Traf chciał że w tym samym komisie pojawiła się Audi A3 i stwierdziłem że jak pojadę ją zobaczyć to odrazu zobaczę tą Mazdę. Pojechałem tam w sobotę. Okazało się że nie ma ani Mazdy ani Audi. I pytam o te samochody. Okazało się że Audi A3 zostało sprzedane, a Mazda 3 jeździ właścicielka, skoro nikt jej nie chce a ogłoszenie pozostało gdyby ktoś jednak chciał ją kupić. I okazało się również że właścicielka Mazdy 3 to znajoma właściciela komisu.
Więc dostałem adres gdzie mogę zobaczyć w/w Mazdę i tam pojechałem.

Pooglądałem dokładnie samochód i powiedziałem dobra jedziemy na Diagnostyke, ale do mojego diagnosty. OK... bez oporu na wszystkie moje prośby była zgoda.

U diagnosty okazało się:
-silnik idealny
-nie był bity, bo wszystko dokłądnie zostało sprawdzone
-
?uwaga diagnosty
- wersja USA i trzeba wymienić lampy bo są symetryczne a nie asymetryczne i mają xenon bez spryskiwacza, oraz nie ma przeciwmgielnego (były takie wersje Mazdy z USA).
- tuleje tylnie wahaczy przednich - do wymiany
- sprawdzona blacha - orginalna, jedynie w kilku miejscach było malowane, ale to pewnie obcierki (co wiedziałem już wcześniej bo mi o tym powiedzieli w komisie)
- opony letnie do wymiany

Diagnosta na osobności powiedział mi że jest możliwość negocjacji ceny i jeżeli nie boję się wymiany lamp to jest to bardzo dobry samochód. Bo 80% samochodów jakie przyjeżdzają na sprawdzenie to są wraki.

No więc negocjacja ceny : ostateczna 25500zł. I za tyle kupiłem samochód.

A że w komisie jest również mechanik, to poprosiłem ich za ile są w stanie wykonać następujące czynności:
- wymiana oleju w silniku
- wymiana filtrów: powietrza, klimy i oleju
- wymiana tuleji w wahaczach
- zbieżność
- wymiana tarcz i klocków z tyłu
- wymiana płynu hamulcowego
Cena: 900zł
Więc za samochód zapłaciłem 25500zł + 900zł za naprawy = 26400zł

Co mnie czeka:
- wymiana lamp , ale to zrobię sam bo jestem elektronikiem.
- opony zimowe za niedługo założę bo były w komplecie nowe sprzedawane, a letnie sobie kupię nowe dopiero na wiosnę.

Nie jestem w ciemię bity i znam się na samochodach, więc wypraszam sobie że coś za bardzo chwalę samochód, bo nie pierwszy oglądałem i nie pierwszy kupuję na naszym kochanym polskim rynku wraków samochodów.

Zaznaczam że jest to wersja z silnikiem 2.3 litra, wolnossąca w automacie, nie taka łatwo dostępna. Wersje 1.6 są w większości na aukcjach, ale są zdecydowanie za słabe.
Jak ktoś trochę zna Mazdy to wie o czym mówię.

Wstawiam fotkę :
Ostatnio zmieniany: 2012/09/14 07:15 przez spiderek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/14 07:23 #30021

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Analizując posty obu panów skasowałem informację o wypadkowości i złym stanie auta.

Jeśli są na to dowody proszę je przedstawić.

Ps. Lamp o ile się nie mylę nie musisz zmieniać tak samo jak dodawać spryskiwaczy, jak ktoś chce ci wcisnąć że musisz to się nie daj chyba że sam chcesz.
ps2. Brat ma też mazdę tylko że 6 MPS 2.3Turbo spec USA i bez problemu jeździ tym po kraju od paru lat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/14 08:53 #30023

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
teraz opis brzmi sensownie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/14 09:38 #30024

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/14 11:45 #30026

  • acer1984
  • acer1984 Avatar
Fajnie ze kupiles ta Mazde;) i fajnie ze mazdy 3 wychodza z oryginalnymi lampami ktore posiadaja luke miedzy lampa a maska na grubosc min 1 cm pewnie tak zlozyli albo obcierki parkingowe byly tak delikatne ze 2 lampy sa inaczej zamocowane:) A zdjecia czemu dodales komisowe? i to zdjecie wlasnie ladnie kryje prawa lampe...:/
Moze jedynie trzeba wyregulowac???
I zachwalasz ten samochod jakbys kupil nowy salonowy albo uzywany ktory kosztowal 4-5 tys ponizej ceny rynkowej:)
Mam nadzieje ze kupiles dobre autko:) ktore bedzie smigalo i smigalo.

A jesli chodzi o komis hmm to raczej tzw ,,dziupla" albo jedynie ja mialem takie wrazenie.
A ze maja swoj warsztat to super:-()

Ps Pewnie zostales tez przyjacielem komisu bo wiesz ta strona jest bardzo popularna i komis musi dbac o swoja reputacje;)

A jesli chodzi o polskie realia zakupu auta sa straszne:/ a przebiegi tak smieszne ale pewnie jak auto trafia do polski z usa to zaczyna jezdzic tylem;)bo licznik sie musi skorygowac:)na polskie realia.
Nie bede obstawial kiedy zobaczymy mazde na allegro;)

Pozdrawiam i szerokosci zycze:)
Ostatnio zmieniany: 2012/09/14 11:49 przez acer1984.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/14 12:03 #30027

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Może mi ktoś wyjaśnić o co kaman? Bo coś chyba za mocno Krzyśku poedytowałeś... :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/14 12:18 #30028

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Kris75 napisał:
Może mi ktoś wyjaśnić o co kaman? Bo coś chyba za mocno Krzyśku poedytowałeś... :)

Drugi post schowałem do wyjaśnienia, już odkryty :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/14 12:47 #30030

  • acer1984
  • acer1984 Avatar
Napisze tak:)
Samochod ogladalem dawno i rozmawialem z szefem komisu.

-Mialy byc wszystkie dokumenty :/ a byla jedynie ksiazeczka techniczna...

Gdy podeszdlem do auta bylo wlasnie myte ect maska byla otwarta wiec poprosilem zeby ja zamknieto i wtedy zobaczylem te lampy sory nie jestem mechanikiem ani astrofizykiem ale nawet laik to zobaczy!
Wiem ze Mazda to nie Mercedes i sa skladane roznie ale tutaj roznica miedzy lampami byla naprawde duza...
Kierownika nie bylo ale przyjmowal mnie jego brat Pan zacisniete usta ,,Typowy sprzedawca ktory ceni milczenie i brak odpowiedzi na temat swoich samochodow"
Gdy spytalem co z lampami i czy samochod byl walniety uslyszalem ,,Samochody z USA tak maja powiedzial dumnie sprzedawca" TAK wtedy sie ucieszylem ze przejechalem tyle km zeby uslyszec taka wypowiedz ale telefonicznie autko bylo mniam mniam.
Komis ktory ma swoj warsztat jest napewno zaufanym komisem ciekawe czy tam jeszcze jest blacharz i lakiernik???

Nie bede sie tutaj rozpisywal ale wiem jedno ze samochodzik hmm jeszcze zobaczymy do sprzedazy;)
A wiadomo ze tutaj ludzie sprawdzaja auta wiec wslaciciel wystawi autko odrazu podajac nr vin wtedy w google wyskocza te posty.Ale jeszcze zobaczymy:)
Ostatnio zmieniany: 2012/09/14 12:50 przez acer1984.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Sprawdzenie auta Mazda 3 z USA:) JM1BK343351275372 2012/09/14 13:44 #30031

  • spiderek
  • spiderek Avatar
Dziwne to co piszesz, bo ja akurat znam te okolice bardzo dobrze bo jestem mieszkańcem Warszawy i okolic gdzie w/w miejsce się znajduje. Faktycznie na pierwszy rzut oka nie wygląda to miejsce za luksusowy salon Mercedesa, bo jest tam chyba z 10 serwisów, stacje benzynowe, lakiernicy, diagnostyka, i wszystko co chcesz, łącznie z salonami np. Hondy, a po drugiej strony i Audi itd. Po prostu taki rejon i w dodatku te dziury w drodze bo remonty są.

Do czego zmierzam. Samochód był sprawdzany przez mojego dobrego znajomego diagnostę i w innym miejscu, a nie u nich. Ponadto sam nie jestem ślepy. Mam już inny samochód i nie pierwszy kupuję, i bynajmniej wiem że nie jest to nowy z salonu, ale też nie złożony z 2, dokładnie prześwietliliśmy go. Jeżdżę po Warszawie i wiem jak wyglądają obcierki albo parkowanie. To że lampa wyglądała tak a nie inaczej to kwestia dobicie zderzaka do jakiejś przeszkody, i lampa sama w sobie nie jest przesunięta o 1cm jak piszesz, bo to bzdura.
Nie będę się tłumaczył bo to bezsensu.

Jeżeli ty przyjechałeś zobaczyłeś i odjechałeś to twój problem, po rozmowie z żadnym komisantem nie dowiesz się szczegółów i nie kupuję człowieka tylko samochód ( tym bardziej że to nie jego samochód). Ja nie patrzę na to tylko jak cukierek jest zapakowany, ale również jak smakuje. W polsce jeszcze ludzie nie umieją kupować samochodów i za 10 tyś chcieli by z nowym lakierem i z nowym silnikiem.

Jakoś dziwnym trafem ja mam wszystkie dokumenty :) i kupowałem nie od nich z komisu tylko przez nich od właścicielki samochodu. Jestem trzecim właścicielem.

Zdjęcie jest komisowe bo takie miałem, nie jestem jakimś psycholem żeby robić fotki samochodowi, a wstawiłem fotkę żeby było wiadomo o jakim samochodzie rozmawiamy.

Samochodu napewno na aukcji nie zobaczysz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport