Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Prośba o ocenę - Mazda 6 BARDZO ŁADNA MAX.WYPOSAŻENIE!!

Prośba o ocenę - Mazda 6 BARDZO ŁADNA MAX.WYPOSAŻENIE!! 2011/01/07 22:58 #5494

  • falek59
  • falek59 Avatar
Witam wszystkich po raz pierwszy :)

Czytam to forum od dawana, planuję zakup M6 2.0 z pełnym wyposażeniem za ok. 30k zł - trafiłem na ta ofertę otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C16713209 co jest z nią nie tak? Jak myślicie?

Proszę o ocenę.
Pozdrawiam, Ł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prośba o ocenę - Mazda 6 BARDZO ŁADNA MAX.WYPOSAŻENIE!! 2011/01/08 11:33 #5500

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Postaram się w kilku słowach:
1. Mazda 6 2.0 nie ma fabrycznie montowanych 2ch wydechów tylko jeden - więc coś z tyłu było grzebane
2. Nie uwierzę w przebieg 160tyś. bo jak szukałem Mazdy dla siebie obejrzałem ich około 20szt na terenie całej polski i wszystkie jak jedna miały kręcone zegary przynajmniej o 100tyś. - po za tym zobacz jak bardzo ma wytarty fotel w skórze - moja mazda ma 55tyś. i fotel w skórze nie ma nawet zagniecenia, kumpla mazda 6 w skórze przy 150tyś nie ma zagnieceń na foteli - wybacz ale tak zniszczyć fotel może 200 kilogramowy kierowca :)
3. Z nawigacji nie skorzystasz bo nie ma do niej mapy na teren naszego kraju - nie wierzysz zadzwoń do ASO.

Co do wyboru samej mazdy to jest to dobry wybór choć mazda 6 GG nie jest oszczędna w spalaniu (nowe modele już poprawili trochę). Co do awaryjności Mazdy 6 to sprowadza się do przeglądów okresowych bo nic się w nich praktycznie nie psuje (o ile nie kupisz złomu z przekręconym licznikiem z 300tyś km na 100tyś)

Moja rada - nie szukaj Mazdy 6 sprowadzonej przez kogoś bo nie znajdziesz na pewno zadbanego dobrego modelu - kolega mi nie uwierzył że kupił Mazde z Belgii z przekręconym licznikiem to ma teraz do naprawy turbinę i rozrządzik - 5000zł - a auto ma rzekomo 150tyś - ha ha ha

Najlepiej kupić krajową z salonu, pojechać do ASO i ją prześwietlić dokładnie - wiem że w przypadku starszych Mazd krajowej nie znajdziesz bo ich po prostu nie było - ale może warto dołożyć trochę i kupić coś bardziej pewnego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prośba o ocenę - Mazda 6 BARDZO ŁADNA MAX.WYPOSAŻENIE!! 2011/01/08 19:09 #5519

  • falek59
  • falek59 Avatar
Dzięki za odpowiedź.

1. Dobry tip.
2. Wiem, że problem przebiegów istnieje. Tak mówiąc szczerze to te silniki sporo wytrzymują więc zakup auta z przebiegiem 200kkm to nie jest zabójstwo. Szkoda tylko ze nie da się tego zweryfikować inaczej niż po stanie. A Tobie jak się udało wyrwać M6 takim przebiegiem?
3. Też dobre info, postanowiłem, że nie wezmę auta ze stanów tylko europejskie z nawigacą a widać nie warto a oczywiście nikt o tym wcześniej nie wspominał :) Czy jak jest navi to ma się też dvd na tym ekraniku ;> ?

GG to model sprzed 2005? W którym był FL ?

P.S.
Poruszam się teraz M626 GF tak więc mam już zaufanie do tych aut ;)
Ostatnio zmieniany: 2011/01/08 19:21 przez falek59.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prośba o ocenę - Mazda 6 BARDZO ŁADNA MAX.WYPOSAŻENIE!! 2011/01/08 20:10 #5520

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
1. spoko :)
2. Ja kupiłem sprowadzonego prawie nową MazdeSpeed6 z US - dałem się co prawda oszukać na tym że auto miało malowany tylni zderzak i klapę bagażnika, ale za to cała reszta igła + oryginalny zweryfikowany przebieg
3. Nowe wersje Mazdy (obecne) mają już normalną navi i możesz z niej normalnie korzystać

FL był w 2005 o ile dobrze pamiętam, a oznaczenie GG jest dla obu wersji z tym że tak
GG sedan/liftback i GY kombi, a po lifcie było GG1 i GY1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prośba o ocenę - Mazda 6 BARDZO ŁADNA MAX.WYPOSAŻENIE!! 2011/01/09 00:29 #5549

  • falek59
  • falek59 Avatar
A co z tym DVD? Jak ktoś miał navi to i dvd było w komplecie? Jesteś zadowolony z auta ze stanów? Jakoś mnie zawsze odstraszały, ale sporo ich jest na polskim rynku. Skoro navi i tak nie działa a mile/galony da się przestawić w menu serwisowym to nawet mi się opcja zaczyna podobać. Słyszałem tylko ze mają ograniczenia prędkości koło 190 km/h którego nie da się zdjąć za bardzo :(

P.S.
Czym się różni wersja poliftingowa od przed?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Prośba o ocenę - Mazda 6 BARDZO ŁADNA MAX.WYPOSAŻENIE!! 2011/01/09 01:43 #5551

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Ja tak jeszcze tylko dodam co mi się rzuciło - przód ma inny odcień lakieru niż reszta - więc coś mogło być - pytanie jak dużo. Ale na pewno nie jest bezwypadkowe.
Ostatnio zmieniany: 2011/01/09 01:43 przez Kris75.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport