Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 106}​​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: Nissan Almera N15 1998r.

Nissan Almera N15 1998r. 2010/07/09 15:19 #166

  • Adrian
  • Adrian Avatar
Co myślicie o tym samochodzie? Będę go oglądał, na co zwrócić uwagę? W przebieg oczywiście nie uwierzę ale jak wygląda reszta?

www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C14094705
Ostatnio zmieniany: 2010/07/12 12:06 przez . Powód: zmiana ikony tematu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nissan Almera N15 1998r. 2010/07/09 15:51 #171

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Proponuję udać się z właścicielem do ASO i niech tam ocenią auto .. wygląda na zadbane ale skoro mało używane to czemu hak + bagażnik na dach ?? zazwyczaj używa się tego jednak do przewozu dużych rzeczy i to często. Druga sprawa to czemu dopiero rok temu założony gaz ?? i już po roku od założenia auto jest sprzedawane ? poza tym wygląda ładnie ale ja znawcą nie jestem :)

Ps. Dla znawców .....czemu nie ma na przedniej szybie naklejki z numerami rej. ?? jeszcze stare tablice ??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nissan Almera N15 1998r. 2010/07/09 16:07 #173

  • Jantys
  • Jantys Avatar
Dobrze, że to Japońska wersja (proponuję to jednak sprawdzić po nr VIN czy oby na pewno Japońska) - nowa generacja Almery nie jest udana. Z tego co wiem to ta wersja N15 jest jedną z bardziej udanych i jako model na pewno warty uwagi.

Co do konkretnie tego samochodu z ogłoszenia, to wygląda ładnie i na pewno jak każde auto powyżej 10lat ma też i swoją historię - co trzeba wycisnąć od właściciela. Z opisu wynika, że to krajowa salonowa wersja, więc i powinna być dokumentacja, komplet kluczyków, itd. warto zwrócić uwagę na śruby pod maską czy nie kręcone (choć po 12 latach pewnie były), szyby, lampy czy oryginalne, itd. Dziwi mnie trochę to że zdjęcia z zewnątrz są duże, a ze środka małe i nic na nich nie widać (może przypadek, a może coś chce się ukryć, np. zniszczone wnętrze) Przebieg jak już słusznie zauważyłeś jest mało realny - sądzę że 70 letni dziadek robi więcej niż 7tyś km rocznie :) ale mogę się mylić bo znam też takie osoby które robią właśnie tyle rocznie (np. ja - i mam papiery na przebieg w swoim aucie:) )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nissan Almera N15 1998r. 2010/07/12 23:28 #201

  • Torin
  • Torin Avatar
Stare tablice to nie problem. Mojego Nissana miałem 12 lat. Silnik nie powinien mieć problemów ( jeżeli płyny wymieniane regularnie). Jedyny problem to rdza (nawet w garażowanych) - należy sprawdzić nadkola (szczególnie tylne), drzwi w okolicach lusterek, po otwarciu przednich drzwi sprawdź słupek i próg w kierunku nadkola (tam jest taka "rynienka" w której gromadzi się piasek, ziemia itp.) i lubi rdzewieć. Sprawdź działanie tylnej wycieraczki (przednie też :) ). Jeżeli przebieg jest rzeczywisty to pierwsze wydatki przy ok. 130tyś.km (zawieszenie, wydech). Przewody hamulcowe rdzewieją po ok. 10latach więc wypadało by je sprawdzić (wymiana to wydatek ok 700-900zł). Samochód godny polecenia, silnik dynamiczny i spalanie 6,2l trasa do 9l zima-miasto. I na koniec światła przeciwmgielne z przodu to ściema jak widać na zdjęciu, chyba że chodzi o tylne :) .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport