Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 106}​​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: NISSAN KING CAB PICKUP 3.0L BENZYNA 1996R VIN JN1KNMD21U0407794

NISSAN KING CAB PICKUP 3.0L BENZYNA 1996R VIN JN1KNMD21U0407794 2013/01/11 00:25 #36415

  • DZIKUS
  • DZIKUS Avatar

Witam, proszę o sprawdzenie następującego samochodu:

otomoto.pl/nissan-king-cab-C27480523.html

sprzedający wysłał mi dodatkowe zdjęcia - wnętrze pojazdu się nie zgadza z rocznikiem (kanciasta deska rozdzielcza, inna tapicerka na drzwiach) i pochodzi ono z którejś z wcześniejszych generacji. W dowodzie wbite jest "składak", ale co to właściwie znaczy? rok pierwszej rejestracji, czy rok produkcji ramy z numerem bądz blacharki na której ten numer jest wybity?
Do tego jakieś problemy z gazem, któe "wyszły" w trakcie rozmowy. Generalnie wciąż jestem zainteresowany z uwagi na silnik - rzadko się ten pickup pojawia w takiej wersji. Ale na pewno nie w takiej cenie, parę dni temu sprzątnięto mi sprzed nosa prawdziwy cukierek z 91 roku z gazem z dwom kompletami opon itd - cena 7900...

Ostatnia rzecz: w dowodzie samochód ma wbitą adnotację pojazd specjalny - pomoc drogowa. Czy to może powodować jakieś inne naliczanie składek OC? Czy mogę jeździć na kategorię B? Czy da się tego wpisu pozbyć podczas wyrabiania nowego dowodu rejestracyjnego?

W załączniku zdjęcie dowodu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: NISSAN KING CAB PICKUP 3.0L BENZYNA 1996R VIN JN1KNMD21U0407794 2013/01/11 07:58 #36429

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
pomoc drogowa chyba ma tansze oc i moze wjezdzac w wiecej miejsc :) no i moze holowac uszkodzone auta np na motylku czy sztywnym holu i sie nikt nie dowali. Wpisu sie mozesz pozbyc ale trzeba zapytac w urzedzie i na diagnostyce czy nie bedzie wymagany przeglad dodatkowy :) skladaki sie kiedys robilo w tych latach sprowadzajac auta zza granicy :) nie placilo sie jakis tam akcyz czy cos a auto skladali u mechanika i juz ;) i ten rok to rok poskladania i zarejestrowania go.

Numer VIN - JN1KNMD21U0407794
Region - Japan
Marka - Nissan
Model - King Cab\nRok - 1992
Nadwozie - King Cab
Silnik - 2400 cm3
Numer seryjny - 407794

tyle ci powiem ze angol to nie jest na bank. Wyszedl z kierownica po naszej stronie.

information:

VIN: JN1KNMD21U04-07794
Model: KNLMD21FQWY
Title: KING CAB
Series models: D21
Release Date: 03.1992
LENGTH: LONG BODY
ENGINE: Z24S TYPE ENGINE
GRADE: DELUXE TYPE
TRANS: MANUAL TRANSMISSION
WHL DRV: 4 WHEEL DRIVE
BODY: KING CAB
Region code: EL1
Exterior: 002
Interior color: K

silnik mial 2400 fabrycznie wiec jak remont robili to i swapowali ;)

na kategorie b mozesz jezdzic autami do 3.5 tony masy wlasnej bez znaczenia co to za auto :)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: NISSAN KING CAB PICKUP 3.0L BENZYNA 1996R VIN JN1KNMD21U0407794 2013/01/13 20:30 #36498

  • DZIKUS
  • DZIKUS Avatar
Pojechałem z dwoma mechanikami, samochód kupiłem za 7250 po dość długim targowaniu i jeszcze dłuższych oględzinach. Nie jest to żadna "igła", ale największe bolączki tego modelu czyli rdzewiejąca rama i karoseria akurat tutaj nie były problemem. Do zrobienia trochę "drobnicy": wszystkie amortyzatory, przewody wysokiego napięcia, świece, płyny, tylne resory ubite, brak jednego fotela z tyłu, rozwalony zamek klapki wlewu paliwa, spalone żarówki, brak końcowego fragmentu wydechu. Mechanicy oszacowali mi to na na kwotę ok 2000 PLN wraz z robotą po znajomości. Nie jest to żadna "okazja", ale taki samochód jest mi dość mocno potrzebny, kasę miałem a słabo stoję z czasem a już długo szukam. Ten wygląda na taki, w który warto włożyć trochę pieniędzy. Tak mi się przynajmniej wydaje, po przejechaniu nim tych 160km do domu ;)

Dzięki za pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: NISSAN KING CAB PICKUP 3.0L BENZYNA 1996R VIN JN1KNMD21U0407794 2013/01/13 21:16 #36502

  • VectorOPC
  • VectorOPC Avatar
abc1234xx napisał:

na kategorie b mozesz jezdzic autami do 3.5 tony masy wlasnej bez znaczenia co to za auto :)

Do 3,5 tony masy całkowitej, a nie własnej. Zdaje sobie sprawę, że na pewno o tym wiesz, a to jedynie przejęzyczenie, ale poprawiam dla innych - ktoś niewiedzący, może zasugerować się tym wpisem i złamać prawo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: NISSAN KING CAB PICKUP 3.0L BENZYNA 1996R VIN JN1KNMD21U0407794 2013/01/14 09:44 #36530

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
no fakt pomylilem :) do 3.5 max z ladownoscia. Ale pomoc drogowa nie ma wpisanej ladownosci bo nie moze tego w dowodzie miec ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport