Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 108}​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: Opel Vectra B fl. Buczek

Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/11 16:11 #11443

  • Kabulster
  • Kabulster Avatar
Witam.
Ładnie proszę o ocenę tego auta - wszystkie sugestie mile widziane bo nie znam się za bardzo na oplach

moto.allegro.pl/jeden-wlasciciel-serwiso...owy-i1594054075.html

VIN : W0L0JBF19Y1110531

Dziękuję i pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/12 07:33 #11491

  • merymak
  • merymak Avatar
zdecydowanie odradzam, silnik zbyt słaby do tego samochodu, lepszy wybór to 1.8, a jeszcze lepszy to 2.0 ... wszystkie cechują się podobną żywotnością,

zdjęcia nic ciekawego nie mówią o samochodzie tzn. nie dają podstaw do czepienia się czegokolwiek

ta VB ma klimatyzację manualną czyli po prostu schładzacz i generalnie jest gorzej wyposażona niż ta druga.

silnik był myty co może oznaczać wycieki ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/12 08:01 #11492

  • Kabulster
  • Kabulster Avatar
Dzięki za odp.

Rozmawiałem z oddziałem general-motors. Ten samochód nie miał żadnych napraw gwarancyjnych co dziwi. Nie znam nikogo kto w czasie gwarancji nie robił żadnej pierdoły. Podejrzewam ,że auto wcale nie było serwisowane. Choć z drugiej strony patrząc po ogłoszeniach tego sprzedawcy widzę ,że nie do każdego samochodu ma książkę serwisową więc jest nadzieja ,że nie drukuje ich hurtem.

pzdr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/12 08:48 #11495

  • merymak
  • merymak Avatar
ja w każdym razie odradzam, silnik dyskwalifikuje ten samochód, no chyba, że jesteś emerytem po 80 :P

a co do danych posiadanych przez GM to ja bym im do końca nie wierzył ... mają spore luki w kartotekach :dry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/12 12:03 #11504

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Kolego, bez przesady... :)
Miałem VB przez prawie trzy lata i też można powiedzieć, że zjadłem zęby... :) I miałem akurat z tym motorem. W dodatku w kombi. Też z ręczną klimatyzacją :) Nie było tak źle. Mocy brakowało faktycznie jak z jechałem na klimie z 4 osobami. Dwie osoby - bez problemu. Palił mi średnio 9 l.Pb w mieście, na trasie ok. 7 l.Pb. Szału nie było, tragedii też nie. Co mi przeszkadzało to krótkie zestopniowanie skrzyni biegów - przy 100 km/h miałem ok. 3 tys obr/min - czyli silnik już było słychać. Ale same auto było KOMPLETNIE bezawaryjne :)
Mi osobiście też podoba się bardziej ta z Konina - tyle, że ta też wygląda bardzo ciekawie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/12 12:40 #11507

  • merymak
  • merymak Avatar
e tam :) kwestia gustu, moim zdaniem jak na te gabaryty samochodu to silnik zdecydowanie za słaby, nie tak sobie wyobrażam wyprzedzanie na trasie i jazdę po autostradzie ... a jazda w 3 osoby (z tego jedna to 4 latek) z klimą w góry to horror :dry:

zresztą jakby na to nie patrzeć, lepiej jest mieć więcej mocy ... B) wyprzedzanie staje się łatwiejsze, mamy mniejszy hałas i z reguły większą elastyczność silnika :)
a spalanie wcale nie wzrasta w sposób odczuwalny (mówię o różnicach między 1.6 a 1.8)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/14 20:01 #11664

  • beast
  • beast Avatar
auto musialo miec choc 1 serwis bo jest nr rej.

REG: MW-KS 853
Data produkcji: 20000222


W0L:General Motors
0:Not Special Vehicle
J:Vectra
B:Vectra-B
F19:4 Drzwiowy Limuzyna
Y:2000
1:Rüsselsheim
110531:SERIAL NUMBER

nr silnika y16xe20M99300


2F4 = RADIO,CDR 500 2J5 = POKRYCIE,WNĘTRZE PODŁOGI,S/DELUX 80I = WNĘTRZE-CZARNY 82L = FARBA ZEWNĘTRZNA,PATRZ TABELA FARB W PRZEDMOWIE DO KATALOGU MODELU A32 = SZYBY STEROWANE ELEKTRYCZNIE,PRZÓD AG4 = SIEDZENIE PRZEDNIE,LEWE,REGULATOR WYSOKOŚCI,RĘCZNY AK5 = DLA PODUSZKI POWIETRZNEJ KIEROWCY I PASAŻERA AP0 = DLA BOCZNEJ PODUSZKI POWIETRZNEJ,LEWEJ AP1 = DLA BOCZNEJ PODUSZKI POWIETRZNEJ,PRAWEJ AQ6 = SIEDZENIE PRZEDNIE,OPARCIE REGULOWANE AR6 = PAS,SIEDZENIE TYLNE,ŚRODKOWY,TRÓJPUNKTOWY AT0 = ZAGŁÓWEK,TYLNY,TKANINA,PEŁNY AY3 = ZAGŁÓWEK,PRZEDNI,TKANINA,PEŁNY AY5 = ZAGŁOWEK,TYLNY,TKANINA,ŚRODKOWY B70 = OSŁONA PROGU DRZWI C60 = KLIMATYZACJA C87 = LAMPKA CZYTANIA MAPY,TYLNA C90 = LAMPKA DRZWI CT3 = DLA NIEMIEC D09 = PODŁOKIETNIK,PRZEDNI,ŚRODKOWY D64 = OSŁONA,PRZECIWSŁONECZNA,Z LUSTERKIEM OŚWIETALNYM,PASAŻERA D74 = OSŁONA,PRZECIWSŁONECZNA,Z OŚWIETLANYM LUSTERKIEM,STRONA KIEROWCY DL8 = LUSTERKO,ELEKTRYCZNE I OGRZEWANE,LEWE-PRAWE FE9 GS8 = PRZEŁOŻENIE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.94 K60 = ALTERNATOR,100A L91 = SILNIK BENZYNOWY 16 LHD = KIEROWNICA PO LEWEJ MG4 = RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW,5 BIEGOWA,SPORTY N29 = KOŁO,JEZDNE,ALUMINIUM,6JX15 N33 = DLA ODCHYLANEJ KOLUMNY KIEROWNICY N40 = WSPOMAGANIE MECHANIZMU KIEROWNICZEGO, NIEZMIENNY STOSUNEK WSPOMAGANIA NC0 = WYPOSAŻENIE,UNIA EUROPEJSKA NF2 = EMISJA SPALIN,Z KATALIZATOREM TRÓJDROŻNYM,WARIANT 3 NP5 = KOŁO KIEROWNICY,SKÓRA QHL = OPONY,195/65 R 15-91H RUE = WYPRODUKOWANO W RUESSELSHEIM T6C = PŁYTA WYKOŃCZENIA,WEWNĘTRZNA,STANDARDOWA,WARIANT 1 T96 = PRZEDNIE ŚWIATŁO PRZECIWMGIELNE TN6 = AKUMULATOR,55AH U07 = KLAKSON,FANFARA U16 = PRZYRZĄD,OBROTOMIERZ UW2 = GŁOŚNIK,10 W1Y = DLA PRZYPADKU STEROWANIA RADIA NA KIEROWNICY W3X = SILNIK,SZENTGOTTHARD W4J = CD W4Y W6L = WYKOŃCZENIE,TKANINA,CAMPAIGN,WARIANT 1 W8X = CZĘŚCI DODATKOWE,INSTALACJA RADIA XA3 = OPEL XG3 = DLA NIEMIEC XQ4 = V6 Z0F = DLA NIEMIEC Z1C = ŚWIATŁO KOPUŁY Z1U Z1Y = FARBA,DWA POKRYCIA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/15 16:33 #11696

  • maleman
  • maleman Avatar
silniki x16xe (1.6) nie są polecane ze względu na ponadnormatywne zużycie oleju oraz ogólną "mułowatość" spalanie na poziomie jednostek 1.8 i 2.0
moja VB 2.5 V6 też pali 9-10 l w mieście przy normalnej jeździe, więcej zabawy więcej Pb ale za to jak mruczy :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/15 18:05 #11701

  • merymak
  • merymak Avatar
maleman napisał:
moja VB 2.5 V6 też pali 9-10 l w mieście przy normalnej jeździe, więcej zabawy więcej Pb ale za to jak mruczy :)

fakt, V6 mruczy pięknie i daje frajdę z jazdy, ale nie jest to tzw. propozycja zdroworozsądkowa B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/16 06:59 #11721

  • beast
  • beast Avatar
jasne - chyba 40% na lawecie albo pchajac.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/16 08:02 #11730

  • maleman
  • maleman Avatar
tia kolejny który nigdy nie miał, nie jechał a pisze jakby go własnoręcznie stworzył...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/16 08:30 #11733

  • beast
  • beast Avatar
mial vb 2.5v6 - przy normalnej jezdzie w miescie 12 to emeryt. przy dynamicznej 15-16 to zaden problem. mialem omegi 2.5 - 170 km - 14 normalnie mialem x25xei - zrobiona za 204 km - 15. teraz mam omege 3.0 zrobiona na okolo 230 km i pali kolo 14-16 w miescie. kuzyn ma vb 2.5 i pali mu 14-15 benzyny. chyba ze twoje miasto to 1 prosta 10 km. 9-10 to pala silniki 1.6-1.8 a nie szesciocylindrowka. wy tym spalaniem kompleksy leczycie ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/16 09:08 #11736

  • merymak
  • merymak Avatar
beast napisał:
wy tym spalaniem kompleksy leczycie ?

dziwaczne pytanie ... równie dobrze można je sparafrazować i równie niedorzecznie zapytać, co leczysz ilością centymetrów sześciennych silnika/mocą silnika ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/16 09:22 #11738

  • beast
  • beast Avatar
nic nie lecze- nie ma takiej potrzeby. lubuje sie w duzych silnikach poprostu. lubie miec zapas pod pedalem a nie szukac kilometrow prostej do wyprzedzenia. pozatym mam warsztat ktory naprawia ople i wiem ile te auta pala bez zadnego zanizania. oczywiscie miasto miastu nierowne ale bez przesady...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/16 10:02 #11739

  • merymak
  • merymak Avatar
beast napisał:
nic nie lecze- nie ma takiej potrzeby. lubuje sie w duzych silnikach poprostu. lubie miec zapas pod pedalem a nie szukac kilometrow prostej do wyprzedzenia. pozatym mam warsztat ktory naprawia ople i wiem ile te auta pala bez zadnego zanizania. oczywiscie miasto miastu nierowne ale bez przesady...

nie ma wątpliwości co do tego, że kolega maleman pisał o swych pobożnych życzeniach co do spalania V6 ... ale zauważ, że rozmowa dotyczy dwóch VB o silnikach 1,6 i 1,8, gdzie różnica w spalaniu moim zdaniem nie istnieje (choć są tacy którzy nawet twierdzą, że 1,6 pali więcej niż 1,8), czuję się zaś wyraźnie różnicę w osiągach samochodu ...

co do dużych silników to zauważ też, że VB traci na trakcji z V6, który jest po prostu ciężki, lepiej w tym zakresie wypada 2,0 lub 2,2, które są lżejsze a niewiele słabsze
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/16 10:22 #11741

  • maleman
  • maleman Avatar
Panowie,
Jestem na forum vectry i nie słyszałem jeszcze aby komukolwiek przy normalnej jeździe v6 palił 15l albo jest uszkodzony albo robi "trasy 6km" albo nonstop but.
Z klimą w trójmiejskich korkach cały bak wychodzi na kompie max do 10,7l /100 km

Moje dane z ostatnich 670 km 70% miasto (trójmiasto) 30 % "trasa" -obwodnica trójmiasta zużycie według komp 9,2 bez klimy normalna jazda, manual. Automat wygodniejszy ale +1,5l do spalania

Autostrada do 130km/h spalanie 8,2 ale denerwujące jak prawie wszyscy oprócz TIR cie wyprzedzają

zimą max spalanie na krótkich odcinkach 12,5 - 13l ( do 10 km - dojazd do SKM)
Auto mam 1,5 roku i nauczyłem się już jak jeździć optymalnie a nie but od świateł do świateł.

Co do zawieszenia / prowadzenia zgadzam się czuć że auto jest cięższe z przodu i na zakrętach trzeba wolniej inaczej bardziej chce jechać prosto niż skręcać.

Niestety różnica jest widoczna i namacalna pomiędzy 2.5 a 2.0,
V6 lepiej przyspiesza ma lepszą elastyczność i dźwięk . minusy to strasznie zabudowana komora, słaby dostęp np do świec ( demontaż kolektorów) czy np do kompresora klimatyzacji ( demontaż koła, luzowanie drążków w zawieszeniu itp... )

Nie można porównywać z omegą ( jeździłem również 3.0 V6 - rakieta ) ze względu na większa o 150 - 200 kg wagę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/16 11:18 #11744

  • beast
  • beast Avatar
uszkodzony nie jest. silnik jest w idealnym stanie. fakt ze mam automat i ciezka noge. a jesli chodzi o 1.6 i 1.8 to roznica w spalaniu jest niezuwazalna,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Vectra B fl. Buczek 2011/05/16 12:31 #11758

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Panowie, dla mnie jest nielogiczne by auto z silnikiem V6 paliło 9 l. Pb w mieście - wybaczcie mi - ale z doświadczenia z tymi autami - min. spalanie w mieście z motorem 2.5 V6 - w manualu - 12 - 12,5 l.Pb.
W trasie udawało się zejść nawet do 7-7,5 Pb.
Ale w mieście nie ma zmiłuj się.
Z drugiej strony - o jakim mieście mówimy kolego?
Wioska 10 tys ludzi? Czy o Wrocławiu - korki, godziny szczytu itd?
Moja beta mi średnio spala ok. 8-8,5 l.ON w mieście przy motorze 3.0d. Nie ukrywam, że rumakowanie mam dawno za sobą. Jakbym chciał pokozaczyć to 10-11 l.ON.
Więc dużo zależy od stylu jazdy, niemniej jednak nie uwierze w to, że 9 l. Pb w mieście może spalić VB 2.5 V6
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport