Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 108}​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: Astra III, 2004r, 1.6. Proszę o ocenę.

Astra III, 2004r, 1.6. Proszę o ocenę. 2011/06/26 20:28 #13710

  • earlybird
  • earlybird Avatar
Witam ponownie.
Proszę o wstępne wirtualne oględziny auta i opinie ;)
otomoto.pl/opel-astra-sliczna-bez-wypadk...miana-C19546016.html
pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Astra III, 2004r, 1.6. Proszę o ocenę. 2011/06/26 20:54 #13713

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Sprzedaje się od kwietnia więc jak by była okazja już pewnie by zeszła, warto bardziej ją prześwietlić przed zakupem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Astra III, 2004r, 1.6. Proszę o ocenę. 2011/06/26 20:55 #13714

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Szczerze, to po tych zdjęciach trudno cokolwiek powiedzieć. Nie wiem czym one były robione, chyba jakimś starym telefonem, masakra. Po tych pseudo fotkach nie podoba mi się spasowanie maski przedniej z przednimi nadkolami (za duże szpary), ale to może być wina zdjęć. Na pewno kłania się miernik lakieru. No i przebieg, może być podejrzany - auto z niemiec, do tego sprzedawane przez komis.
I jeszcze jedna rzecz, na przednim pasie, tuż obok zamka maski nie ma tabliczki znamionowej (w swojej astrze z 2006 roku mam taką), co może świadczyć, że coś było robione z przodem. Trzeba by się temu dokładnie przyjrzeć.
Ostatnio zmieniany: 2011/06/26 20:55 przez kobe24la.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Astra III, 2004r, 1.6. Proszę o ocenę. 2011/06/27 12:05 #13725

  • earlybird
  • earlybird Avatar
Dziękuję za sugestie. Myślę o dokładnym sprawdzeniu jej na stacji diagnostycznej, ale nie mam pewności, że i tam czegoś nie przeoczę. Sprawdzenie czego najdokładniej zasugerować diagnoście?
Poza tym mam zamiar 'obstukać' strategiczne miejsca miernikiem lakieru. Będzie to zakup drugiego używanego auta, więc tym razem mam ochotę być dość namolnym klientem ;).Nie miało być z komisu, ale ciężko cokolwiek znaleźć, a auto potrzebne niestety na już.
Jeśliby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to jak najbardziej wysłucham i wszystko zapiszę.

kobe24la mógłbyś jak krowie na rowie wytłumaczyć w którym miejscu ma być ta tabliczka? Nie wiem za bardzo o co chodzi :S
Ostatnio zmieniany: 2011/06/27 12:09 przez earlybird.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Astra III, 2004r, 1.6. Proszę o ocenę. 2011/06/27 13:14 #13727

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Tabliczka powinna być w miejscu na czerwono zaznaczonym.


Widać nawet otwory pod nity. Aczkolwiek nie w każdym aucie może taka tabliczka występować (z tego co widzę, to na allegro sporo aut jej nie ma), u mnie akurat jest. Ale ponieważ na zdjęciach przód wygląda na niezbyt spasowany, to warto szczególnie na to zwrócić uwagę.

Co do sprawdzenia, to warto podjechać do ASO gdzie mają Techa i sprawdzą w aucie czy nie ma błędów. Oprócz tego sam możesz sprawdzić na dzień dobry czy nie ma auto błędów jakichś. Wsiadasz do auta, wciskasz jednocześnie gaz i hamulec i przekręcasz kluczyk tak żeby się wszystkie kontrolki zapaliły. Jeżeli jakieś błędy wyskoczą, to będą się pojawiać na wyświetlaczu między zegarami (tym który przebieg pokazuje) numery. Jeżeli będzie się świecić tylko przebieg bądź wyświetlą się same zera, to znaczy że błędów nie ma.

Przebieg jeżeli był nieudolnie kręcony to też w serwisie dojdą. Astra oprócz kilometrów zliczanych na zegarze zapamiętuję też kilometry na podstawie pompy paliwowej. Jeżeli licznik nie był kręcony (bądź co gorsza kręcił go fachowiec) to wartości z wyświetlacza i pompy paliwa powinny się od siebie różnic o kilkaset kilometrów. Oczywiście jak auto ma przebieg 140tyś km, bo jeżeli więcej, to ta wartość może się różnić. Ale ten przebieg sprawdzisz tylko i wyłącznie po podłączeniu do Techa w serwisie.

Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę, to czy pod lusterkami nie ma ognisk korozji, to samo pod tylną listwą ozdobną. Niestety Opel się nie popisał i bardzo często pojawia tam się ruda. Sam to już przerabiałem. Dlatego warto sprawdzić, czy w książce serwisowej są bite przeglądy nadwozia. Trzeba tylko sprawdzić co ile w książce producent zaleca taki przegląd. W Polsce jest to co roku, w Niemczech na przykład co dwa. Jest to wpisane w planie serwisowym w książce i w miejscu gdzie są bite przeglądy. Bez tych przeglądów w razie jakichkolwiek oznak korozji nie naprawią ci auta :( Jeśli nie będziesz mógł znaleźć, to napisz na PW to zrobię ci skany mojej i pokaże co i jak.

I sprawdź czy auto nie jest wyposażone w DPF-a (filtr cząstek stałych), żeby potem nie było zaskoczenia w czasie jazdy. To czy auto go ma sprawdzisz na podstawie naklejki z numerem nadwozia na prawym słupku otwierając przednie drzwi pasażera. Jeżeli w lewym dolnym kwadraciku będzie wartość 0,5 lub niżej to filtr jest. Jeżeli widnieje wartość 1.0 , 1.4 to nie ma. Oczywiście filtra nie ma się co bać. Jeżeli tylko przestrzega się pewnych zasad to nie ma z nim problemu, nawet jeśli jeździsz głównie po mieście. Sam jeżdżę z nim od dwóch lat i problemów nie ma.

To chyba tyle z grubsza. Uff trochę się rozpisałem :P Życzę powodzenia w poszukiwaniach. W razie czego to pisz na PW jakbyś miał jakieś jeszcze pytania.
Ostatnio zmieniany: 2011/06/27 13:20 przez kobe24la.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Astra III, 2004r, 1.6. Proszę o ocenę. 2011/07/01 11:58 #13868

  • merymak
  • merymak Avatar
kobe24la napisał:
I sprawdź czy auto nie jest wyposażone w DPF-a (filtr cząstek stałych), żeby potem nie było zaskoczenia w czasie jazdy. To czy auto go ma sprawdzisz na podstawie naklejki z numerem nadwozia na prawym słupku otwierając przednie drzwi pasażera. Jeżeli w lewym dolnym kwadraciku będzie wartość 0,5 lub niżej to filtr jest. Jeżeli widnieje wartość 1.0 , 1.4 to nie ma. Oczywiście filtra nie ma się co bać. Jeżeli tylko przestrzega się pewnych zasad to nie ma z nim problemu, nawet jeśli jeździsz głównie po mieście. Sam jeżdżę z nim od dwóch lat i problemów nie ma.

nie mogę się dostać na stronę ogłoszenia, ale piszecie, że auto ma silnik 1,6 a zatem silnik benzynowy ... zaś filtr DPF to filtr montowany w dieslach ....
Ostatnio zmieniany: 2011/07/01 12:05 przez merymak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Astra III, 2004r, 1.6. Proszę o ocenę. 2011/07/01 13:49 #13870

  • Flip
  • Flip Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Astra III, 2004r, 1.6. Proszę o ocenę. 2011/07/01 18:39 #13878

  • merymak
  • merymak Avatar
czyli to nie 1,6 lecz 1,7 cdti B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport