Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 108}​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: Ocena Auta Opel Signum

Ocena Auta Opel Signum 2011/07/19 13:00 #14473

  • Shmit
  • Shmit Avatar
Proszę o ocenę auta , opel signum 2003 rok , benzyna

Ogłoszenie

otomoto.pl/opel-signum-gotowy-do-rejestr...tyskm-C19834277.html


Numer VIN : W0L02CF4831121794

Przebieg mało realny

Sprzedawca powiedział że auto było lekko stuknięte i wymieniony był zderzak plus lampa

Być może otrzymam zdjęcia przed wymianą elementów , wtedy je tutaj dołączę.
Ostatnio zmieniany: 2011/07/19 17:19 przez Krzysztof. Powód: zamiana w VIN z O na 0 (zero)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ocena Auta Opel Signum 2011/07/19 18:13 #14481

  • AutoRaport
  • AutoRaport Avatar
  • Offline
Jak słusznie zauważyłeś to przebieg jest bardzo nierealny - prędzej uwierzę w 260 tys. km niż w 60tys. niby z książką serwisową. Już po samych zdjęciach wnętrza widać, że przebieg był dużo większy niż deklaruje sprzedawca.
Idąc dalej tropem zdjęć to przyjrzał bym się na przód auta - nie pasuje mi coś zderzak i maska - trzeba by sprawdzić miernikiem czy wszystko tam jest jak należy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ocena Auta Opel Signum 2011/07/19 18:28 #14490

  • Shmit
  • Shmit Avatar
takie zdjecia otrzymalem od sprzedajacego , nie kryl przez telefon i to wlasciwie on zaczal ze samochod byl robiony bo byl stukniety , mowil ze innych nie sprowadza bo juz mial igly nie bite i z silnikiem problemy , to tyle co mowil ,

na podstawie zdjec moze ktos jest w stanie stwierdzic czy mocno byl bity ?
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ocena Auta Opel Signum 2011/07/19 18:51 #14492

  • AutoRaport
  • AutoRaport Avatar
  • Offline
A no właśnie nie pasował mi dokładnie ten błotnik z maską bo po zdjęciach było widać różnicę na lakierze - obstawiłem zderzak i maskę - ale jak widać był to zderzak i błotnik
Dzięki kolego za fotki - potwierdza to tylko fakt, że sprowadzane auta są właśnie po naprawach blacharsko-lakierniczych lub po korekcie licznika - osobiście chyba wolę takie jak ten Opel - lekko bite, ale przynajmniej wiadomo po fotkach co bo sprzedawca nie wstydził się ich udostępnić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ocena Auta Opel Signum 2011/07/19 18:55 #14493

  • Shmit
  • Shmit Avatar
A co ze zdjeciem z numerem 7 , troche odstaje ta metalowa listwa , czy to zwiastuje przystanek czy jest to normalne przy tego typu uderzenaich ?

Mysle ze lepiej jest kupic tak uderzone i sprzedawca o tym powie niz igielke zrobiona niewiadomo jak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ocena Auta Opel Signum 2011/07/19 19:32 #14495

  • AutoRaport
  • AutoRaport Avatar
  • Offline
listwa nie jest bardzo ruszona - obstawiam, że skończyło się na jej prostowaniu. Samo uszkodzenie nie było groźne i spokojnie do naprawy - błotnik powinien być wymieniony, reszta pewnie prostowana i szpachlowana. Jak byś był zainteresowany kupnem to mimo tych zdjęć warto udać się jeszcze do ASO na dokładniejsze oględziny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ocena Auta Opel Signum 2011/07/19 19:39 #14497

  • Shmit
  • Shmit Avatar
Dekoder VIN niestety nie wskazal przebiegu etc , czy myslicie ze jest szansa na zdobycie takich info w aso ?

nie chodzi mi o wiedze ze krecone bo to pewne , tylko wolalbym wiedziec ile rzeczywiscie moze miec aby oszacowac koszty ewentualnych wymian bo sama akcyza slono juz kosztuje w przypadku silnikow powyzej 2 litrow
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ocena Auta Opel Signum 2011/07/19 19:51 #14498

  • AutoRaport
  • AutoRaport Avatar
  • Offline
Są dwie opcje
1. Zadzwonić do ASO Opla i dowiedzieć się czy jest taka możliwość
2. Do tego Opla jest książka serwisowa - trzeba zadzwonić do serwisu, gdzie były robione przeglądy i zweryfikować to co jest w KS - niestety auto jest z Niemiec i wskazana jest znajomość tego języka, żeby czegoś się dowiedzieć więcej.

Tak jak napisałem wcześniej - mi ten przebieg śmierdzi bo wnętrze auta podpowiada mi że 60 tys. km to bajka sprzedawcy - samo uszkodzenia jest niegroźne, ale jak dojdzie do tego np. spory przebieg to nie opłaca się inwestować w to auto czasu i pieniędzy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ocena Auta Opel Signum 2011/07/19 20:09 #14500

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Według mnie drzwi też były robione, na zdjęciach wyglądają na zagniecione plus urwana klamka. Oprócz zderzaka, pasa przedniego i lewego błotnika dostała też pewnie strzała chłodnica i intercooler, warto to sprawdzić, czy ktoś to porządnie naprawił i połatał na sprzedaż byle jak. Dodatkowe (może to tylko zdjęcie) ale na fotce nr 4 widać wyraźne przejście lakieru na drzwiach pasażera. Mógł być malowany przedni błotnik plus cieniowane drzwi. Na pewno sprawdził bym to dokładnie miernikiem, plus przelecieć całe auto.
Co do przebiegu, to prawdopodobnie można go między bajki włożyć, widać to choćby po samej kierownicy, wytarta na gładko.
Ostatnio zmieniany: 2011/07/19 20:09 przez kobe24la.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport