Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 108}​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: Opel Astra II

Opel Astra II 2011/09/13 15:50 #16335

  • wysmich
  • wysmich Avatar
Witam!
Proszę o opinie na temat tych dwóch samochodów. Co o nich sądzicie - czy któreś wydaje się podejrzane lub zawiera ewidentne znaki świadczące o nie pożądanej przeszłości. Nie jestem w tej marce ekspertem więc proszę fachowców o opinię:
otomoto.pl/opel-astra-pierwsza-rejestracja-2003-C19842604.html
otomoto.pl/opel-astra-2003-njoy-perfekcy...an-5d-C19525583.html
Niebieski wydaje mi się bardziej podejrzany??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/14 07:01 #16345

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Biała: Książka serwisowa na 90% kupiona od Turka za 10euro i wypełniona w Polsce :) Poza tym wypucowana na maxa, zdjęcia tak robione że nic nie widać.

Niebieska jak dla mnie bardziej wiarygodna choć przebieg i książka do weryfikacji ale na 90% też nie jest prawdziwy. Co do reszty to zdjęcia ciemne i z daleka, ja tam nic nie widzę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/14 08:40 #16355

  • wysmich
  • wysmich Avatar
Dzięki za info! Po rozmowie z jednym i drugim sprzedawcą obydwoje zapewniali, że w jednym i drugim wszystko na 100% oryginalne. W niebieskiej nic podobno nie robili - tak jak przyjechała tak stoi, tylko prali tapicerkę i robili polerkę nadwozia, biała miała w Polsce robiony błotnik i prawe zawieszenie ( podobno wymienione na nowe). Czy jest możliwowść w tym modelu w jakikolwiek sprawdzenia czy przebieg był zmniejszany? Na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę. Do niebieskiego mam 150 km, a do białego 300 km. Zastanawiam się też czy sam się nie wybrać do Niemiec po auto ale tam raczej lepiej kupować auto od prywatnej osoby niż z komisu? Co o tym sadzicie?Oczywiście jeśli gdzieś będę jechał w Polsce po auto to z czujnikiem lakieru oraz skorzystam z możliwości kontroli na stacji diagnostycznej ale wiem też, że rady forumowiczów zawsze są bardzo pomocne. Jestem zdecydowany na ten model samochodu ale nie chciałbym wtopić kasy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/14 08:49 #16358

  • wysmich
  • wysmich Avatar
To też jest dziwna oferta:
otomoto.pl/opel-astra-salon-polska-C18659825.html
Rozmawiałem ze sprzedającym przez telefon. Auto niby z polskiego salonu ale książki serwisowej nie ma. Samochód na tablicach goleniowskich bo podobno komis samochód przerejestrował na siebie po zakupie ( nie wiem czy to jest norma ale wydaje mi się, że raczej rzadko tak się postępuje - chociaż może się nie znam). Gdzie samochód wcześniej jeździł i w którym salonie w Polsce został kupiony też nie wiadomo, gdzie jeździł nie wiadomo??? Same niewiadome!!! Sprzedawca twierdzi, że auto bezwypadkowe i z oryginalnym przebiegiem. Chyba ktoś tu che ukryć prawdę??!! Może lepiej uważać na tą ofertę!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/14 09:34 #16361

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Auto firmowe, pewnie z dużym przebiegiem ale jest szansa na regularne serwisowanie. Ja bym szukał właśnie czegoś z Polskiego salonu bo mimo że w 90% są to auta firmowe to firmy raczej serwisują w ASO bo odliczają sobie dzięki temu koszty.

Weź VIN auta i może uda się sprawdzić w ASO, bez numeru VIN zostaje tylko wróżenie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/14 10:21 #16365

  • wysmich
  • wysmich Avatar
Sprzedawca ma mi podesłać VIN na maila. Dzwoniłem do ASO w mojej mieścinie i podobno nie ma ogólnej bazy samochodów kupionych i serwisowanych w Polsce. Tylko w konkretnym ASO. Sprzedawca ponoć nie dysponuje żadnymi dokumentami ( faktura zakupu z salonu, książka serwisowa). Twierdzi tylko, że samochód ponoć poruszał się po drogach woj. zachodniopomorskiego w okolicach Goleniowa? Z reguły samochody kupione w polskim salonie mają gdzieś informacje gdzie zostały sprzedane - czy to jakaś naklejka dealera, czy podkładka pod tablicami - aż nie chce mi się wierzyć, że sprzedawca w komisie nie ma takich informacji??!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/14 12:38 #16370

  • wysmich
  • wysmich Avatar
Mam już VIN W0L0TGF484G039830. Po jego rozkodowaniu wychodzi na to, że odnośnie auta wszystko się zgadza. Gdybym tylko w jakiś sposób był w stanie określić jego pochodzenie i czy przebieg jest oryginalny? Ponowie pytanie - czy są jakieś sposoby na sprawdzenie oryginalności przebiegu poza zużyciem wnętrza? Bo jeśli przebieg jest oryginalny to 130 000 km dla tego silnika nie jest chyba problemem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/15 08:32 #16411

  • beast
  • beast Avatar
numer rejestracyjny wczesniejszy REG: WD37918 czyli warszawa.

z14xe20CU6117
W0L:General Motors
0:Pojazd Nie Specjalny
T:Astra
G:Astra
F48:5 DRZWIOWY HATCHBACK
4:2004
G:Gliwice
039830:SERIAL NUMBER


10U = FARBA ZEWNĘTRZNA,PATRZ TABELA FARB W PRZEDMOWIE DO KATALOGU MODELU 2F4 = RADIO,CDR 500 2J1 = POKRYCIE,WNĘTRZE PODŁOGI,STANDARDOWE 80I = WNĘTRZE-CZARNY 80X = WYKOŃCZENIE WNĘTRZA NADWOZIA-CZARNY 80Y = WYKOŃCZENIE PŁATU DRZWI,CZARNY A32 = SZYBY STEROWANE ELEKTRYCZNIE,PRZÓD AG4 = SIEDZENIE PRZEDNIE,LEWE,REGULATOR WYSOKOŚCI,RĘCZNY AJ3 = DLA PODUSZKI POWIETRZNEJ KIEROWCY AJ4 = DLA PRZYPADKU Z PODUSZKĄ POWIETRZNĄ PASAŻERA AQ6 = SIEDZENIE PRZEDNIE,OPARCIE REGULOWANE AT0 = ZAGŁÓWEK,TYLNY,TKANINA,PEŁNY AU0 = ZAMEK DRZWI,ZE ZDALNYM STEROWANIEM AY3 = ZAGŁÓWEK,PRZEDNI,TKANINA,PEŁNY AY5 = ZAGŁOWEK,TYLNY,TKANINA,ŚRODKOWY B86 = KOLOR LISTWY BOKU NADWOZIA BB7 = UŻYWANE Z CHROMOWANYMI WEWNĘTRZNYMI KLAMKAMI DRZWI C35 = NAGRZEWNICA,PRZEDZIAŁ TYLNY C60 = KLIMATYZACJA C73 = LAMPA TYLNA, CIEMNY KLOSZ C87 = LAMPKA CZYTANIA MAPY,TYLNA CR6 = DLA POLSKI D18 = ZESTAW WSKAŹNIKÓW,CZARNY,PIERŚCIENIE CHROMOWANE D75 = KLAMKA,ZESP.,ZEWNĘTRZNA DA5 = PODŁOKIETNIK,TYLNY,ŚRODKOWY DL8 = LUSTERKO,ELEKTRYCZNE I OGRZEWANE,LEWE-PRAWE DP5 G61 = MOCOWANIE NA 4 ŚRUBY GS8 = PRZEŁOŻENIE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.94 GWP = WYPRODUKOWANO W GLIWICACH JL9 = ABS K09 = ALTERNATOR,120A L95 = SILNIK BENZYNOWY 14 LHD = KIEROWNICA PO LEWEJ MG4 = RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW,5 BIEGOWA,SPORTY MM3 = UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW N33 = DLA ODCHYLANEJ KOLUMNY KIEROWNICY N40 = WSPOMAGANIE MECHANIZMU KIEROWNICZEGO, NIEZMIENNY STOSUNEK WSPOMAGANIA NC0 = WYPOSAŻENIE,UNIA EUROPEJSKA NP5 = KOŁO KIEROWNICY,SKÓRA NT4 = EMISJA SPALIN,EEC 05 ODN P34 = KOŁO I OPONA,ZAPAS PAC = WYKOŃCZENIE PIAZZA / ELBA PCC = N`JOY PG1 = KOŁO,JEZDNE,STALOWE,6JX15 QED = OPONY,195/60 R 15-88H T96 = PRZEDNIE ŚWIATŁO PRZECIWMGIELNE T9M = WYKOŃCZENIE ELBA T9P = ZDOBNICTWO W CIEMNYM KOLORZE, OBUDOWA REFLEKTORA TN6 = AKUMULATOR,55AH U07 = KLAKSON,FANFARA U91 = ANTENA KRÓTKA,DACH,RADIO U96 = GŁOŚNIK,6,WARIANT 2 UJ3 V22 = KRATKA,CHŁODNICA,WYPRASKA CHROMOWANA VU3 = ŚRODEK TABLICY ROZDZ.,WĘGIEL DRZEWNY METALICZNY W1Y = DLA PRZYPADKU STEROWANIA RADIA NA KIEROWNICY W4Y W8X = CZĘŚCI DODATKOWE,INSTALACJA RADIA W9N = DLA POLSKI XA3 = OPEL XB1 = DLA POLSKI XK5 = WYPOSAŻENIE,JEWEL XL8 = DLA CZĘSTOTLIWOŚCI 433 MHZ Z0C = DLA POLSKI Z1F = CZUJNIK,SYSTEM OGRANICZAJĄCY,LEWY Z1X = FARBA,JEDNO POKRYCIE Z3B = LITERNICTWO,SWING-IN
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/15 11:37 #16419

  • wysmich
  • wysmich Avatar
Może ta propozycja będzie w miarę solidna -http://otomoto.pl/show?id=C20293939
VIN: W0L0TGF485G110482. W poniedziałek chcę gdzieś wyruszyć po auto i mam nadzieję do tego czasu znaleźć jakąś fajną propozycję. Odnośnie tego auta sprzedawca twierdzi, że bezwypadkowy a blacha nigdy nie miała spotkania i z blacharzem i z lakiernikiem. Ostatni wpis z książki jest podobno na 124050 z 01-12-2008. To pewnie będzie można sprawdzić w serwisie ale czy to możliwe żeby przez trzy lata przejechać 120kk, a przez kolejne trzy tylko 9kk??? Na logiczne myślenie mogło być tak ze 100kk licznik do tyłu??!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/15 11:44 #16421

  • beast
  • beast Avatar
w takim kolorze to raczej byla firmowka sadzac po przebiegu.
niech ci sprawdzi w karcie pojazdu ilu bylo wlascicieli.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/15 12:09 #16425

  • wysmich
  • wysmich Avatar
Sprzedawca twierdzi, ze jeden. Nie ukrywa, że auto jeździło w firmie - ale to podobno jeździł sam właściciel ( też za bardzo w to nie wierzę bo zazwyczaj właściciele mają innej klasy samochody ). Jeśli samochód jeździł w firmie to jak pisał poprzednik może faktycznie było serwisowane w ASO pytanie tylko czy licznik był cofany a jeśli tak to o ile. Może poradzicie na co zwrócić uwagę?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/16 10:19 #16457

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
wiesz jakie jest najlepsze auto terenowe??
sluzbowe ;) i tyle w temacie ;) auta poleasingowe sa zatyrane i nie w kasie aut od normalnych wlascicieli. Zastanow sie dobrze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/16 12:25 #16466

  • wysmich
  • wysmich Avatar
Chyba już jestem na dobrej drodze w znalezieniu "tego" właśnie auta. W poniedziałek wyruszę na ostateczne rozpoznanie:) Jeśli tylko mogę prosić jeszcze o rozkodowanie tego VINu: W0l0TGF4835260474. Z góry dziękuję!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2011/09/18 20:01 #16553

  • beast
  • beast Avatar
REG: OHV-MP 738 Data produkcji: 20030717
z16se02PS3443

W0L:General Motors
0:Pojazd Nie Specjalny
T:Astra
G:Astra
F48:5 DRZWIOWY HATCHBACK
3:2003
5:Antwerp
260474:SERIAL NUMBER



10U = FARBA ZEWNĘTRZNA,PATRZ TABELA FARB W PRZEDMOWIE DO KATALOGU MODELU 20X = WYKOŃCZENIE WNĘTRZA NADWOZIA-NIEBIESKI 20Y = WYKOŃCZENIE PŁATU DRZWI,NIEBIESKI 2F2 = RADIO,CAR 300 2J1 = POKRYCIE,WNĘTRZE PODŁOGI,STANDARDOWE 80I = WNĘTRZE-CZARNY A32 = SZYBY STEROWANE ELEKTRYCZNIE,PRZÓD AG4 = SIEDZENIE PRZEDNIE,LEWE,REGULATOR WYSOKOŚCI,RĘCZNY AJ3 = DLA PODUSZKI POWIETRZNEJ KIEROWCY AJ4 = DLA PRZYPADKU Z PODUSZKĄ POWIETRZNĄ PASAŻERA AP0 = DLA BOCZNEJ PODUSZKI POWIETRZNEJ,LEWEJ AP1 = DLA BOCZNEJ PODUSZKI POWIETRZNEJ,PRAWEJ AQ6 = SIEDZENIE PRZEDNIE,OPARCIE REGULOWANE AT0 = ZAGŁÓWEK,TYLNY,TKANINA,PEŁNY AU0 = ZAMEK DRZWI,ZE ZDALNYM STEROWANIEM AY3 = ZAGŁÓWEK,PRZEDNI,TKANINA,PEŁNY AY5 = ZAGŁOWEK,TYLNY,TKANINA,ŚRODKOWY BB7 = UŻYWANE Z CHROMOWANYMI WEWNĘTRZNYMI KLAMKAMI DRZWI C35 = NAGRZEWNICA,PRZEDZIAŁ TYLNY C60 = KLIMATYZACJA C73 = LAMPA TYLNA, CIEMNY KLOSZ C87 = LAMPKA CZYTANIA MAPY,TYLNA COB = WYPRODUKOWANO W ANTWERPII 2 CT3 = DLA NIEMIEC D18 = ZESTAW WSKAŹNIKÓW,CZARNY,PIERŚCIENIE CHROMOWANE D75 = KLAMKA,ZESP.,ZEWNĘTRZNA DA5 = PODŁOKIETNIK,TYLNY,ŚRODKOWY DL8 = LUSTERKO,ELEKTRYCZNE I OGRZEWANE,LEWE-PRAWE DP5 DT4 = POPIELNICZKA I ZAPALNICZKA G61 = MOCOWANIE NA 4 ŚRUBY GX8 = PRZEŁOŻENIE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.74 J65 = PRZEDNIE I TYLNE HAMULCE TARCZOWE JL9 = ABS K09 = ALTERNATOR,120A L55 = SILNIK BENZYNOWY 16SE LHD = KIEROWNICA PO LEWEJ MG4 = RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW,5 BIEGOWA,SPORTY MM3 = UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW N40 = WSPOMAGANIE MECHANIZMU KIEROWNICZEGO, NIEZMIENNY STOSUNEK WSPOMAGANIA NC0 = WYPOSAŻENIE,UNIA EUROPEJSKA NP5 = KOŁO KIEROWNICY,SKÓRA NT4 = EMISJA SPALIN,EEC 05 ODN P34 = KOŁO I OPONA,ZAPAS PAC = WYKOŃCZENIE PIAZZA / ELBA PCC = N`JOY QE7 = KOŁO,JEZDNE,ALUMINIUM,7 SZPRYCH,6JX15 QED = OPONY,195/60 R 15-88H T9M = WYKOŃCZENIE ELBA T9P = ZDOBNICTWO W CIEMNYM KOLORZE, OBUDOWA REFLEKTORA TN6 = AKUMULATOR,55AH U07 = KLAKSON,FANFARA U83 = GŁOŚNIK,6 U91 = ANTENA KRÓTKA,DACH,RADIO UJ3 V22 = KRATKA,CHŁODNICA,WYPRASKA CHROMOWANA VQ9 = ODEJMOWALNY SPRZĘG PRZYCZEPY VU3 = ŚRODEK TABLICY ROZDZ.,WĘGIEL DRZEWNY METALICZNY W2N = LITERNICTWO,BOCZNE,USUNĄĆ W4Y W8X = CZĘŚCI DODATKOWE,INSTALACJA RADIA WAJ XA3 = OPEL XG3 = DLA NIEMIEC XK5 = WYPOSAŻENIE,JEWEL XL8 = DLA CZĘSTOTLIWOŚCI 433 MHZ Z0F = DLA NIEMIEC Z1F = CZUJNIK,SYSTEM OGRANICZAJĄCY,LEWY Z1X = FARBA,JEDNO POKRYCIE
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport