Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 108}​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004

OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/04 08:23 #16956

  • Rick
  • Rick Avatar
Ocena auta z linku : moto.allegro.pl/opel-vectra-c-2-2-dti-gt...004-i1851091169.html

1. Przednie lampy z 2006 roku
2. Chłodnica główna i klimatyzacji z 2007 roku
3. Tylne drzwi od listewki w dół + tylny błotnik szpachlowany i malowany, widać gołym okiem
4. Tylne drzwi prawe nad listewką malowane ale bardzo dobrze, gdyż czujnik lakieru nie wykrył zdarzenia.
5. Szyby wszystkie oryginał z tego samego roku.
6. Końcowy tłumnik do wymiany na start.
7. Kierownica jak i drążek zmiany biegów wygląda na 0,5 miliona kilometrów.
8. Żeby włączyć radio trzeba dodusić odpowiednio przycisk tak, że radio wjeżdża nam w konsole. Tak samo jest z pokrętłem od komputera.
9. Silniczek pracuje cichutko i równo.
10. Środek auta zaniedbany.
11. Podczas jazdy próbnej, na prostej drodze przy puszczeniu kierownicy auto ściąga do prawej strony.

Auta nie chce oczernić, tylko przedstawiam faktyczny stan tego pojazdu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/04 09:17 #16958

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/07 09:15 #17063

  • Cayenne
  • Cayenne Avatar
Z opisu wygląda, iż samochód był po dzwonie. Kolega zpomniał dopisać, a mówiłem że został potrącony pies (2007 rok). Pęknięta była lampa od strony kierowcy i uszkodzone chłodnice. Nie wiem, dlaczego została wymieniona lampa po stronie pasażera ( może przekręt serwisu lub siedzi tam nadal z 2003, bo nie mogę znaleźć na niej roku produkcji, na tej drugiej i owszem, jest rok 2006 ) Przód nie był malowany. O ściąganiu samochodu nie ma mowy. Zapraszam na jazdę, z tym, że ja ustawię kierownicę na prostej drodze. Przyciski od komputera chodzą bez zarzutu - 7 różnych osób próbowało.Poinformowałem autora oceny, że zostały pomalowane tylne drzwi prawe nad listewką.Poinformowałem również, że były malowane drzwi od listewki w dół + tylny błotnik częściowo. Z końcowym tłumikiem, to chcę mi się śmiać, że „do wymiany na start”, bo przy przeglądzie technicznym - równy rok temu, diagnosta mówił by wymienić, ale pytam: po co, skoro rok przejeździłem i nie strzelił. Mogę się założyć, iż jeszcze zimę przetrwa, ale oczywiście fakt, że oddam kilka stówek na ewentualną wymianę w przyszłości (jakiej - nie wiadomo). Sugerowanie że samochód ma 0,5 miliona km jest już oczernianiem, ponieważ wystarczy się przyłożyć lub poświęcić trochę czasu, aby potwierdzić oryginalny przebieg ok. 167 tys., bo ciągle wzrasta ( są różne sposoby. Nie jestem specjalistą, a znam 3 ). Co do środka auta, to wygląda po prostu na 8 lat. Pokazałem 7 znajomym środek: 5 facetów i 2 kobiety; wszyscy uznali stan za dobry jak na wiek (tzn. nie ma żadnych dziur przetarć i rys, jest czysto ). To, że kierownica jest zniszczona może świadczyć o poceniu się rąk i używaniu kremów do rąk, a nie sugerować przebiegi nie wiem skąd wytrzaśnięte. Oczywiście można kupić na jednym z portali kierownicę prawie idealną za 200 zł. Z gałką zmiany biegów, to przypadłość opla, bo akurat w gts-ach widziałem nie w jednym rozwarstwiająca sie od góry tzn wychodzi plastik ( nie wiem ile kosztuje sama gałka i czy można samą wymienić bo kompletna 200-250 zł ). Zapomniał kolega dodać, że brak jest popielniczki dla tylnych siedzeń. Również mogę dorzucić upust na zakup. Potencjometr w radio lekko nie chodzi, ale na Volumenie czy dowolny fachowiec od napraw wyciągają radio i naprawiają potencjometr za 50 zł. Oczywiście radio sprawne, czyste, można sterować z kierownicy.
Cena do uzgodnienia, ponieważ dorzucam na zużyte elementy i fakt, że był z tyłu malowany.
Dodam, że forum super, ale opis nie zawsze odzwierciedla stan faktyczny, dlatego postanowiłem dołożyć opis do kompletu.
Właściciel pojazdu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/07 09:32 #17064

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Cayenne napisał:
Cena do uzgodnienia, ponieważ dorzucam na zużyte elementy i fakt, że był z tyłu malowany.
Dodam, że forum super, ale opis nie zawsze odzwierciedla stan faktyczny, dlatego postanowiłem dołożyć opis do kompletu.
Właściciel pojazdu.

Dziękujemy za pochwałę forum oraz za uzupełnienie danych co do stanu auta, właśnie po to jest forum żeby informować ludzi co kupują a czy komuś pasuje stan auta to już są decyzje indywidualne.

ps. Zapraszam do naszego działu ogłoszenia, tam można wystawić auto za darmo a jedyny warunek to rzetelny opis auta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/08 15:52 #17118

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
sprzedawca taki uczciwy ale w opisie nie doda ze radio ciezko chodzi, ze dupcia malowana, ze walniety byl pies.. chwali sie bezwypadkowoscia w opisie! a auto mialo dzwona z psem i z czyms z tylu. Wiec Panie uczciwy wlascicielu NIE PITOL PAN!!! Usune ten post jak zostanie dodane do aukcji to co tu napisane. Czy ze byl dzwon z psem i ze dupcia malowana.

Ostatnio zmieniany: 2011/10/08 15:54 przez Inspektor.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/08 23:04 #17139

  • Cayenne
  • Cayenne Avatar
Nie wiem jak w definicji czy uderzenie w psa to wypadek ?
Co do tyłu - to malowane górny pas drzwi przerysowany czymś, więc to również nie wypadek, ale czyjś wandalizm i podobno nie wykryty przez czujnik.
Z drugiej strony drzwi z dołu i błotnik to również nie wypadek, a przetarcie przez samochód na parkingu. Jak dla mnie to również nie wypadek no chyba że się myle więc proszę o poprawienie Panie abc1234xx.
Zresztą telefonicznie przed przyjazdem kogokolwiek informuję, które części były lakierowane.
O samochodzie już wiadomo wszystko, więc chyba można zamknąć temat, bo spierać się można, ale po jakiego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/09 09:46 #17143

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
u nasz w PL slowo bezwypadkowy oznacza ze auto jest takie jak wyszlo z salonu. A nie tu malowane bo rysa bo wandal bo to bo tamto. Szczegolnie po dzwonie w psa.. Sporo elementow jest wymienionych i kto wie czy poduszki nie sa zaslepkami? wg mnie po takim dzwonie powinny wystrzelic o ile one tam sa jeszcze. Nie chce wiecej dyskusji. Opis jest falszywy. A informowanie przez telefon jest smieszne.. takie liczenie na to ze moze akurat kros zadzwoni i cos mu tam nasciemniam. Zycze owocnej sprzedazy za dobra kase.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/09 12:36 #17149

  • Cayenne
  • Cayenne Avatar
dla mnie bezwypadkowy to taki gdzie nie została naruszona konstrukcja, nie wystrzeliły poduszki, nie zostało nic wspawywane, nitowane, klepane itp itd. i samochód jest bezpieczny tak jak wyszedł z fabryki. Malowanie rysy na drzwiach nie wpływa na wypadkowość czy bezpieczeństwo. Każdy ma inną interpretacje bezwypadkowego czy to w Polsce czy na świecie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/09 20:46 #17164

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
u nasz w PL slowo bezwypadkowy oznacza ze auto jest takie jak wyszlo z salonu. A nie tu malowane bo rysa bo wandal bo to bo tamto.

No tu już kolego trochę przesadziłeś. Gdybyśmy w ten sposób definiowali auto bezwypadkowe co ty, to 99% samochodów musiała by być "powypadkowa". Owszem w naszym kraju wiele osób definiuje auto bezwypadkowe z takim co tylko się na drzewie nie owinęło, ale tu już trochę pojechałeś. Według twojego pojmowania definicji, to moje auto, które miało lakierowaną klapę bagażnika na gwarancji, z winy fabrycznego złego montażu listwy ozdobnej (wystarczy poszukać o złym montażu listwy w Astrze H kombi), to jest już auto powypadkowe i gdybym chciał je kiedyś sprzedać to już nie powinienem zaznaczać w ogłoszeniu "bezywpadkowe", bezsens. Owszem należy potencjalnego kupca informować o takich rzeczach, co do tego nie mam wątpliwości.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: OPEL VECTRA C 2.2 DTI GTS BEZWYPADKOWY 2003/2004 2011/10/10 11:27 #17170

  • Rick
  • Rick Avatar
Również uważam, że auto które miało jakiś element ponownie lakierowany nie oznacza, że miało poważnego dzwona i można śmiało uznać go za bezwypadkowy.
Druga warstwa lakieru nie raz jest już zrobiona w nowym aucie z salonu, które np. podczas zjazdu z lawety zostało otarte.

Nie mniej jednak sprzedawca, jeśli jest taki uczciwy to powinien zamieścić te informację w opisie ogłoszenia, wówczas staje się bardzo wiarygodny dla potencjalnego klienta.
Ja jak sprzedawałem auto, umieściłem informację że błotnik był lakierowany ponownie i sprzedałem pojazd bez problemów. Warto też w ogłoszeniu umieścić zdjęcia jak wyglądała szkoda, no ale nie każdy jest tak pedantyczny...

Z przodem mógł być to pies typu york albo jakiś dog który waży z 50kg i wówczas dzwon z taką bestią wyrządzi spore szkody.
Ogółem auto nie jest złe ale wymaga dopieszczenia i profesjonalnego sprawdzenia przed zakupem.
Ostatnio zmieniany: 2011/10/10 11:31 przez Rick.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport