Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 108}​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: Opel Astra II

Opel Astra II 2010/12/03 16:21 #4338

  • kingpin
  • kingpin Avatar
Witam
Bardzo proszę o ocenę tego auta.

otomoto.pl/opel-astra-astra-ii-1-7-cdti-kombi-C15331030.html

Stoi u dilera marki ford, ma 3 miesiące jakiejś gwarancji.
Samochód był firmowy (zdarzają się auta firmowe z takim przebiegiem po 4 latach - znam parę takich osób)
Obok stoi inna astra z tej samej firmy, rocznik ten sam, przebieg b. podobny oraz zadbana tak samo jak ta co chcę kupić.

Oglądałem na żywo, zaglądałem w różne zakamarki. Wszystko wygląda na prawdę b. dobrze, wnętrze zdecydowanie odpowiada samochodowi, który nie przekroczył jeszcze 100 tysięcy.
Z zewnątrz także ok. poza 5 jak dla mnie niewiadomymi:

po 1) szyba przednia jest z 2009 roku
po 2) na masce są widoczne maleńkie odpryski lakieru jak od kamieni (ok. 3-5 plamek) - ale to norma w wielu autach jak sadze ? spód maski raczej nie ujawnia klepania maski
po 3) ułożenie maski nie jest symetryczne - lewa strona przesunięta o kilka mm
po 4) zderzak z lewej strony pod przednim reflektorem odstaje o ok. 1 cm
po 5) uszczelka spod lewego przedniego reflektora nieco wystaje (w stosunku do prawego reflektora)

Z góry dzięki za szybką analizę :)
Pozdrawiam serdecznie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2010/12/03 17:16 #4339

  • miras713
  • miras713 Avatar
Jeżdżę taką astrą od nowości,kupiłem ją w salonie i powiem ci że jakość wykonania tego samochodu odbiega od ideału,astry produkowane w Niemczech czy Holandii były o niebo lepsze niż te z Gliwic,co do szyby to była wymieniana na bank,tylko nie wiadomo z jakiego powodu.Mogła być wymieniona z prozaicznego powodu uderzenia kamienia,często to się zdarza na polskich drogach,jeśli była walona w przód to ma różne daty produkcji reflektorów przednich,bo przy uderzeniu poszły i były zakładane nowe,sprawdź to.Sprawdź też chłodnicę czy jest oryginalna.A co do przebiegu ,to wydaje mi się że był kręcony,ja mam przejechane 113 tyś. a pedały i kierownicę mam mniej zjechane.Swoją astrę kupiłem w salonie,jako ciekawostkę dodam że samochód jest z 2006r,szyba przednia z 2005,boczne drzwi 2006,tylne boczne kombi 2003 a tylna 2006,na moje pytanie sprzedawca odpowiedział,że szyba jest częścią zamienną i nie świadczy o roku produkcji samochodu oraz że szyby które leżą na magazynie w fabryce z innych roczników nie będą tłuczone młotkiem tylko z tego powodu że mają inną datę produkcji niż samochód.po prostu są brane na montaż bez zwracania uwagi na ich datę produkcji.Najlepszym testem bezwypadkowości samochodu jest czujnik lakieru i ASO.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2010/12/03 18:53 #4342

  • don12
  • don12 Avatar
Kolego kingpin , napiszę do Ciebie coś co może Ci się nie spodobać , dla ciebie przyszłego nabywcy.

Z danych ogłoszenia widzę , że auto sprzedaje ASO FORD PARTNER ul.Jasnogórska w Krakowie :) Przypomina mi się moja wizyta kiedyś w tym serwisie i zwrócenie uwagi na kilkadziesiąt samochodów z pomalowanymi kółeczkami na całym samochodzie , po podejściu do owych aut , okazało się , że są one po gradobiciu , później zauważyłem część tych samochodów w serwisie blacharsko-lakierniczym Forda na ul. Rzemieślniczej .

Jedno z tych aut ,które było po gradobiciu potem stało w owym komisie (ciekawe , gdzie reszta )

Co do Opelka :)

Lewy przód zobacz jak nie pasuje , to samo jest z tylnim zderzakiem , odchodzi od błotników . Brak reflektora przeciwmgielnego lewego z przodu .

Przebieg na 100% kręcony , uważaj !!
Niestety czujnik lakieru już przy droższych samochodach odchodzi w zapomnienie .
Jeśli jesteś zainteresowany podjadę oglądnę dokładniej samochodzik :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2010/12/03 19:23 #4343

  • kingpin
  • kingpin Avatar
Dzięki za istotne uwagi koledzy ! :)

Co do kręconego licznika, cóż chyba większość sprzedawanych jest kręcona w tym kraju. Spodziewam się że może mieć nie więcej niż 160 przejechane.

Kurde, braku lewego reflektora przeciwmgielnego nawet nie zauważyłem oglądając na żywo.
Co do przednich reflektorów - sam nie wiem czy na dobry ich numer patrzyłem, to jest oznakowanie na białych naklejkach (te były raczej identyczne na obu) czy bezpośrednio na reflektorze wybite ?

Jeżeli same tylko zderzaki były kiedyś uwalone, ewentualnie naruszone światło to mi tam strasznie nie przeszkadza - jak chce auto nowe to idę do salony (chociaż i z salonu może być po kolizji np. auto zsunęło się z ciężarówki przewożącej samochody z fabryki, znam taką akcję!)
Zderzaki w samochodach po-firmowych (ostatnio tesco pozbywało się samochodów) jak dotychczas zauważyłem są zwykle odrapane lub lekko "ruszone" - tak już jeżdżą "kierowcy" firmowi bo samochód nie ich.

Lakier prawdopodobnie jest wszędzie tej samej grubości - jak koleś z salonu przyszedł z miernikiem grubości lakieru to sobie sam chodził w koło auta i mierzył bez pokazania mi odczytów :laugh: sam zapytałem o kilka newralgicznych miejsc i pokazał odczyt było od 85 do 95 mikrometrów (maska i lewy błotnik).

Możliwe, że cała karoseria poszła do malowania ? lakier wygląda raczej na fabryczny. A pozostałe elementy - uszczelki, siedzenia, dywaniki, kierownica itd. takie nowe i świeże.

Co do pozostałych samochodów w salonie forda to już wcześniej tam byłem oglądając jednego focusa - cała masa plamek na masce w wielu autach była, co jest kurde ?

Kolego don12 czy zawodowo zajmujesz się samochodami i świadczysz usługi typu oględziny przed zakupem ?

Pozdrawiam
dzięki za dyskusję
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Astra II 2010/12/03 19:36 #4345

  • don12
  • don12 Avatar
Kolego zawodowo nie , ale oko do zakupu samochodu jest , dlatego oferuję swoją pomoc :) , sam niedługo będę w trakcie zakupu auta (jak sprzedam swojego focusa) i wiem jak jest ciężko kupić auto w Polsce !!



Pytasz czemu Fordy mają plamki na maskach :D , to może się spotkamy ,przejedziemy na Rzemieślniczą , pokaże Ci jak malują fordowscy lakiernicy - właśnie tak , że syfy zostają pod bezbarwnym , a lakier na maskach potem odchodzi płatami ...

Nawet autoryzowane serwisy ,gdzie ich domeną jest sprzedaż "sprawdzonego auta" oszukują i to grubo ... niestety :((

Sprostowanie kolego ,przeciwmgłowy jest reflektor !!
Ostatnio zmieniany: 2010/12/03 19:47 przez don12.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport