Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 108}​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: Opel Insignia 2.0 CDTI 2009r - Elbląg

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009r - Elbląg 2014/09/12 07:13 #66188

  • MorSDicti
  • MorSDicti Avatar
Dzień dobry,

W sobotę jadę oglądać to oto auto:

allegro.pl/opel-insignia-2-0cdti-160km-c...ory-i4576737072.html

Miałbym serdeczną prośbę na temat opinii czy to o samym samochodzie (może ktoś już go oglądał ze społeczności) lub o sprzedawcy (może ktoś miał z nim kontakt).

Cena jest stosunkowo atrakcyjna, auto na zdjęciach wygląda również ok (chociaż nie raz widziałem lepsze auta a na żywo niestety zupełnie co innego).

Mam też pytanie, na co zwrócić uwagę właśnie przy tym modelu Opla? Jakieś słabe punkty, bądź standardowe stanowiące o jakiejś usterce, wypadkowości itd?

W ogłoszeniu nie ma przebiegu, auto według sprzedawcy ma coś ok. 200 tyś km.

Dziękuję
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009r - Elbląg 2014/09/12 12:45 #66202

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Wygląda poprawnie.
Niestety - bez VIN nie można za bardzo nic powiedzieć :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009r - Elbląg 2014/09/13 20:11 #66226

  • MorSDicti
  • MorSDicti Avatar
Ok więc tak, byłem oglądałem ale nie kupiłem, dlaczego opiszę poniżej.

Auto wizualnie zarówno z zewnątrz jak i w środku mega zadbane. Badałem miernikiem lakieru nigdzie nie było nic robione! W środku utrzymane super ... jest co prawda małe pęknięcie plastiku na fotelu kierowcy ale to nie nowy samochód więc nie ma co wymagać. Nie ma rys, przetarć - uwierzcie mi jestem pedantyczny i jak mi się spodobało to musi być ok :)

Natomiast samochód technicznie pozostawia bardzo dużo do życzenia.

1. Dwumas ... no słychać go. Na 4 odpalenia (nie fachowo mówiąc, "zależy jak się ułoży" przy odpaleniu) to dwa razy słychać to koło dwumasowe ... stuka. Oceniając poziom zużycia powiem tak, ja bym to auto kupił z takim dwumasem, gdyby nie poniższe punkty (jest to jazdy, nie szarpie, nie nurkuje przy redukcji itd

2. Tyle łożyska ... nic z nich nie zostało. Totalnie ryczy jak start rosyjskiej rakiety ziemia powietrze ... sam sprzedający przyznał, że "kur.... rzczywiście słychać te łożyska) masakra, pojechałem po auto 200 km w jedną stronę i bałem się, że się zatrą zanim wrócę nim do domu.

3. Tyle amortyzatory i ogólnie zawieszenie .... toż sama masakra co w punkcie 2 powyżej. Auto po prostu jak karuzela, rzuca nim, skacze na nierównościach poprzecznych jak kangur ... amortyzatory na pewno do wymiany, stuki wahacze też.

4. Tył, hamulce - to samo co w punkcie wyżej, klocków i tarcz praktycznie nie ma. Do wymiany w całości.

Punkt 2,3,4 przeważył, że auta nie kupiłem [/b

Całość po opłatach wyniosła by pewnie blisko 40 tyś zł więc za tą cenę to raczej nie mam w planach wymiany zawieszenia, hamulców itd ... to nie są małe pieniądze.

Natomiast sprzedający zobowiązał się, że doprowadzi tył do porządku i umówimy się raz jeszcze :) Więc mam nadzieję, że będzie ok bo tak jak mówie auto wizualnie na prawde jest mega zadbane. Wszystko działa najmnieszy przełącznik jest ok.

Mam jeszcze małą uwagę i przyznam otwarcie, że brak mi wiedzy - auto ma w zderzaku zaślepki na spryski od ksensonów. W aucie siedzą zwykłe lapmpy - zaślepki widać, że są malowane "w garażu"... nie wiem czy to tak było fabrycznie? Czy coś jest zakombinowane?

Dziękuję i mam nadziję, ze moja opinia na temat auta się przyda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009r - Elbląg 2014/09/16 19:45 #66311

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
skoro to ecoflex to nie ma 160 koni dodam od siebie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport