Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Renault Laguna II proszę o opinie o aucie

Renault Laguna II proszę o opinie o aucie 2011/08/18 20:13 #15604

  • zdenek
  • zdenek Avatar
Witam wszystkich.
Proszę o zerknięcie na auto z poniższego linku

otomoto.pl/renault-laguna-2007r-kombi-1-...owana-C19464639.html


Mam pytanie czy waro kupować lagunę II. Czytałem dużo o awaryjności tych aut.

Mam możliwość kupienia jeszcze jednej Laguny (nie ma ogłoszenia) rocznik 2005 180 tys km pewne,silnik 1,9, zrobione turbo, tarcze, klocki, sworznie, klima, akcja serwisowa na ESP za ok 22kzł. Warta jest tej ceny?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 2011/08/18 20:16 przez zdenek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Laguna II proszę o opinie o aucie 2011/08/19 09:47 #15610

  • AutoRaport
  • AutoRaport Avatar
  • Offline
Zapewne to wersja 1.9 dCi 107KM, a ta akurat nie ma najlepszych opinii użytkowników. Przebieg w tym aucie w miarę realny, choć zawsze zastanawiają mnie u handlarzy te równe lub niepełne przebiegi np. 169tys, 189tys. lub 180tys, 140tys., nigdy nie ma np. 153tys. Trochę to budzi niepokój o korektę licznika i to zawsze trzeba sprawdzać podpinając się pod komputer (o ile się da sprawdzić).
Cena laguny 1.9 dCi 107KM 2007 wg. info-experta to między 23, a 24tys. zł, ale przy założeniu przebiegu 90tys km. Ta ma 170tys. więc cena jest odpowiednio niższa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Laguna II proszę o opinie o aucie 2011/08/19 13:05 #15615

  • zdenek
  • zdenek Avatar
Hmm a co sądzicie o tej drugiej Lagunie.
Silnik w niej to 1,9 dci 120 KM. Elektryka full opcja z GPSem i innymi bajerami. Właśnie tych bajerów trochę sie boję bo słyszałem, że w Lagunach elektryka jest słaba stroną. Jak te wszystkie wodotryski zaczną sie sypać to mogę popłynąć z forsą.
Auto zostało sprowadzone z Francji przez dilera Renault. Było ono we Fr w wynajmie długoterminowym i miało 80 tys gwarantowanego przebiegu. Obecny właściciel zrobił nia 100 tys. u nas i ma na to kwity i wpisy w serwisie.
Mocno się zastanawiam nad tym autem.
Macie jakieś sugestie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Laguna II proszę o opinie o aucie 2011/08/20 18:14 #15635

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Co do awaryjności laguny 2, to potwierdzam pogłoski. Kolega ma 1.9 120KM. Wymieniana była już turbina. Co do elektryki, to przerabiał już wariujące czujniki kół, lusterka (jedno się zamykało, drugie otwierało jeszcze bardziej), problemy z alternatorem (w tym padnięty akumulator), problemy z oświetleniem wnętrza, zepsuty czujnik otwarcia tylnych drzwi, szalejące czujniki parkowania. Dodatkowo ma problem z czytnikiem tej karty służącej do otwierania i odpalania auta. To by było chyba wszystko z tego co opowiadał. Aha, podczas jednej z jazd, przy prędkości ok. 140km/h nagle z rury auta poszedł siwy dym i auto zgasło. Po odpaleniu przeszło w tryb awaryjny. Jak się później okazało, to wystąpił błąd jakiejś jednostki sterującej wtryskiem paliwa (za małe ciśnienie).
Ostatnio zmieniany: 2011/08/20 18:15 przez kobe24la.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport