Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Megane II

Megane II 2014/01/21 17:50 #55654

 • klakia
 • klakia Avatar
Witam, nadal szukam auta i teraz zastanawiam się nad megane II
otomoto.pl/renault-megane-1-6-16 ... 76543.html
VIN VF1KMOJOH34268336
W serwisie uzyskałem odpow, że historia i dane auta są poufne i nie otrzymam ich, jedynie na przeglądzie za 250 zł jeśli stan licznika będzie znacząco odbiegał od tego co jest w bazie to powiedzą o nieścisłości, ale bez podania szczegółów. Czy jest szansa jakoś sprawdzić to auto, a szczególnie przebieg
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Megane II 2014/01/21 17:58 #55658

 • Inspektor
 • Inspektor Avatar
 • Offline
 • Moderator
 • INSPEKCJE PRZED ZAKUPOWE POŁUDNIE POLSKI PROFESJONALNIE! sprawdzsamochod@int.pl
 • Posty: 12374
 • Otrzymane podziękowania: 1801
 • Oklaski: 399
link zle wklejony
PROFESJONALNE INSPEKCJE PRZED ZAKUPOWE POJAZDÓW ŚLĄSK MAŁOPOLSKA POŁUDNIE e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zapraszam do zapoznania się ze szczegółami
tinyurl.com/inspekcja17
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Megane II 2014/01/21 18:06 #55664

 • michałsnk
 • michałsnk Avatar
Link nie wszedł z otomoto reszta rzeczy :


Identyfikacja umowy OC na dzień
Warszawa 2014-01-21

Dot. zapytania nr OI/S/11/14/5113536 z dnia 2014-01-21

Zapytanie: Zapytanie o pokrycie ubezpieczenia.

Cel zapytania: Identyfikacja polisy OC w portalu publicznym.

Treść zapytania:
"Czy pojazd o numerze VIN VF1KM0J0H34268336 posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 2014-01-21?"

Treść odpowiedzi:
BRAK DANYCH

Odpowiedź negatywna "Nie odnaleziono danych" lub "BRAK DANYCH" może być udzielona z wielu powodów. Poniżej przedstawiono listę przyczyn dla jakich została wygenerowana odpowiedź negatywna:

brak ubezpieczenia pojazdu
opóźnienie w przekazaniu danych do UFG przez zakład ubezpieczeń
brak przekazania danych do UFG przez odpowiedzialny zakład ubezpieczeń
odrzucenie przez UFG danych przekazanych przez zakład ubezpieczeń (np. z powodu niskiej jakości przekazanych danych)
błędy w danych przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny informuje, iż w przypadku zidentyfikowania takiej sytuacji, niezależnie od formy zapytania (obsługa automatyczna przez portal bądź ręczna przez operatora) - zakończy się zawsze informacją "Nie odnaleziono danych", "BRAK DANYCH". Ewentualne różnice mogą zaistnieć, jeśli w czasie oczekiwania na realizację zadania przez operatora, właściwe dane zostaną poprawnie przekazane do Ośrodka Informacji UFG przez odpowiedzialny zakład ubezpieczeń.

UFG informuje:

Odpowiedź na pytanie została wygenerowana zgodnie ze stanem bazy Ośrodka Informacji UFG na dzień 2014-01-20, na podstawie danych przekazanych przez firmy ubezpieczeniowe. Ubezpieczyciele są zobowiązani w ciągu 14 dni, od daty zawarcia umowy ubezpieczenia, do przesłania informacji o tym fakcie do UFG*. Ze względu na te terminy, dane w bazie UFG są obarczone ryzykiem braku aktualności. Dlatego też - w celu ostatecznego zweryfikowania polisy OC i potwierdzenia okresu ochrony ubezpieczeniowej - zalecamy skontaktować się bezpośrednio z firmą ubezpieczeniową wskazaną w powyższej odpowiedzi.

UFG nie jest uprawniony do dokonywania zmian danych przekazanych przez zakłady ubezpieczeń. Zmiany takie mogą być dokonywane wyłącznie przez ubezpieczyciela, od którego pochodzą te dane i tylko przez niego mogą zostać skorygowane, uzupełnione lub zaktualizowane. W przypadku konieczności skorygowania, uzupełnienia lub zaktualizowania danych, prosimy zwrócić się bezpośrednio, lub za pośrednictwem OI UFG, do właściwego zakładu ubezpieczeń.

* art. 105 ust. 2 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK

Wprowadzony VIN VF1KMOJOH34268336
Poprawiony VIN VF1KM0J0H34268336
WMI VF1 Marka Renault
VDS KM0J0H34 Identyfikator VIS N/A
Kod roku 3 Zdekodowany rok 2003
Producent
Producent Renault SAS
Adres 13-15 Quai Alphonse Le Gallo
Boulogne
Region Europe
Kraj France
Szczegóły pojazdu
Marka Renault Rok modelowy 2005
Model Megane / Megan Klasa pojazdu Small family car
Ilość drzwi 5 Typ pojazdu Compact cars
Ilość siedzeń 5 Fabryka Spain
Sprawdzanie VIN Renault - sprawdzanie przebiegu, historia serwisowa. ASO Serwis Renault
Witam, dzisiejszym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące systemu zbierającego informacje serwisowe Renault. System ten jest scentralizowany dla całej sieci Renault w Europie - dzięki temu z polskiego salonu możesz sprawdzić historię auta z Niemiec, Francji czy Belgii. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi: Gdzie sprawdzić numer VIN Renault? W jaki sposób sprawdzić przebieg Renault? Jak działa baza serwisowa Renault? W jaki sposób sprawdzić przebieg auta w ASO Renault? Jak długo informacje są przetrzymywane w serwisie? Miłej lektury.Podczas wizyty w serwisie należącym do sieci Renault, każda interwencja w samochodzie marki Renault i Dacia jest zapisywana do centralnego systemu informatycznego. Znajdziesz tam informacje o przeprowadzonych naprawach i serwisach, czasami zdarza się że po szczegółowe informacje należy zgłoście się do serwisu w którym było naprawiane auto.

Ciekawostka.
Od 2010 roku sieć Renault w Francji zrezygnowała z papierowej wersji książki serwisowej i zastąpiła ją tzw. wersją elektroniczną. Przy zakupie nowego samochodu nabywca nie otrzymuje już książki serwisowej, lecz 3 druki informacyjne dotyczące sposobu serwisowania, zalecenia, gwarancje, itd. W tej sytuacji jedynie elektroniczna historia serwisowa pozwala stwierdzić naprawy wykonane w samochodzie. W zamian Renault proponuje właścicielom aut założyć konto użytkownika na portalu: my.renault.fr w/g danych osobowych i nr rej. lub nr VIN. Podobno to konto pozwala na dostęp on-line do historii napraw.


Do Sieci Renault możemy zaliczyć prywatnych dilerów (fr. concessionnaires) około 600 we Francji i ponad 2000 w Europie. Dodatkowo Renault ma 225 własnych salonów sprzedaży (fr. succursales) w 13 krajach europejskich. Dane z historii serwisowej w systemie dostępne są do 6 lat wstecz - po tym czasie są kasowane z serwera.

System informatyczny Renault jest scentralizowany na terenie całej Europy, tzn. dane wprowadzane do sieci w garażu Renault w dowolnym kraju europejskim spływają do centrali do Francji. Konkretnie dane wprowadzane przez wszystkie garaże tej marki w danym kraju, są gromadzone na jednym serwerze i w nocy są przesyłane do centrali we Francji, gdzie odbywa się aktualizacja bazy danych. Z kolei ta zaktualizowana baza danych jest dostępna do konsultacji na terenie całej Europy. Komunikacja odbywa się przez zabezpieczoną sieć internetową.
W systemie zapisany jest:
VIN, nr rej., model, data operacji, przebieg,
opis operacji są dostępne we Francji jak i też w dowolnym warsztacie (należącym do sieci) w innym kraju, w języku danego kraju. Jednakże ten system nie pozwala określić, w którym garażu była dokonana naprawa lub serwis.

Pomimo zrezygnowania z książki serwisowej w wersji papierowej (na razie w Francji) Renault nie wprowadziło standardowej procedury dostępu do historii serwisowej auta. Niektóre ASO w ogóle odmawiają podawania jakichkolwiek danych zasłaniając się tym, iż są to wewnętrzne poufne dane, nawet w sytuacji gdy właściciel stawi się na miejscu z samochodem. I to tym bardziej jeśli jest jakiś problem sporny, np. cofnięty licznik. W większości przypadków kiedy pojawimy się z właścicielem oraz pełną dokumentacją - historia serwisowa auta zostanie nam podana nie odpłatnie.

Podsumowując ogromnym plusem systemu informacji serwisowej Renault jest to, że jest scentralizowana. Dzięki temu możesz sprawdzić przeszłość serwisową swojego auta w dowolnym ASO Renault.

PS. Jeśli masz jakiś problem z sprawdzeniem przebiegu swojego Renault napisz do mnie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń 692 534 224 na pewno pomogę, a Ty będziesz miał pewność co do przeszłości swojego aut

autazfrancji.blogspot.com/2013/10/sprawd...ult-sprawdzanie.html

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport, dax555, Inspektor, heli, Wojtek69