Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka.

Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/19 17:11 #6205

  • sylwekdm
  • sylwekdm Avatar
Witam,
Tak jak w temacie:
Proszę o pilną ocenę tego Scenic-a:

otomoto.pl/renault-scenic-C16478214.html

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniany: 2011/01/19 20:10 przez .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/19 19:19 #6209

  • Denik
  • Denik Avatar
Przedni zderzak był robiony. Gałka zmiany biegów wygląda jak po 300 tyś. km.
Uważaj w tym silniku na koło zmiennych faz, lubi wysypać się. Zaleca się wymianę razem z rozrządem.
Z tego co widzę dość uboga wersja jak na Renault.

Zobacz jeszcze to. auto ujęte w spisie: www.uokik.gov.pl/download.php?plik=8437
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/19 19:34 #6212

  • sylwekdm
  • sylwekdm Avatar
Dzięki, zwrócę na to uwagę. Co do spisu, to wiedzialem o tym. Wadliwy był ponoc elektryczny hamulec postojowy. Co do przebiegu, dzwoniłem do ASO gdzie był serwisowany, podali historię napraw i przebieg wydaje się byc autentyczny.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/19 20:11 #6215

  • Denik
  • Denik Avatar
Jeszcze zwróć uwagę na cewki, poczytaj o tym w necie, wyszła wadliwa seria, może w tym już wymienili.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/19 21:30 #6222

  • sylwekdm
  • sylwekdm Avatar
Denik, po czym wnosisz, że zderzak był robiony?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/19 21:53 #6225

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Bo jest innego koloru niż reszta ?? to widać że jest zupełnie inny odcień lakieru.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/20 14:40 #6263

  • Denik
  • Denik Avatar
No i wszystko jasne ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/20 14:47 #6265

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Oj panowie...
We francuskich autach rozbieżności koloru na poszczególnych elementach mogą być SPORE.
Jeśli zderzak nie był odkręcany, błotniki też nie - to strzelam na 100% że taka uroda tego auta. Mało tego - stawiam na 100% że na żywo może nie rzucać się to w oczy.
Po prostu akurat w renówkach zderzak MOŻE być innego koloru - wynika to z tego, że lakierowane są różnie materiałowo elementy - zderzak jest plastikowy, błotnik też jest plastikowy -jest to inny materiał niż zderzak, drzwi są metalowe. Dlatego we francuzach MOŻE i najczęściej występuje różnica w odcieniach lakieru - o niczym nie świadcząca.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/20 18:43 #6279

  • Denik
  • Denik Avatar
Kris pod domem u mnie stoi megane coupe i scenic ph II i nie widać taaaaaakiej różnicy ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/20 20:14 #6288

  • sylwekdm
  • sylwekdm Avatar
Denik pomimo Twojej fachowości rację muszę przyznać Krisowi75. Dzisiaj byłem i oglądałem, sprawdzałem w ASO gdzie był kupiony i serwisowany. Zderzak nie był ściągany ani malowany. Na żywo nie widać różnicy. ASO to potwierdza. Co więcej, kupiłem tą perełkę z oryginalnym przebiegiem 92 tyś i żaden element nie był malowany. Po za tym pełny serwis. Poprzedni właściciel, nawet żarówkę oświetlenia kabiny wymieniał w ASO. Rozrząd wraz z kołem zmiennych faz był wymieniony przy 80 tyś koszt 2 tyś. Poza tym właścicielem jest osoba publiczna, która dla paru złotych nie zrobi żadnych wałków. A sprzedawała Scenica bo w garażu już stała nówka Honda CRV.B)
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/20 22:06 #6294

  • Denik
  • Denik Avatar
Spoko;) Ale teraz wiemy jedno, ze zdjęć nie można wróżyć, tu ewidentnie widać różnice lakieru a jednak okazał się oryginał.


Nie mniej jednak gratulacje dobrego zakupu:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/22 17:25 #6356

  • Gandi
  • Gandi Avatar
No, no widzę że jednak wyszło na moje na temat wróżenia ze zdjęć :)
Kilka miesięcy temu wykleliście mnie za moje krytyczne uwagi o "wróżeniu" ze zdjęć ....prawda?
Nie takie rzeczy widziałem w nowych, fabrycznych autach.
Tak samo jak grubość powłoki lakierniczej, fabrycznie może wynosić czasami nawet 350-400 i to bez grama szpachli :)
Metalki mienią się w zależności od kąta padania światła - a zdjęcia bardzo przekłamują.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/22 17:48 #6358

  •  Avatar
Tak samo jak grubość powłoki lakierniczej, fabrycznie może wynosić czasami nawet 350-400 i to bez grama szpachli
Prawda - sporo Chryslerów Voyagerów ma powłokę w granicy 280-300

Co do wróżenia z fotek to zawsze są plusy i minusy - tak czy inaczej już po takich oględzinach jadąc oglądać samochód wiesz gdzie patrzeć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/22 18:28 #6360

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Gandi napisał:
No, no widzę że jednak wyszło na moje na temat wróżenia ze zdjęć :)
Kilka miesięcy temu wykleliście mnie za moje krytyczne uwagi o "wróżeniu" ze zdjęć ....prawda?
Nie takie rzeczy widziałem w nowych, fabrycznych autach.
Tak samo jak grubość powłoki lakierniczej, fabrycznie może wynosić czasami nawet 350-400 i to bez grama szpachli :)
Metalki mienią się w zależności od kąta padania światła - a zdjęcia bardzo przekłamują.

Kolego, wiesz, że mooooocno przesadzasz ?
Francuzy mają ten problem - tylko francuzy, ok?
FABRYCZNIE LAKIER NIE PRZEKRACZA 200um, powyżej 300 um dany element jest poddawany przeróbce!
Więc nie gadaj bzdur, że fabrycznie auta mają 400 um... Bo to bzdura, ok?
Ocena po zdjęciach jest jak najbardziej pomocna, tylko po prostu trzeba się na tym znać.
Pzdr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/23 13:47 #6389

  • Gandi
  • Gandi Avatar
I znów to samo ......
Spytaj się np w Oplu czyli GM w Gliwicach lub Fiacie w Tychach jaką mają normę lakierowania nadwozi tzn. jaka jest ich maksymalna dopuszczalna grubość lakieru, która może wyjść z fabryki :)
Nie napisałem że to reguła tylko zdarzają się takie przypadki np. złe parametry lub awaria w lakierni i cała partia idzie do poprawki (do powtórnego malowania) np 100szt.....podałem maksymalną mi znaną grubość, która wyszła z fabryki ...
A różne odcienie zderzaków biorą się z tego że są malowane na innej linii lub u kooperantów i to nie tylko francuzy.....albo ulegną zadrapaniom podczas transportu (przy -20 to pękają przy najmnieszym uderzeniu podczas załadunku na Lohrę) i są przelakierowane (nikt przy zakupie u dealera Cię o tym nie poinformuje bo czasami to nawet o tym nie wiedzą)
Chodzi mi cały czas o generalizowanie problemu jak jest inny odcień tzn że "sztos lub przystanek" :)
Według Ciebie trzeba się znać na czym ? na procesie fotografii barwnej,cyfrowej, RGB, photoshopie czy czym???
Rzeczoznawca samochodowy miał by super pracę jak by pracował tylko na podstawie zdjęć :) i wyceniał by auto w domu jak ktoś by przysłał tylko fotki.
Oczywiście że można coś (?) zobaczyć na zdjęciu ale tu masz typowy przykład gdzie Denik skreślił od razu auto bo miało malowane zderzaki a jednak była to fabryka :) i dalej będe mówił że to tylko wróżenie a na żywo po obadaniu wyjdzie prawda o aucie i wtedy cokolwiek można fachowo stwierdzić.Tak jak powiedział Noozy "tak czy inaczej już po takich oględzinach jadąc oglądać samochód wiesz gdzie patrzeć" a bez obejrzenia na żywo to tak nie masz żadnej pewności bo np. foty wyszły ze stajni Czarodzieja z Płocka:).
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/23 14:07 #6390

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
To już szybciutko Ci odpisuje - w Oplu w Gliwicach element nie może przekraczać 300 um, potem idzie spowrotem na walcownie. W Fiazie jest jeszcze lepiej - powyżej 250 um potrafi zapaść decyzja o wycofaniu elementu. Są to informacje pewne i sprawdzone kolego :)

Średnio nie powinien lakier przekraczać fabrycznie 150 um. Są oczywiście możliwe odchyłki, przy czym weź pod uwagę, że fabrycznie jedno pomalowanie dodatkowe to ok. 40-50 um (przez lakiernika w garażu - 60-70um) - czyli przy 400um element musiałby być malowany... 6 razy? Nie ma takiej możliwości.Zazwyczaj raz jest pryśnięte, jeśli coś nie pasuje to może drugi raz.
Tyle.
150 um + 50 = 200um. Może 250 um. To jest realnie możliwe przy aucie z salonu.

Po drugie - są pewne auta, gdzie RACZEJ nie ocenia się lakieru czy spasowania zderzaka po zdjęciach - czyli np. właśnie Renówki - zderzak trzeba ściągnąć np do zmiany żarówki. Np. polakierował kooperant - jak to ładnie ująłeś. Ale to trzeba wiedzieć, ok? Czyli mówiłem o takiej wiedzy. Natomiast jak błotnik przedni odcina się od progu - to nikt mi nie wmówi, że nie był lakierowany - i to też widać po zdjęciach.

Po trzecie - rzeczoznawcy nie płaci nikt za ocenianie ze zdjęć... Rzeczoznawcy się płaci za obejrzeie i pomacanie auta.
Ostatnio zmieniany: 2011/01/23 14:08 przez Kris75.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/23 14:42 #6397

  • Gandi
  • Gandi Avatar
Założysz się że i pod 350 też przejdzie w Oplu???
Nie napisałem że jest to reguła tylko przypadki.

W renówkach jest magiczna niebieska nalepka z kodami co było poprawiane :) im mniej kropek tym lepiej ;)
Kooperant/dostawca/producent części to taka firma (czasami zewnętrzna), która produkuje, lakieruje i uzbraja (w halogeny, czujniki itp) np. tylko zderzaki dla danej marki, następnie te części idą na pierwszy montaż (fabryczny) a przy metalikach szczególnie tych w odcieniach srebra widać różnicę jak na dłoni.
Ale jak by było to takie proste i autorytatywne to każdy rzeczoznawca właśnie tak by robił wycenę auta tylko ze zdjęć.Czyli w tym przypadku się rozumiemy że auto trzeba "pomacać" aby coś o nim rzeczowo powiedzieć.
Zgodzę się że czasami zobaczysz odcięcie lakieru na zdjęciu ale to nie może przekreslać auta i decydować o jego zakupie.
Ile jest akcji serwisowych bo coś tam zaczyna "puchnąć" na lakierze danego elementu lub normalnie jest malowane powtórnie w ramach gwarancji w indywidualnych przypadkach.
Dodatkowo każdy samochód używany będzie nosił ślady używania i np. zderzak będzie źle spasowany bo ktoś wjechał w zaspę i naderwał zaczep.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/23 14:51 #6400

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Mogę się założyć - nie ma opcji, by powyżej 300um element poszedł do klienta.
Po drugie - nie wkładaj w moje usta czegoś czego nie powiedziałem - czasem po zdjęciach już widać, że auto to typowy polski bezwypadek. I nie trzeba go "macać", po prostu widać.
Po trzecie - powtarzam - rzeczoznawcy nikt nie płaci za ocenianie auta po zdjęciach, poza tym sam nie zaryzykuje wydania autorytatywnej opinii tylko na podstawie zdjęć - więc tego też nie podważaj.
Po czwarte - oczywiscie zgadzam się z tym, że auto może mieć coś naderwane (zaczepy w zderzaku np), więc spasowanie będzie kiepskie - nie mówi to nam nic o aucie i nie powinno być brane pod uwagę.
Po piąte w końcu - zgadzam się z Tobą że auta lakieruje sie podczas akcji serwisowych - ale na to są papiery.

Ale najczęściej jak handlarza zapytasz czemu ten przód tak się odcina (a handlarz zarzeka się, że auto niemalowane, nielakierowane, lala wręcz) na zdjęciach to usłyszysz - wydaje się Panu.
Więc jedziesz. A potem jak się pytasz czemu przód jest lakierowany to usłyszysz - ale ja nic nie wiem, jak takie przywiozłem...

I temu ma służyć ten dział, ok?
Takim działaniom ja osobiście mówie NIE.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/23 14:53 #6401

  •  Avatar
Gandi napisał:
Zgodzę się że czasami zobaczysz odcięcie lakieru na zdjęciu ale to nie może przekreslać auta i decydować o jego zakupie.
Nikt tu chyba tak nie powiedział że po zdjęciach od razu trzeba skreślić auto z listy - nadal uważam że taka analiza po zdjęciach jest dobrym sposobem na dowiedzenie się prawdy w namacalny sposób przy oględzinach auta - jedziesz i wiesz na co zwracać uwagę bo ktoś Ci napisał że coś nie siedzi lub ma inny odcień itd.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Renault Scenic - Proszę o pilną ocenę tego autka. 2011/01/23 15:30 #6405

  • Gandi
  • Gandi Avatar
Oczywiście że tych "bezwypadków" jest mnóstwo i to niestety trzeba brać pod uwagę przy zakupie auta.
Chodzi mi cały czas o to że metoda "wróżenia" ze zdjęć nie daje gwarancji trafienia na dobre lub złe auto, pozostaje to tylko w sferze domysłów.
A co by było jak kolega nie sprawdziłby Scenika, bo na forum mu je negatywnie ocenili?
Tak, rzeczoznawcy płaci się za obejrzenie auta ale właśnie specjalnie napisałem że jeśli było by to takie proste to można robić to tylko na podstawie zdjęć, a tak się nie da i tyle, więc naprawdę nie chciałem Cię obrazić w żaden sposób.
Ok niech będzie te 300 :) ja miałem przypadek sprzed dobrych kilku lat na te 350 .
PS . krzyż już z krakowskiego odjechał więc nie mam co robić, więc piszę na tym forum :)
Ostatnio zmieniany: 2011/01/23 21:24 przez Gandi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport