Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Seat Altea XL 2.0TDI (Bydgoszcz)

Seat Altea XL 2.0TDI (Bydgoszcz) 2016/08/17 00:57 #77805

  • rybol
  • rybol Avatar
Witam,

proszę o ocenę tego auta:
allegro.pl/show_item.php?item=6413531924#thumb/1
To samo jest też tutaj: moto.gratka.pl/tresc/seat-altea-xl-styla...ml?oferta-archiwalna
(to drugie to już ogłoszenie archiwalne,ale przynajmniej widać z niego, że ogłoszenie było wystawione 13.07.2016).
VIN: VSSZZZ5PZ7R039180
Próbowałem go dekodować przy pomocy www.bezwypadkowy.net/sprawdz-vin, ale wynik niewiele mi mówi. Czy w ogóle warto płacić to 28.90 zł za pełen raport? (swoją drogą, na różnych portalach widziałem różną cenę za taki raport - od dwudziestu paru do czterdziestu paru zł) Jaki to w ogóle silnik - BKD...? Ma pompowtryski? Ma DPF?
Przebieg auta malutki, ale skoro to pierwszy właściciel i auto było kupione w polskim salonie, to dałoby się to zweryfikować.
Jeszcze taka informacja mailowa: "Auto na gwarancji było serwisowane u Rejskiego w Bydgoszczy, tam gdzie zostało kupione, potem napraw w zasadzie żadnych nie było oprócz wymiany klocków i płynów, przebieg można spradzić w stacji ASO, w której robię co roku przeglądy." Hm, ludzie naprawdę robią przeglądy w ASO po zakończeniu gwarancji? Dla auta prawie dziesięcioletniego? To chyba trochę kosztuje, co?;)

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Seat Altea XL 2.0TDI (Bydgoszcz) 2016/08/17 11:26 #77810

  • Wojtek69
  • Wojtek69 Avatar
W tym raporcie znajdziesz tylko zdjęcia i przebieg z archiwalnego ogłoszenia + ewentualnie dane o aucie, czyli rozkodowany VIN w sensie wyposażenia etc., a trudno, żeby ceny były wszędzie identyczne za raporty, skoro zarządzają tym różne osoby i często jest inna ilość ważnych informacji. Nie wiem czym jeździsz do tej pory, ale jak niecałe 30zl jest dla Ciebie sporą barierą w skali wydatku 25tys.zl to raczej przygotuj się na większe koszty podczas eksploatacji takiego auta. Na przeglądy do ASO jeżdżą i takimi po 10tys. (zwłaszcza w dużych miastach), a w Seacie te koszty wcale nie są znowu takie straszne, bo osobiście mój tata serwisuje taki model z tym silnikiem i nie wychodzi to dużo więcej niż w dobrym warsztacie, a mamy gwarancję oraz potwierdzoną/udokumentowaną historie etc. Tu jeszcze produkcja wychodzi 11.2006r.,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Seat Altea XL 2.0TDI (Bydgoszcz) 2016/08/17 12:22 #77811

  • rybol
  • rybol Avatar
Kilkadziesiąt złotych oczywiście nie jest wielką barierą, ale gdybym miał płacić za raporty iluś interesujących mnie aut to już robi się większa sumka. Dlatego chciałem się zorientować, czego mogę się z nich dowiedzieć i który z tych raportów może dostarczyć największą ilość ważnych informacji (najpopularniejszy?), żeby bez sensu nie płacić za coś, co nie jest najlepsze.
Oczywiście jak już będę jechał oglądać jakieś auto, to nad zakupem takiego raportu nie będę się w ogóle zastanawiał. Zdaję sobie sprawę z możliwych późniejszych kosztów napraw.
Dzięki za informacje o raportach i przeglądach!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Seat Altea XL 2.0TDI (Bydgoszcz) 2016/08/18 13:08 #77825

  • Wojtek69
  • Wojtek69 Avatar
Ale przecież w tych raportach jest w sumie jednoznacznie widoczne jakie informacje dostaniemy do danego VINU i wtedy można wyciągnąć wnioski czy i ewentualnie gdzie warto to zrobić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport