Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM

Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/03 16:33 #7042

  • lukasz12
  • lukasz12 Avatar
Witam.
Jestem zainteresowany seatem z tego ogłoszenia:
moto.allegro.pl/seat-leon-top-sport-1-9-...aki-i1435499188.html

Wiem, że po zdjęciach niewiele da się powiedzieć, ale proszę o wszelkie opinie o tym samochodzie. Może ktoś spojrzy na ten samochód chłodnym okiem i zauważy coś, co mogło umknąć mojej uwadze.
Za wszelkie opinie z góry dziękuję.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/03 23:13 #7075

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Mina, mina i jeszcze raz mina kolego. Przebieg bankowo nie taki jak podany. Oryginalny jest zdecydowane większy. Popatrz na wcenę części które podał koleś w ogłoszeniu.
Ładna fotka felgi (3 foto) pokazuje też inny poważny wydatek. Hamulce do roboty. Lampy przednie to chińska podróba i do tego uszkodzone, zaparowane ( 13 i 14 foto). Fotka 8 na dole w narożniku tapicerka ma prawdopodobnie wyłamane wpusty bo odstaje. Możliwa jakaś naprawa w tym miejscu. Spasowanie maski (szczeliny) też mi nie specjalnie pasuje. Możliwe złudzenie, ale bym miał to na uwadze.
Kierownica mocno zmęczona. Klamory od CB też mogą sugerować pewien spoób jazdy.:whistle:
Sam mam więc przemilczę.:sick:
Mocno się zastanów nad tą ofertą bo moim zdaniem po zakupie czekają cię spore wydatki na doprowadzenie auta do dobrego stanu technicznego.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/04 00:12 #7078

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Dodam że koleś to handlarz kupujący naklejki do BMW M5 za 4 zł i potem sprzedaje idealne BMW M-POWER .. hahaha te BMW w życiu nie widziały takiej opcji ale M sprzedaje się lepiej bo ładniej wygląda. ... zobacz jego aukcje co kupował ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/04 08:06 #7081

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
A warto by się spytać handlarza, czy w silniku wymienił tłoki, głowice z pompo-wtryskiwaczami, wał korbowy, sprzęgło na zdolne do przeniesienia większego momentu i mocy, wał korbowy, pompę oleju, chłodnicę oleju, pompę płynu chłodzącego i chłodnicę (w końcu więcej ciepła jest produkowane). No i skrzynia też powinna być inna, dopasowana do mocy i momentu jaki ma przenieść. Hamulce z "Cupry"? Ale czy cały układ hamulcowy? Sama wymiana turbosprężarki i wydechu to w późniejszej eksploatacji dobijanie i zarzynanie układu napędowego. Kolejny chałupniczy "tjuning" prosto z stodoły pod szyldem "profesjonalnej" firemki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/04 08:47 #7083

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Zobacz że on już nie jednego takiego Seata sprzedawał ... widać lubi tą markę :)

Auto fajne ale warto dokładnie prześwietlić sztukę którą chce się kupić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/04 10:53 #7085

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Dlatego napisałem że mina. To auto to jest jedna wielka ściema. Zobaczcie na fotkę np 3.
Jest w ogłoszeniu maowa o hamulcach "Z CUPRY R "BREMBO" KOSZT 2000ZŁ,"
Są wyjechane jak ze starego poldka o którego nikt nie dbał. Tarcze są spieczone i wyrowkowane, a to wskazuje na agresywny tryb jazdy. To auto mechanicznie długo nie pociągnie. Lada moment zacznie się kosztowny remont zawieszenia, hamulców i osprzętu jak i może być że całego silnika.
Odradzam tę furę. To że Ładnie wygląda jest naj mniej ważne.
MINA na 102.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/04 11:40 #7086

  • Tex 32
  • Tex 32 Avatar
Ja od siebie dodam tylko że pokrywa silnika jest w innym odcieniu niż reszta. I zwrócicie uwagę na zdjęcie koła zapasowego,a dokładnie podłoga bagażnika,nie wygląda dobrze chyba że się mylę.
Ja bym sobie dał spokój z tym seatem po dziwnych przeróbkach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/04 15:51 #7100

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Witam , sam nabyłem taką wersję "top sport"jakiś czas temu ,tylko z 1,8 T, i szczerze mówiąc
to doprowadzenie pędzolota do zadowalającego stanu technicznego zajęło troszkę czasu i jeszcze więcej pieniędzy :side:.Przede wszystkim sprawdz dywaniki , a raczej wykładzinkę w autku , bo potrafi być mokra , tj.cieknie drzwiami , ew.ścianą grodziową, o filtrze kabinowym nie wspomnę( bo tędy to się leje)oczywiście nie zawsze .Dwa ,komfortu jazdy w tym autku nie uświadczysz , jest dosyć twarde ,układ kierowniczy w precyzji prowadzenia też za wiele nie oferuje (w por.np z e46, subbarru) .Wracając do linku , maska krzywo spasowana , zderzak też , światła zaparowane(czasami tak jest w lampach oryginalnych )podłokietnik nieudolnie dołożony brak osłony plastikowej , fele nie oryginalne (raczej)bo z wersji cupra nie top sport , i cały ten tuning brrry , poszukaj podstawy 150 niutokuni i samemu coś podłub , wgrać delikatnego moda na te 190 i się lata,(z głową) bez większej ingerencji w mechanikę , bo tak jak koledzy opisują koszta związane z naprawą jednostki są spore i nie jest tak że 1,9 jest bezawaryjny (potrafią wypluć korbowód na hamowni :unsure: , o turbo to nawet nie wspomnę bo to w każdym T może się zdarzyć) Skontroluj skrzynkę biegów , przy tym momencie obr. to może mówić już pa pa (tj łożyska)przy odejmowaniu , dodawaniu gazu czy nie chrobocze .Weż pod uwagę że koszt wymiany jednego pompowtryskiwacza w serwisie to koszt ok 2500 :sick:,
a siadają one przy przebiegach w gr.250.000- 300.000km , A, ten egzemplarz na tyle wygląda.

Tak na koniec to swojego top sporta za taką gotówę to bym nie oddał ,a zobacz ile tam zostało włożone ....... :whistle: fiu fiu

Ps.obecnie powoli , bez pośpiechu , mentalnie przygotowuję się do sprzedaży mojego egzemplarza , jeśli ci nie przeszkadza Pb, to daj info na prywatę B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/04 19:40 #7104

  • Wolf
  • Wolf Avatar
Auto nie wygląda za specjalnie ,tak jak już pisano wcześniej czy silnik jest w stanie podołać opisywanej mocy z tego co się orientuję w miarę bezpieczne przeróbki 110 konnego tdi to w granicach 160KM.
Jako urozmaicenie dodam co jeszcze oferuje ten pan
moto.allegro.pl/vw-passat-b5-blotnik-drz...0425405.html#gallery
nie chce niczego sugerować ,ale pochodzenie tych części może być wielce dyskusyjne,moim zdaniem allegro to raj dla sprzedawców niby używanych części z ,,legalnych żródeł,,:unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/05 10:01 #7119

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
@Wolf
Nie ma czegoś takiego jak "bezpieczne przeróbki silnika" "domowym sposobem". Każda ingerencja, zwłaszcza silnikach ZS, w zwiększenie mocy niesie za sobą duże konsekwencje i w końcu szybkie zniszczenie silnika. W silnikach ZI margines jest większy, a sama konstrukcja silnika pozwala na trochę więcej. Ale zawsze trzeba liczyć się z szybkim zużyciem silnika. Praw mechaniki i występujących z nich w silniku sił masowych (I i II rzędu) oraz sił gazowych działających na układ tłokowo-korbowy jeszcze nikt "domowym sposobem" nie okiełznał.
Jak już ktoś (jak właściciel tego Seata) zrobi "przeróbki", to po fakcie dociera do niego co zrobił. I zostaje jak najszybsza sprzedaż takiego auta.
Ostatnio zmieniany: 2011/02/05 10:11 przez Robert W..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/05 18:18 #7145

  • Wolf
  • Wolf Avatar
Robercie
.
Napisałem troszkę z rozpędu o tych ,,bezpiecznych,, przeróbkach tudzież tuningu,chodziło mi o profesjonalne firmy które się tym zajmują ,a nie o tuning chipem z allegro zrobiony przez kolegę w garażu.Myślałem o czym innym napisałem co innego:-),wiadomo silniki tuningowane mają mniejszą żywotnośc,jeśli chce się ktoś bawić w Tuning przez duże T musi mieć odpowiednie środki
(kute tłoki korbowody itp. itd.)sprowadzane najczęściej z za wielkiej wody:)
Ostatnio zmieniany: 2011/02/05 18:19 przez Wolf.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/05 18:45 #7148

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
Ten Seat był tuningowany w podobno profesjonalnej firmie. Ale nawet ta firma robi to chałupniczo. Może wydano na tą 'operację" około 7-10 tyś. PLN, może więcej. Bo za 4.000 nic się nie zrobi. Ale i tak to była partacka robota. Niestety, ale nie ma w Polsce żadnej firmy zajmującej się tuningiem w sposób profesjonalny. Przyzwoity tuning (+10 do 15%) kosztuje minimum 10.000 ale € i to najbliżej może znajdzie coś koło Berlina, jak nie dalej (Hanower, Monachium, Stuttgart). Blisko fabryk samochodów i fabryk silników (silniki obecnie nie są produkowane w tych samych fabrykach co samochody).
Dlatego ten gościu od Seata chce sprzedać auto. Władować w nie 10.000 i sprzedawać? Podnieść moc dwukrotnie? Dlaczego? Bo to zwykła spartaczona robota była. Tego auta nawet za darmo nie ma co brać. To już dobita i poobijana blaszanka. W doprowadzenie ją do stanu używalności trzeba władować około 15.000 PLN, i to pod warunkiem rezygnacji z tzw. "ulepszeń".
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/05 22:13 #7163

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Witam troszkę się wtance ;) , bądż wtrącę ,ale poszła krytyka pod adresem polskich tunerków. Zasady mechaniki i fizyki , jak i elektroniki i informatyki oraz dostępność podzespołów jak i narzędzi, U chcących rzetelnie dokonywać ulepszeń , są takie same czy to na bliższym lub dalszym zachodzie :) tylko zasobność portfela kowalskiego raczej mniejsza
(i oczywiście nie mówimy tu o zespołach przyfabrycznych)
Z osobistego doświadczenie wiem że dobrze poukładanym samochodzikiem , fakt że nie po bóg wie jakich zmianach można NAprawdę pojeżdzić kilka ładnych lat bez żadnych straszliwych konsekwencji , tylko jeden warunek DBAĆ o autko, wystudzać i częściej wymieniać olej , oraz filterki dolotu i wylotu;) , jak i nie "butować "od świateł do świateł i w tedy spoko

ale chyba to nie forum na takie dyskusje bo odbiegamy od tematu

pokłony
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/06 00:07 #7181

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Tomasz, powiedz że żartujesz.:dry:
Żartujesz, prawda ?:whistle:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/06 00:13 #7182

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Tomasz napisał:

ale chyba to nie forum na takie dyskusje bo odbiegamy od tematu

pokłony

www.bezwypadkowy.net/forum/146-pogadanki-o-samochodach

A gadać ile wlezie w końcu po to jest forum :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/06 09:47 #7195

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
AdamieM71 , że ,.,;.,tak dokładniej,.;,. , to znaczy w której części mej szczęśliwej , jak i opiniotwórczo-uformowanej wypowiedzi
żartuję
:) ja nigdy nie żartuję :woohoo:


jak to w życiu i wodzie zawsze znajdzie się większa ryba co zeżre tę mniejszą , i tę większą też coś za chwilę zeżre :laugh: , :P , ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/06 11:27 #7201

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Pisząć o polskich tunerach. W Polsce nie ma takich zakładów tuningowych, a to z kilku powodów. Polak jest typek majsterklepki i większość tuningu sproawadza się do piwka z kolegami w jakimś garażu i na zasadzie odkręcania i dokręcania lotek, spolerów itp robi się tuning, wieś tuning. Niestety nawet ładnie wykonany optyczny lift zaraz pokazuje się w necie z dopiskiem neo krzykaczy że ale wiocha itp.
Ta tendencja nie występuje np na zachodzie, w USA, Norwegii i innych bardziej tolerancyjnych krajach.
Następny problem to wyposarzenie takiego warsztatu. jest to ogromny koszt i inwestowanie takich pieniędzy w tym kraju przeczy zdrowemu rozsądkowi.
Ten seat jest spartolony i zajechany i to nie ulega wątpliwości.
W większości polskie zakładzii tuningowe mieszczą się gdzieś na peryferiach miasta schowane za jakimić osiedlowymi garażami, jak by się wstydzili tego co będą robić.
Inny problem i chyba najważniejszy to nasza narodowa skłonność do kombinacji i machlojek i dlatego śmiem twierdzić że prawie zawsze taka usługa będzie w 50% naciąganiem klienta zamiast profesjonalnie wykonaną usługą.
Poczytaj jakie problemy mają ludzie z warsztatami i to nie tylko priv, ale i w dużej mierze z ASO.
Podoba mie się rozwiązanie problemu w Norwegii, tam za fuszerkę odpowiesz tak że się to nie opłaci i na koniec kiedy zapłacisz kary zamkną ci firmę. Tak więc nie opłaca im się kantować. W polsce nie ma takich sankcji, a w razie W jeszcze usłyszysz żebyś pocałował szefa w D...e.
SOrki, rozpisałem się nie w temacie.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Seat Leon Top Sport 1.9TDI 215KM 2011/02/06 15:35 #7209

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Adamie z M , masz rację co do większości polskich spectunerów , ale nie ma co globalizować ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport