Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Jeśli widziałeś lub wiesz coś na temat danego auta - pisz tutaj.
{getmodule 105}
{getmodule 161}

TEMAT: Volkswagen Passat 2.0TDI CR highline 2009

Volkswagen Passat 2.0TDI CR highline 2009 2014/07/15 11:51 #64450

  • Rafal
  • Rafal Avatar
Kupującemu zostawiam ocenę czy warto - ja zrezygnowałem. Prócz uszkodzeń prawego boku które są opisane w ogłoszeniu i które widać na zdjęciach wcześniej robiona była cała lewa strona (lakier + szpachlowanie) oraz maska. Dodatkowo wcześniej lakierowana już ponownie prawa strona. Widoczna krawędź nowego lakieru w rowku na łączeniu dachu i lewego boku. Krzywo osadzona klapa tylna, spawany lewy tylny słupek. Wystrzelona lewa kurtyna. Brak lusterka wstecznego kierowcy (trzeba się przyjrzeć by to zauważyć na zdjęciach). Dalej już się nie zagłębiałem bo stwierdziłem że nie warto. Historyjka sprzedawcy o kiepskiej wypłacie z ubezpieczalni po wypadku - niewiarygodna. W załączeniu pliki z kopią oferty z OLX. Link do oferty:
Oferta na OLX. Tel do sprzedającego: 792-747-743 Niestety nie mogę dodać obrazków ale zrzuty mam gdyby oferta zniknęła z olx.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Volkswagen Passat 2.0TDI CR highline 2009 2014/07/15 13:43 #64460

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Volkswagen Passat 2.0TDI CR highline 2009 2014/07/17 14:52 #64529

  • Rafal
  • Rafal Avatar
Dziś spotkała mnie niemiła niespodzianka.

Dowiedziałem się, że za powyższy, w moim przekonaniu rzeczowy opis samochodu z ogłoszenia sprzedający planuje złożyć do prokuratury zawiadomienie o pomówienie. Przyznaję - nie jestem lakiernikiem, blacharzem, mechanikiem samochodowym, ale czytać potrafię, a Google służy mi pomocą przy zdobywaniu wiedzy na różne tematy. Tym razem pomagało mi odkryć i zinterpretować to czego nie powiedział sam sprzedający. W pierwszym poście opisałem co moim zdaniem miał robione. Przyznaję otwarcie, że zastane objawy interpretowałem w oparciu o dziesiątki jeśli nie setki materiałów przeczytanych w Internecie publikowanych nie tylko na forach dyskusyjnych, lecz także internetowych stronach magazynów motoryzacyjnych. Czy mogłem się mylić? Być może, wcale tego nie wykluczam. Dlatego poniżej rzeczowo opiszę nie tyle co moim zdaniem miał robione wspomniany Passat, lecz to jakie objawy na to wskazywały. Zatem czas na suche fakty. Interpretację pozostawiam Wam - czytelnikom, bo jak napisałem wcześniej fachowcem nie jestem - podobnie jak większość z Was.

1. Lakier
- Lakier był sprawdzany miernikiem elektronicznym w kilkunastu miejscach na aucie zarówno po stronie uszkodzonej widocznej na zdjęciach jak i "tej drugiej". Mierzony był na drzwiach, masce, na klapie bagażnika i na dachu. Wynik - grubość lakieru (o ile dobrze pamiętam) około sto kilkadziesiąt do niecałych 300um w zależności od miejsca. Dla porównania inny Passat stojący przed domem sprzedającego zmierzony na jego prośbę tym samym miernikiem miał na drzwiach o ile dobrze pamiętam grubo poniżej 100um.
- Na tylnym lewym słupku miernik lakieru pokazał wartość kilkaset um. Wartość była większa niż w innych sprawdzanych miejscach tego auta i zmieniała się na odcinku kilkunastu cm licząc w pionie.
- Pod krawędzią maski znajdowały się niedoróbki lakiernicze jakich nie widziałem wcześniej w autach lakierowanych fabrycznie.
- Na krawędzi dachu, po lewej (tej nieuszkodzonej) stronie, w przetłoczeniu blachy wzdłuż drzwi była wyraźnie wyczuwalna i widoczna linia odcięcia lakieru.

2. Na tylnym słupku oglądanym pod światło widać ślady podobne do tych prezentowanych na poniższym zdjęciu: kliknij tutaj. Powyższy obrazek pokazuje to w powiększeniu.

3. Na powierzchni dachu z lewej strony nad drzwiami w odległości kilku cm od krawędzi kilka ułożonych w jednej linii wypchnięć blachy od środka na zewnątrz.

4. No i drobiazg na koniec opisany już wcześniej - brak lusterka wstecznego w kabinie, co jest drobiazgiem.

Jak już wcześniej wspomniałem nie podejmuję się po raz wtóry zinterpretować widzianych przeze mnie części samochodu. Każdy niech zrobi to sam zgodnie z własną wiedzą i doświadczeniem.

Pozdrawiam


PS. Panie sprzedawco. Jestem pewien że Pan to czyta. Czy Pańska reakcja na te suche fakty nie jest czasem przesadzona? Może zamiast straszyć prokuraturą przedstawi Pan lepszą interpretację? Ja widziałem ten samochód przez 5 min, a Pan jest jego właścicielem. Jeśli ja się mylę wystarczy to sprostować.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Volkswagen Passat 2.0TDI CR highline 2009 2014/07/17 19:04 #64534

  • bartek
  • bartek Avatar
Sprzedawca może sobie straszyć, nic z tego nie wyniknie. Bez stresu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Volkswagen Passat 2.0TDI CR highline 2009 2014/07/17 19:13 #64535

  • dax555
  • dax555 Avatar
Pan sprzedawca to niezłe ziółko:

Tu karoseria paska uszkodzona;

olx.pl/oferta/volkswagen-passat-2-0-tdi-...07-CID5-ID3n0Qf.html

Tutaj wiązka... no no

allegro.pl/ShowItem2.php/itemNotFound/?i...czna-wnetrza-bez-dpf
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport