Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: :woohoo: Volvo XC70 - YV1SZ714661234231 - 200% bezwypadkowy!!! :pinch:

:woohoo: Volvo XC70 - YV1SZ714661234231 - 200% bezwypadkowy!!! :pinch: 2015/06/27 12:45 #71640

  • alan kozik
  • alan kozik Avatar
Marka:
Volvo
Model:
XC70
Rok produkcji:
2007
Silnik:
1.6 Diesel
Numer rejestracyjny:
DD 118AK
Numer VIN:
YV1SZ714661234231
Kraj pochodzenia:
Włochy
Przebieg podany w ogłoszeniu PL:
222 542 Km
Dane sprzedawcy:
autokomfort24.pl
ul. Pałucka 11 a
62-200 Gniezno
Gniezno (woj. wielkopolskie)
tel; +48 533 448 555

Link do ogłoszenia:
otomoto.pl/oferta/volvo-xc-70-200-bezwyp...wy-awd-ID4p4RqU.html
Link do ogłoszenia w WEBARCHVIE:
web.archive.org/web/20150615125216/http:...wy-awd-ID4p4RqU.html

Najlepszy cytat:
„Mamy dzisiaj do zaoferowania auto od pierwszego właściciela, 200% bezwypadkowe - orginalny lakier-jak nowe, możliwość pomiaru lakieru ,auto w pełni sprawne.....”

Historia:
Auto wg. ogłoszenia i sprzedawcy przez telefon, jest na 200% bezwypadkowe, sprawne technicznie i nie potrzebuje aktualnie żadnego wkładu finansowego i od pierwszego właściciela. Gdy przyjeżdżam po odbyciu około 400km, najpierw BlaBla, potem PKS’em a na końcu miejskim autobusem na miejsce, otrzymuję na dzień dobry info, że maska malowana a zderzak wymieniany. Myślę se, oho, coś się dzieje. Potem dowiaduję się, że samochód miał trzech właścicieli we Włoszech (Leasing, prywatny i leasing na koncu), mimo iż jak byk pisze w ogłoszeniu, że jeden…no nic, brnę dalej.
Auto z zewnątrz prezentuje się bardzo ładnie, środek tak samo, nieuwalony, zadbany, czysty. Widać profesjonalne sprzątanie. Jako że się nie znam na mechanice dobrze to sprawdzam organoleptycznie, co mi nie pasuje tak, aby powiedzieć to na wizycie w ASO. Znajduję kilka kosmetycznych rzeczy. Następnie pytam się czy możemy do ASO, sprzedawca odpowiada pytaniem czy mam umówioną godzinę, ja, że tak. No to on musi lawetę wezwać żeby zdążyć na czas (auto było niezarejestrowane, dlatego laweta). Po zapakowaniu auta na lawetę, przyjechaliśmy do ASO. Po 450-ciu zetach i 2,5 godzinach oczekiwania znam stan auta.
Wyrok: aby otrzymać auto jak z ogłoszenia muszę dołożyć jeszcze ok. 14,000 złotych (W ASO, wiadomo nie w ASO połowę, ale to i tak o wiele więcej niż zwykły przegląd). Z najpoważniejszych usterek do naprawy lub dalszej analizy to:
• Auto malowane maska, zderzak wymieniany i źle zamontowany
• Przedni most do wymiany
• Wahacze przednie do wymiany
• Amortyzatory przednie do wymiany
• Osłona z turbo zerwana
• Zerwane górne mocowania amortyzatorów
• Wyciek czynnika chłodzącego z kompresora
• Etc…
Potem, konsultowałem się w sprawie napraw z nieautoryzowanymi warsztatami Volvo i cena napraw spadła do 7 tysięcy, ale to i tak tylko pierwsza wycena bazująca na suchych informacjach podanych przez email.
Po dalszej analizie może wzrosnąć.
Po skontaktowaniu się ze sprzedawcą i uświadomieniu go, iż auto jest w o wiele gorszym stanie niż jego zapewnienia (ponoć sami importują i sprawdzają mechanicznie auta, więc domniemam, iż znali jego usterki) otrzymuję propozycję ceny pomniejszoną o 1 tysiąc złotych, tj. 35,000 (aktualnie zmniejszyli cenę o 2k, widocznie ludzie zaczynają szukać po sieci info o samochodach). Gdy stwierdziłem, iż liczę na więcej ze względu na koszt napraw (min. 4k), sprzedawca mnie wyśmiał i stwierdził, że nie mamy, o czym rozmawiać i się rozłącza. Po oznajmieniu kierowcy lawety, że nie biorę auta, dowiaduję się, iż to ja mam pokryć koszty transportu samochodu na lawecie. Odpowiadam, że nie będę płacił, bo nie zostałem uprzedzony o dodatkowych kosztach wchodzących w sprawdzenie samochodu w ASO, a w dodatku zostałem oszukany i straciłem o wiele więcej niż koszty transportu. Następnie po odebraniu telefonu (533 448 555) od sprzedawcy zostałem po chamsku i prostacku poinformowany, że te 250 złotych go nie uszczupli, ale „on” mnie znajdzie!!!
Wystrzegajcie się Automofort24.pl!
Koniec.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport