Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!!

[UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/09 20:32 #5588

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Delikatna cofka o 400 tyś kilometrów :)

Numer rejestracyjny: ACN788
Marka: VOLVO L + V70
Numer VIN: YV1LW7202W2473384
Rocznik pojazdu:
Liczba właścicieli pojazdu: 9
Data badania technicznego: 2010-01-08
Stan licznika: 649041 km
Termin następnego badania: 2010-08-01 - 2010-12-31
YV1LW7202W2473384




Model Year1998
MakeVolvo
ModelV70
CountrySWEDEN
Assy. PlantGhent, Belgium
Production Seq. Number473384
Vehicle TypePassenger Car
Vehicle ClassMid-size Car

LITWA Nie znaleziono
CZECHY Nie znaleziono
WŁOCHY Nie znaleziono
SŁOWACJA Nie znaleziono
SŁOWENIA Nie znaleziono
Ostatnio zmieniany: 2011/01/09 20:39 przez Krzysztof.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/09 20:39 #5589

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
no takiej korekty to nie mamy w naszej kolekcji :) REKORDZISTA :) fanfary dla sprzedawcy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/09 23:47 #5602

  • kamoreks
  • kamoreks Avatar
Nie rozumiem jednego, dlaczego za takie coś nie idzie się do pierdla na 2 lata, albo nie płaci 5 tys. kary ?? Nawet za cofnięcie o 5 tysiecy czy 10 tysięcy?! Przecież jak wiadomo, że go ktoś sprowadził i przekręcił, to czemu policja się tym nie zajmie? Trzeba by coś z tym zrobić !! Bo to tak dalej nie może być, żeby wszystkie złomy u nas sprzedawać, jeszcze zanizaja ceny dobrych samochodow co maja na prawde 150 na liczniku! Proponuje założyć osobny temat, może coś wymyslimy? No i najlepiej zrobić bazę nie uczciwych sprzedawców, z jakąś wyszukiwarką, czarną listą? Na pewno jakiś działacz forum zna się na informatyce w tych kwestiach.

Wpisujemy na przykład: Nazwę komisu i mamy historię jego przekrętów.
Albo numer telefonu i już wiadomo co jest grane, wkurzony jestem.

A tak wogole dotarlem do forum po artukule w motorze.
Ostatnio zmieniany: 2011/01/09 23:50 przez kamoreks. Powód: nowe kweste
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/10 00:32 #5604

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Bo problem w tym, że auto w międzyczasie przechodzi przez kilka rąk... Ten kupił od tego, a ten inny od jeszcze innego.
I oczywiscie kazdy twierdzi, że auto u niego miało oryginalny przebieg - to na pewno ten drugi...


Kiedyś gadałem z gościem, który ogłaszał Volvo z Holandii skręcone.
Moje pierwsze pytanie było czy osobiście sprowadzał auto - pada odpowiedź - oczywiscie. On auta sprowadza tylko osobiście.
Ok.
Ponieważ w opisie było zdanie: "udokumentowany przebieg 190 tys km" (a w Holandii ponad 320 tys km) drążę dalej - na czym polega udokumentowanie przebiegu?
Jest oczywiście ORYGINALNA książka serwisowa...!
Więc podsumowuje gościa - auto sprowadzał Pan sam i ma Pan książkę serwisową, tak?
Znowu odpowiedź - OCZYWIŚCIE.

W tym momencie przedstawiam się - nazywam się tak i tak (podałem nazwisko prokuratora okręgowego w jego mieście powiatowym - chodziło akurat o Rzeszów) i stwierdziłem, że w takim układzie dopuścił się czynu zabronionego z art.286 par.1 kk, oraz z art. 270 kk - czyli sfałszowania wskazań drogomierza i sfałszowania druku - książki serwisowej wraz z pieczęciami i podpisem, przez co wzywam go do stawienia się do prokuratury okręgowej w Rzeszowie w dniu tym i tym na godzinę 9.00 rano. (dzwoniłem w piątek ok. 14.00, a kazałem mu przyjść w poniedziałek). Oświadczyłem, że jeśli nie przyjdzie to policja dostanie nakaz doprowadzenia go na przesłuchanie.
Dzwoniłem oczywiście z telefonu na kartę który kupiłem specjalnie do tego celu.
Cisza w słuchawce była BEZCENNA...
Po chwili coś tam wybąkał - ale jak, co, ja nie wiem nic... Gość był w szoku chyba poporodowym jeszcze wręcz... :lol:
Po chwili rezygnacja w głosie i prośba - czy może dzisiaj przyjechać (czyli w piątek) bo przez weekend to on chyba zwariuje. Powiedziałem, że ABSOLUTNIE to nie wchodzi w grę, bo na poniedziałek mam zaplanowane jeszcze inne przesłuchanie w Pana sprawie... Czekam właśnie na oświadczenie holenderskiego komisu...
Gość tam chyba ocipiał przez ten telefon...
I po chwili z rezygnacją w głosie... Dobrze, przyjadę, złoże zeznania.
Powtórzyłem mu pokój, powtórzyłem mu nazwisko prokuratora, godzinę itd...

Po godzinie chyba dzwoni (bo pewnie jeszcze nie dowierzał...) i jak mu się przedstawiłem imieniem i nazwiskiem tego prokuratora to tylko powiedział, że chciał potwierdzić poniedziałkowe spotkanie - ON BĘDZIE NA PEWNO.

Pewnie do dzisiaj sobie gość pluje w brodę kto go tak wkręcił... :lol:
Myślę, że weekend miał w lekko zamyślonym nastroju... :)
Oczywiście ogłoszenie znikło w przeciągu chyba trzech minut... :lol:

Art. 286.
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.



Art. 270
§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.

§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Ostatnio zmieniany: 2011/01/10 00:40 przez Kris75.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/10 00:38 #5605

  • kamoreks
  • kamoreks Avatar
Szczerze mówiąc, tu nie ma co wkręcać ludzi tylko naprawdę grzywna 5-10 tysięcy, myślę, że to raz na zawsze by od uczyło takich praktyk, no i może jakieś prace społeczne, ale na pewno nie na myjni ;) Kurcze, ale to pewnie się nie uda, chociaż z drugiej strony jakby wszyscy sie skrzykneli. Tak apropo, wziąc właścicieli na przesłuchanie to by się dowiedziało kto co majstrował.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/10 06:34 #5607

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
Ale dużo ludzi chce i lubi być oszukiwanym. Wierzą w deklarowany przebieg jak w święty obrazek. Tak jak to VOLVO. Sam jestem ciekaw jak gościu by zareagował na podobną wkrętkę :laugh:

P.S.
W sobotę 08.01 rano w "3" słyszałem o rozbiciu gnieźnieńskiego gangu sprowadzającego i reanimującego auta z Francji, w tym podrabiającego dokumenty i dokumentację auta. Auta te wypływały później w komisach na wjeździe do Gniezna i innych miastach. W sumie wprowadzili kilkaset aut. I te paragrafy pewnie policja i prokuratura wykorzystała, dorzucając kilka innych.
poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,8914691,...zy_imporcie_aut.html
Ostatnio zmieniany: 2011/01/10 06:39 przez Robert W.. Powód: link
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/10 06:39 #5608

  • kamoreks
  • kamoreks Avatar
Hmm, no to uświadommy społeczeństwo. Bo chyba jakby ludzie wiedzieli co jest grane, i jakby mieli wybrać samochod 300 tys za 8 i 200000 za 10 tysiecy to by wybrali to drugie, a Ci co by chcieli to to 1sze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/10 07:30 #5609

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Robert W. napisał:
Ale dużo ludzi chce i lubi być oszukiwanym. Wierzą w deklarowany przebieg jak w święty obrazek. Tak jak to VOLVO. Sam jestem ciekaw jak gościu by zareagował na podobną wkrętkę :laugh:

P.S.
W sobotę 08.01 rano w "3" słyszałem o rozbiciu gnieźnieńskiego gangu sprowadzającego i reanimującego auta z Francji, w tym podrabiającego dokumenty i dokumentację auta. Auta te wypływały później w komisach na wjeździe do Gniezna i innych miastach. W sumie wprowadzili kilkaset aut. I te paragrafy pewnie policja i prokuratura wykorzystała, dorzucając kilka innych.
poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,8914691,...zy_imporcie_aut.html

www.bezwypadkowy.net/forum/45-warto-wied...z-auta-przed-zakupem

Gdzieś już to widziałem :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/10 14:03 #5631

  • von Smallhausen
  • von Smallhausen Avatar
tak jak przypuszczałem volvo wcieło
za kilka dni pojawi sie znowu z innymi zdjeciami, bez przebiegu i trafi na łosia bo to smaochod z Szwecji :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/10 18:37 #5663

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
No chyba, że szczęśliwego łosia już znalazło. I tak pewnie mogło się stać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] 1998 Volvo V70 2,5 TDi - korekta licznika o 400 tyś !!! 2011/01/10 23:55 #5693

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Krzysztof napisał:
Robert W. napisał:
Ale dużo ludzi chce i lubi być oszukiwanym. Wierzą w deklarowany przebieg jak w święty obrazek. Tak jak to VOLVO. Sam jestem ciekaw jak gościu by zareagował na podobną wkrętkę :laugh:

P.S.
W sobotę 08.01 rano w "3" słyszałem o rozbiciu gnieźnieńskiego gangu sprowadzającego i reanimującego auta z Francji, w tym podrabiającego dokumenty i dokumentację auta. Auta te wypływały później w komisach na wjeździe do Gniezna i innych miastach. W sumie wprowadzili kilkaset aut. I te paragrafy pewnie policja i prokuratura wykorzystała, dorzucając kilka innych.
poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,8914691,...zy_imporcie_aut.html

www.bezwypadkowy.net/forum/45-warto-wied...z-auta-przed-zakupem

Gdzieś już to widziałem :)

Mało było im wcześniejszej sprawy... :

poznan.naszemiasto.pl/archiwum/1809898,g...e-oszustow,id,t.html
Poznańscy policjanci wespół z oficerami Centralnego Biura Śledczego rozbili w Gnieźnie samochodowy gang trudniący się nielegalnym legalizowaniem sprowadzanych z zagranicy aut.
Poznańscy policjanci wespół z oficerami Centralnego Biura Śledczego rozbili w Gnieźnie samochodowy gang trudniący się nielegalnym legalizowaniem sprowadzanych z zagranicy aut.

Jak informuje Romuald Piecuch z biura prasowego komendy wojewódzkiej, zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i posługiwania się fałszywymi dokumentami w celu rejestracji aut usłyszał 36 letni Patryk Z.
-
Był on właścicielem autokomisu w Gnieźnie, zajmował się legalizacją sprowadzonych z zagranicy samochodów. Przedstawiał w urzędach sfałszowane dokumenty, dzięki którym nie musiał płacić rzeczywistych kosztów akcyzy i innych opłat - wyjaśnia.

Do aresztu trafił także diagnosta, Eugeniusz D. Wystawiał on dokumenty świadczące o przeprowadzonych przeglądach technicznych. W rzeczywistości w ogóle nie widział tych samochodów.
Policja zabezpieczyła 90 pojazdów, które przeszły przez ręce grupy. Podejrzani mogli zalegalizować kilkaset aut.

Ci to się chyba nigdy nie nauczą...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport