Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: SUZUKI SWIFT 1,3 2010 VIN: TSMMZA31S00349641 - sprawdzenie przed zakupem

SUZUKI SWIFT 1,3 2010 VIN: TSMMZA31S00349641 - sprawdzenie przed zakupem 2012/11/14 12:09 #33711

  • lmbanach
  • lmbanach Avatar
Witam.

Prosiłbym ponownie o sprawdzenie samochodu po nr VIN: TSMMZA31S00349641

oraz o jakieś uwagi do poniższych zdjęć oraz informacji:


otomoto.pl/suzuki-swift-1-6-sport-125ps-wypas-C26663483.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SUZUKI SWIFT 1,3 2010 VIN: TSMMZA31S00349641 - sprawdzenie przed zakupem 2012/11/14 22:48 #33785

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
Numer VIN - TSMMZA31S00349641
Region - Hungary
Marka - Suzuki
Model - Swift\nNumer seryjny - 349641

marnie dekoduje. Zawieszenie widac tez uszkodzone. Masakry nie ma ale poszycie trzeba wyciac albo zaszpachlowac.. koszty na pare tysiecy sa spokojnie.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SUZUKI SWIFT 1,3 2010 VIN: TSMMZA31S00349641 - sprawdzenie przed zakupem 2012/11/15 08:05 #33804

  • lmbanach
  • lmbanach Avatar
OK. Uważasz, że cena jest adekwatna i po zsumowaniu z kosztami naprawy jest to opłacalne?

Rozumiem, że poszycie tyłu musiałbym zmienić, rozglądałem się już za ćwiartkami, nie wiem co z drzwiami czy uda sie uratować, ale też jak coś do zdobycia i całe do malowania no i przednie nadkole pewnei do wymiany i lakierowania (materiały + robocizna ~3500zł) Poduszki (z oddaniem swoich około 1000zł - nota bene co oni robia z tymi które już wybuchnęły, po co im one??). Nie wiem co z napinaczami pasów oraz czujnikami air-bagów, kompletnie się na tym nie znam, ktoś przybliży jak to wygląda, czy to też się wymienia (przybliżony koszt)?

I jeszcze co z tym zawieszeniem, troche sie zanipokoiłem, że z tyłu belka do wymiany, czy jak? Jak to widzisz, że coś jest nie tak??

No i ostatnie pytanie.. Czy to jest normalne, że auto jest z przodu "całe" i wybite są poduszki przednie? Zarysowanie z tylnego boku - a w tym wypadku boczne poduszki nie wystrzeliły?? Wystrzelenie/ bądz nie podzuszki ma związek z jakimiś siłami/przeciążeniami które w tym momencie działają w samochodzie podczas wypadku, a nie z tym że siła zgniotu "dotknie" czujnika air-baga??

Ja to widze tak z grubsza: 15k auto + 3,5k naprawa lakiernicza + 1k air-bag +2k całkowite koszty rejestracji auta z zagranicy z opłatami celnymi,recyclingiem + 1k pakiet ubezpieczeń + 1k nowe opony zimowe z felgami. Mi wychodzi około 23k, oczywiście licze z nadwyżką, czy nie?? Nie doliczyłem nic za napinacze pasów i to zawieszenie, ktoś mnie poprawi jeżeli źle liczę? No i czy po tych wszystkich "zabiegach" auto będzie pewne, bezpieczne i warte tych pieniedzy?? Przypominam, że auto jest z 2007.

PS A jak z krajem pochodzenia, tak jak i rejestracja z Włoch??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SUZUKI SWIFT 1,3 2010 VIN: TSMMZA31S00349641 - sprawdzenie przed zakupem 2012/11/15 22:10 #33883

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
ciezko mi okreslic koszty. Nie znam budowy zawieszenia tylnego ale jest napewno cale do zmiany przynajmniej po ten stronie. Czy nie pokrzywilo jego mocowan? tego nie wiadomo. Mysle ze skoro sie nie znasz nie powinienes sie pakowac w auta uszkodzone. Dla mnie osobiscie jest jasne ze naprawa musi byc droga jezeli nie zrobil jej ten handlarz. PO co mialby oddawac auto za grosze skoro moglby naprawic i sprzedac np za 27? nie wiem po ile stoja takie auta w calosci zdrowe gotowe do jazdy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SUZUKI SWIFT 1,3 2010 VIN: TSMMZA31S00349641 - sprawdzenie przed zakupem 2012/11/15 22:19 #33885

  • lmbanach
  • lmbanach Avatar
Nie znam się, ale nie pojadę sam kupować. Poza tym zmieniłem podejście. Po prostu uważam, że nie ma aut w miarę młodych nie bitych w jakiejś rozsądnej cenie z zagranicy. Skoro i tak 95% jest bitych, bo innych po prostu nie opłaca się ściągać, to wole sobie go sam naprawić u pewnego blacharza, a nie kupować pięknie wypolerowanego samochodu z 2009 roku z przebiegiem 28k za 21k zł złożonego przez handlarza z najgorszych elementów i blacharką, taką żeby było do sprzedaży...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SUZUKI SWIFT 1,3 2010 VIN: TSMMZA31S00349641 - sprawdzenie przed zakupem 2012/11/15 22:46 #33894

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
no to mysle ze jak masz tego blacharza to koniecznie pokaz mu fotki zanim pojedziesz. I mysle ze jak obejrzy fotki to ci powie po swojemu koszty.. a na miejscu oceni wszystko szczegolowo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SUZUKI SWIFT 1,3 2010 VIN: TSMMZA31S00349641 - sprawdzenie przed zakupem 2012/11/15 22:51 #33895

  • lmbanach
  • lmbanach Avatar
No tak zrobię, pokażę zdjęcia blacharzowi, a z mechanikiem pojadę oglądać auto.

No a czemu handlarz nie zrobił naprawy? Ciężko mi przypuszczać.. ale może kupuje tanio i woli hurtowo sprzedawać uszkodzone i nie bawić się w naprawę.. i tak jest ciężko coś sprzedać na rynku, a i sądzę, że jest więcej takich osób jak ja, które jak chcą kupić jakieś młodsze auto to wolą lekko uszkodzone kupić i naprawiać na swoją rękę.. czy moja teoria jest słuszna?? trudno powiedzieć...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport