Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/10/25 09:14 #51087

  • goskes
  • goskes Avatar
otomoto.pl/suzuki-grand-vitara-117tkm-se...i-lux-C28838987.html
tu te same auto
otomoto.pl/suzuki-grand-vitara-1-9-ddis-2006-C30919380.html

BMN 05044
NA CAŁYM SAMOCHODZIE ORYGINALNA POWŁOKA LAKIERNICZA
Mój miernik pokazuje co innego :) Obejrzałem sporo Grand Vitar ostatnio więc dokładnie nie pamiętam ile było. Ogólnie z prawej strony było malowane, wyglądało to jakby błotnik był całkiem wymieniony (lusterko też trochę połamane).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/10/28 20:20 #51225

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/02 20:41 #51501

  • blackgel1
  • blackgel1 Avatar
Kolego a może dokładniej napiszesz ile Ci czujnik grubości lakieru pokazał, bo konkretów nie podajesz?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/07 03:31 #51714

  • blackgel1
  • blackgel1 Avatar
Koledzy,
w dniu wczorajszym przy okazji oględzin innego samochodu dokonałem pomiaru grubości lakieru w tej Grand Vitarze wyniki są następujące:
- maska przednia 80 - 87 um
- błotnik pp 83 - 87 um
- drzwi pp, pt 80-87 um
- klapa tył - 85um
- błotnik lt 83-87 um
- drzwi lt 83 - 87 um
- drzwi pp 100 - 110 um
- błotnik pp 120 - 130 um- wygląda na to, że błotnik był zmieniony na nowy i polakierowany.uchwyty w lampach całe nie połamane. pas przedni bez oznak ingerencji kowala - lakiernika.

Myśle, że kolega Goskes troszke przekoloryzował sytuacje ale pewnie wynika to z ilości oglądanych "rodzynów". Życzę powodzenia w zakupie auta :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/07 06:52 #51724

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
No to tylko drzwi prawy przod i blotnik. Takie wyniki sa doskonale bo nie ma szpachla tylko lakier drugi przemalowane albo nowy element z pierwszym lakerem pozafabrycznym. A slupkow nie sprawdzales? i komory silnika z tej strony?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/07 21:54 #51788

  • blackgel1
  • blackgel1 Avatar
Sorry, zapomniałem ując w zestawieniu pomiarów:). Dach i słupki obowiązkowo sprawdzone i w żadnym miejscu nie przekroczono 87 um.Pod maską tak jak pisałem żadnych śladów po naprawach "magików". Wydaje się, że błotnik był zmieniony na fabrycznie nowy i pierwszy raz polakierowany, bo inaczej tak mała grubość lakieru by nie wyszła. Drzwi tylko pocieniowane(w bmw e39 na tylnych słupach 160um to oryginał) Muszę powiedzieć, że bez czujnika trudno jest cokolwiek zauważyć na tej Grand Vitarze. Myslę, że nie jedna "nówka salonowa" Vitara wyjechała z salonu z grubszymi pokładami lakieru i nie tylko. Resumując, wydaje mi się, że kolega Goskes zbyt pochopnie wrzucił auto do działu Uwaga tym bardziej, że jego post nie zawiera jakichkolwiek danych. Wnioskuję o przeniesienie do działu ocen.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/08 06:53 #51801

  • goskes
  • goskes Avatar
Uwaga to nie znaczy, że auto sklejanie z dwóch chyba? Przynajmniej mi się tak wydaje. Dałem do uwaga, bo bezwypadkowe auto raczej by błotnika wymienianego nie miało i tu >UWAGA - na to warto zwrócić uwagę<; a nie >UWAGA, to na bank szrot<.
Jesteś właścicielem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/09 11:07 #51836

  • blackgel1
  • blackgel1 Avatar
Gdybym był właścicielem to raczej był samochodu nie oglądał. Ty nie podałeś żadnych informacji odnośnie samochodu i ograniczyłeś się do ogólnych stwierdzeń typu coś, ktoś, kiedyś. Zdziwiło mnie to, bo w innych postach podawałeś pomiary w um. Sprawdziłem lakier autka z ciekawości przy okazji oględzin innego auta. Nasze forum ma na celu rzetelne i nie budzące wątpliwości informowanie potencjalnych kupujących o stanie samochodów - Twój post nie czyni temu zadość. W mojej ocenie był on raczej efektem frustracji jakiej doznałeś po przejechaniu setek kilometrów i obejrzeniu kilku "bezwypadkowych" samochodów z allegro. Na pocieszenie powiem Ci, że rozumiem Twoje rozgoryczenie, bo sam jego wielokrotnie doznałem. Nauczony doświadczeniem przyjąłem zasadę, że po samochód czy motocykl nie wybieram się dalej niż 200 km. Komis w którym Viatara się znajdowała w tym zasięgu się znajduje.

Wyjaśnienia wymaga, że nie każdy samochód lakierowany jest pojazdem powypadkowym. Czy po wymianie maski, błotnika, które uległy uszkodzeniu na skutek upadku jakiegoś przedmiotu bądź zalania kwasem Twój samochód przestanie być bezwypadkowym? Moim zdaniem, nie. Żeby to zobrazować odpowiedz sobie na pytanie: Czy jeśli masz kolano obtarte to znaczy, że jest ono od razu złamane?

Wracając do komentowanej Grand Vitary wolałbym jeździć samochodem z nowym błotnikiem niż reanimowanymi przez metaloplastyka elementami. Wymiana elementu poczytuję jako wyraz profesjonalnego przywrócenia pojazdu do stanu pierwotnego aniżeli próbę zatuszowania czegokolwiek.

Z Twoim podejściem do zakupu samochodu ograniczyłbym się wyłącznie do salonów pojazdów nowych i nieużywanych, gdzie samochody również są ponownie naprawiane i sprzedawane jako nówki. W takich przypadkach Dealer zapewne by poinformował, że jest to specjalny egzemplarz z lepszą ochroną antykorozyjną i grubszą powłoką lakieru.

Mam nadzieje, że jesteś usatysfakcjonowany odpowiedzią. Zyczę powodzenie w zakupie auta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/09 16:21 #51841

  • goskes
  • goskes Avatar
Dzięki za życzenia, ale kupiłem auto tydzień temu.

eot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/09 17:18 #51843

  • kubus28
  • kubus28 Avatar
Panowie, może lepiej przenieść ten temat do oceny samochodu. Nie wydaje mi się żeby to była jakaś "padaka" skoro miała tylko 2 elementy przemalowane, tym bardziej że po pomiarach widać że fachowo skoro nie było takiej mega dużej różnicy w grubościach ! Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/10 13:45 #51867

  • blackgel1
  • blackgel1 Avatar
Dla porządku na forum jest "za".
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/10 14:03 #51868

  • blackgel1
  • blackgel1 Avatar
Również uważam, że temat powinien zostać przeniesiony do Ocen.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Suzuki Grand Vitara *117TKm*SERWIS*1.9*5DRZWI*LUX 2013/11/10 14:04 #51869

  • blackgel1
  • blackgel1 Avatar
blackgel1 napisał:
Również uważam, że temat powinien zostać przeniesiony do Ocen.

Sorry za dublowanie myślałem, że post się nie zapisał.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport