Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 105}
{getmodule 161}

TEMAT: Volkswagen Passat B5 FL

Volkswagen Passat B5 FL 2012/06/02 16:03 #26468

  • Dajdo
  • Dajdo Avatar
Witam.
Byłem dziś sprawdzić sprowadzonego Passata B5 FL 2001r, 1.9 TDi 130 KM w zaprzyjaźnionym serwisie Fiata. Sprawdziliśmy zawieszenie - w stanie bardzo dobrym - jedynie lewa osłona od przegubu do wymiany. Auto stoi w komisie w Ostrzeszowie, woj. Wielkopolskie.

Blacharka sprawdzona - na każdym elemencie 120-140 jedynie na prawym tylnym błotniku koło tylnej klapy wykazało 180-200.

Podpięliśmy także pod komupter, gdzie wykazało kilka drobnych błędów, które nie mają wpływu na auto.

Elektryk także powiedział mi, że musiał paść akumulator, bo jakiś był błąd z poduszkami odnosnie akumulatora, ale to by się zgadzało, bo auto stało i aku było rozładowane, co potwierdzam, bo sam widziałem.

Silnik ładnie chodzi, ciągnie do przodu na każdym biegu aż miło. Na trójce i pedał w podłoge również ciągnie do przodu aż miło, bez jakichś szarpań czy stuków w silniku. Mechanik stwierdził, że auto w całkiem niezłym stanie, do niczego nie może się przyczepić. Sprawdzali także wiązkę przy klimatyzacji - nie ruszana.

Auto sprowadzone z Francji. Jedyne mankamenty to;

- prawdopodobnie brak książeczki serwisowej, co mnie niestety nie pociesza...
- przebieg 154 tys. z groszami - zdaje sobie sprawę z tego, że skręcony o jakieś 50-100 tyś., choć chłopaki stwierdzili z serwisu, że jeśli był kręcony to nie za dużo, bo ogółem wygląda na zadbanego
- przednia szyba z 2005 r, czyli musiała być wymieniana
- świeci się na komputerze kontrolka od drzwi, a wszystkie są dobrze zamknięte (czyli albo któraś krańcówka uszkodzona, albo moduł komfortu daje o sobie znać)
- nie da się otworzyć klapy bagażnika z pilota i z wnętrza auta (elektryk stwierdził, że modół komfortu może o sobie dawać znać)
- nie działa radio, no ale tutaj mógł paść bezpiecznik albo z zasilaniem coś nie tak
- dwie opony z przodu kwalifikowały by się do wymiany zaniedługo
- troche wali pleśnią tak jakby we wnętrzu i nie wiem czy jest to spowodowane tym, ze wyprali wnętrze i źle wywietrzyli o ile w ogle wywietrzyli wnętrze lub dlatego, że woda spływała gdzieś po podszybiu do wnętrza o czym nie wiedzieli i jak było auto zamknięte to wali, ale wydaje mi sie, ze ten zapach da sie wyeliminować

Z tego co wyczytałem co trzeba sprawdzić przed sprzedażą to wszystkie zamki od drzwi zamykają i otwierają się równocześnie i lekko, tak jak wyżej wspominałem auto z trójki ładnie odchodzi do przodu bez szarpania, stuków czy kopcenia mocnego, koła zamachowe nie biją - chodzą ładnie i równo.

Cena to 16 400 do opłat, ale gadałem z gościem i mówił, że może mi go sprzedać w tej cenie już opłaconego. Gościa w miare znam i wiem, że szrota raczej (choć nigdy nic nie wiadomo) by mi nie wcisnął, bo kiedyś interesowałem się jednym autem u niego to szczerze mi go odradził, bo coś z wtryskiwaczami było nie tak. Sądze, że jeszcze z ceny można byłoby coś utargować, te opony, radio, klapa etc. Do tego moze cos uda sie utargowac na olej, rozrząd etc.

Co sądzicie, warto się zainteresować tym autem na powaznie ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Volkswagen Passat B5 FL 2012/06/02 17:14 #26472

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Masz może VIN tego auta ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Volkswagen Passat B5 FL 2012/06/02 21:14 #26490

  • Dajdo
  • Dajdo Avatar
Niestety nie, bo z tego pośpiechu jak wracałem z serwisu zapomniałem spisać.. A kilka razy maska była otwierana i VIN rzucał mi się w oczy :/ A co dałbyś radę rozkodować i sprawdzić coś z przebiegiem, gdybym miał VIN ?

Na plus dochodzi jeszcze to, że gość bez żadnych zahamowań powiedział mi, że w każdej chwili moge wziąść sobie auto na sprawdzenie, gdzie chce i tak też dziś uczyniłem. Nawet nie jechał ze mną tylko jechałem sam, więc miałem pełną swobodę w sprawdzeniu auta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport