Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Chcesz zapytać o auto z ogłoszenia? Pisz tutaj.
{getmodule 105}
{getmodule 161}

TEMAT: VW Golf IV 1.9 TDI Proszę o sprawdzenie

VW Golf IV 1.9 TDI Proszę o sprawdzenie 2011/03/09 11:36 #8712

  • mikaass
  • mikaass Avatar
Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem nowym użytkownikiem i zwracam się do Was z serdeczną prośbą sprawdzenia auta, po które chcę się w weekend wybrać. Oddalone jest od mojej miejscowości o 400km, dlatego najpierw chciałbym usłyszeć wasze sugestie i komentarze dotyczące tego auta.

Oto link do ogłoszenia:

moto.allegro.pl/samochody-i1493861572.html

Z góry wielkie dzięki!
Pozdrawiam!
Mikołaj.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: VW Golf IV 1.9 TDI Proszę o sprawdzenie 2011/03/09 12:21 #8719

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Ja jak z resztą zwykle mam spory dystans do przebiegu w autach sprowadzonych z Niemiec - to jest Golf (rodzima tania produkcje) w dieslu - wnętrze mi mówi że auto ma przynajmniej ze 100tys km więcej niż to co pokazuje licznik, ale mogę się przecież mylić. Ja bym się z tym autem wybrał do ASO na sprawdzenie (wiem że jedziesz w weekend i to może być trudne do zrealizowania, ale nie wiem czy bym na słowo uwierzył w ten przebieg sprzedawcy)
Z zewnątrz coś mi nie pasuje lewa strona kierowcy - zaczął bym sprawdzać miernikiem od tej strony (to tylko przypuszczanie) nie chcę wróżyć ze zdjęć, ale tak coś mi przykuwa uwagę po tej stronie właśnie.

Pamiętaj że auto sprzedaje handlarz - miał w ofercie ostatnio VW Polo i Forda Transita - i będzie zapewne (choć nie koniecznie) opowiadał bardzo przekonywujące rzeczy o przebiegu, że "książki serwisowej nie ma bo już takie auto kupił bez papierów", "jeździł nim dziadek, starsza pani, kobieta, emeryt....... itd. do kościoła, po zakupy w niedzielę, itd." - oczywiście tutaj też mogę się mylić, ale to standardowe zagrywki, żeby tylko opchnąć auto i kupić następne do przekręcenia licznika lub wyklepania.

Moja rada - nie kupować bez dokładnego sprawdzenia auta w ASO i podłączenia pod komputer. Dokładnie sprawdzić miernikiem całe auta, szyby czy są oryginalne - to diesel to przejechać się nim i podciągnąć pod górną granicę obrotów i zobaczyć czy nie kopci na bardzo czarno, itd.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: VW Golf IV 1.9 TDI Proszę o sprawdzenie 2011/03/09 21:37 #8741

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Dokładnie tak jak kolega napisał wyżej, a najlepiej zaopatrzyć się w miernik. Co do wyżej wymienionego egzemplarza, też mi się ta lewa strona nie widzi, nierówne szpary we wszystkich drzwiach. Ponadto zwróciłbym uwagę na szparę pomiędzy drzwiami pasażera a przednim błotnikiem, na zdjęciu widać, że są źle ze sobą spasowane, ale to może tylko tak na zdjęciu wygląda.

Co do samego przebiegu, to też wydaje się być mocno naciągany, kto kupuje w Niemczech diesla i robi w ciągu prawie 13 lat 170tyś, to ja tyle swoim poprzednim autem po mieście zrobiłem w 9 lat (silnik benzynowy), a co dopiero niemiec dieslem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: VW Golf IV 1.9 TDI Proszę o sprawdzenie 2011/03/09 22:19 #8743

  • ziemekb
  • ziemekb Avatar
Ja tak bardziej od strony statystycznej niż technicznej.
Masz na otomoto tak koło 300-400 golfów IV hatchbacków diesli z 1998 roku. NIC nie było bliżej niż 400 km wyglądającego choćby na sensowne?!!!
Jak to napisali powyżej koledzy auto jest sprzedawane przez handlarza, który najprawdopodobniej również zaproponuje ci umowę podpisaną rzekomo in blanco przez Niemca (auto jest na niemieckich blachach czyli jest to handlarz niskobudżetowy który ani w żółte tablice nie inwestuje).
Nawet pięciodrzwiowych zielonych TDI jest koło 50 sztuk w tym krajowe auta z różnych stron Polski. Nie wiem skąd konkretnie do tego Przedecza jedziesz. Ale może być że nie warto. Zobacz jeszcze na mobile, autoscoucie. Golfów z I rejestracją w 1998 roku i diesli 5 drzwiowych w hatchbacku masz setki. Takich z przebiegiem do 200kkm kilkadziesiąt. Zakładając że Pan Handlarz będzie coś chciał zarobić na tym że przyciągnął tę sztukę to nie dał za nią więcej niż 2k euro - i tak zarobek wyjdzie mu na waciki. To znajdź tam teraz auto z takim przebiegiem w takiej cenie. Najtańsze jakie tam stoi z przebiegiem do 200 kkm jest za 2800 euro i pan z Przedecza zapewne urokiem osobistem jest w stanie cenę od Niemca zniżyć do granic możliwości, tylko pytanie za co.
A technicznie nic nie napiszę, już napisali inni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: VW Golf IV 1.9 TDI Proszę o sprawdzenie 2011/03/09 22:53 #8744

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
ziemek - Cena Czyni Cuda, po prostu.
Auto ma lekko 300-350 tys nakulane, lekko. Chyba szkoda Twoich kilometrów po prostu. W tych pieniądzach szukaj auta do maksymalnie 50 km od domu - to już nie są te czasy, gdzie jeden model był w promieniu 200 km. Teraz masz pewnie z 50 aut w promieniu 50 km.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport