Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Zakup auta sprowadzonego z Ameryki Północnej (USA,Kanada) od kolejnego właściciela w PL bez dokumentów importowych.

Zakup auta sprowadzonego z Ameryki Północnej (USA,Kanada) od kolejnego właściciela w PL bez dokumentów importowych. 2012/07/07 10:02 #27472

  • fusa
  • fusa Avatar
Witam.

Mam pytanie do Was (a z powodu weekendu do Wydziału Komunikacji się nie dodzwonię ;) )

Czy kupno auta w Polsce od właściciela będącego którymś już z kolei w PL, nie posiadającym żadnych dokumentów importowych z Ameryki, celnych itp. obowiązujących przy sprowadzaniu do Polski jest legalne i możliwe?
Auto ma polskie papiery, jest zarejestrowane, ma kartę, przegląd ale brak właśnie dokumentacji z etapów sprowadzania do Polski.

Dziękuję z góry za wszelkie uwagi i informacje w tej kwestii.
Ostatnio zmieniany: 2012/07/07 10:03 przez fusa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zakup auta sprowadzonego z Ameryki Północnej (USA,Kanada) od kolejnego właściciela w PL bez dokumentów importowych. 2012/07/07 16:40 #27475

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Na 99.9% nie ma problemu. Ja mam auto z USA, kupione już na polskich papierach i przy rejestracji nie miałem żadnych problemów. Potrzebujesz umowę kupna-sprzedaży, dow. rejestracyjny, kartę pojazdu i to powinno wystarczyć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zakup auta sprowadzonego z Ameryki Północnej (USA,Kanada) od kolejnego właściciela w PL bez dokumentów importowych. 2012/07/07 16:45 #27477

  • fusa
  • fusa Avatar
Dzięki za informację. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport