Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Zakup samochodu sprowadzonego a oszustwa VAT-kilka pytań na które nie ma odpowiedzi.

Zakup samochodu sprowadzonego a oszustwa VAT-kilka pytań na które nie ma odpowiedzi. 2013/03/15 12:07 #40157

  • Bartez1982
  • Bartez1982 Avatar
Witam
Planuje zakup samochodu sprowadzonego i mimo przeczytania wszystkich możliwych wątków (na tym forum jak i na innych) na temat oszustw na VAT mam wciąż kilka nie wyjaśnionych pytań:
1. Jeżeli kupuję samochód na tzw. niemca to nadal jest niebezpieczeństwo oszustwa na VAT czy ten rodzaj zakupu eliminuje ten problem? (wiem zakup na niemca niesie inne niebezpieczeństwa)
2.Jeżeli kupuje samochód od handlarza bądź komisu i dostaje fakturę niemiecką wystawioną przez niemiecki komis to jest ok??
3.Jeżeli samochód pierwotnie jeździł w NL potem zarejestrowany był w DE a finalnie sprowadzony do nas to jakie dokumenty muszę dostać żebym był czysty??
4.Wiadomo że jak kupie na FV23% to mam święty spokój
5.W jakim przypadku można kupić auto sprowadzone na Vat-Marża i czuć się bezpiecznie (chodzi o to co powinien mi dać handlarz bądź autokomis)??
6.Rozumiem że kupując auto zarejestrowane już w polsce nadal nie można się czuć bezpiecznie bo jak ktoś wcześniej na nim zrobił wałek z VAT a ja akurat będę posiadał ten samochód to odemnie będę żądać zapłaty?? czy od pierwszego właściciela w polsce??
7.Przed czym chroni mnie paragraf 13 ust1 pkt5
8.Gdzie było pierwotnie zarejestrowane autko jak FordEtis nie pokazuje kraju rejestracji ani numerów rejestracyjnych??

Z góry dzięki za wyjaśnienia.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zakup samochodu sprowadzonego a oszustwa VAT-kilka pytań na które nie ma odpowiedzi. 2013/03/15 12:17 #40158

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
1 . ?
2. Masz dostac fakture krajowa od komisu. Nie niemiecka bo to wtedy zakup na niemca
3. Te DE
4. ? mozliwe ze tak o ile masz wszystkie papiery
5. Kupilem na marze auto swoje. Dostalem dowod, oc ,fakture i wszystkie papiery z oplat
6. Zeby zarejestrowac w wydziale komunikacji musi byc z urzedu skarbowego potwierdzenie oplat

7. nie znam
8. Moglo byc wywiezone na export prywatnie. Np zakup w DE przez Polaka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zakup samochodu sprowadzonego a oszustwa VAT-kilka pytań na które nie ma odpowiedzi. 2013/03/15 12:22 #40159

  • DAVCAR
  • DAVCAR Avatar
Określij się skąd masz zamiar kupić to auto ? auto ma być na działalność to podstawowe pytanie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zakup samochodu sprowadzonego a oszustwa VAT-kilka pytań na które nie ma odpowiedzi. 2013/03/15 13:51 #40167

  • Bartez1982
  • Bartez1982 Avatar
Auto na osobę prywatną.
Sprowadzone z niemiec kupione od handlarza bądź komisu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zakup samochodu sprowadzonego a oszustwa VAT-kilka pytań na które nie ma odpowiedzi. 2013/03/17 23:18 #40246

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
wydzial komunikacji, okienko informacje ci wyjasnia wszystko ;) moj wpis powyzej daje tez informacje w takiej sytuacji
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport