Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Niesłuszne pobranie zadatku za samochód?

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/09/27 22:34 #66588

  • mychor
  • mychor Avatar
WItam

Chciałbym was zap)ytać o pewną bardzo istotną sprawę , a mianowicie , jeździłem z moim znajomy po samochód , po kilku obejrzanych samochodach znaleźliśmy fajny model z udokumentowana historią i bez powtórnego malowania ( z belgii sprowadzony) ,piszę anonimowo o samochodzie bo sprzedawca powiedział ,że jak napiszę o który dokładnie samochód chodzi i komis to wniesie sprawę do sądu , chodzi ogólnie o vw jettę z 2006r 1.9 tdi , przebieg 220 tys km , auto znakomicie utrzymane w środku i na zewnątrz , nie malowane , sprawdzone elektronicznym czujnikiem lakieru przeze mnie, znajomy postanowil zostawic 500zl aby sprzedawca przytrzymal samochód do nastepny dzien , byla niedziela wiec nie było jak sprawdzić go w warsztacie , pojechalismy do goscia na nastepny dzien i pojechalismy na pobliski autoryzowany serwis vw , Pan obejzal samochod i jego historie noi co wyszło:

1.przy przbiegu 211 000 km mial dolewke 1l ,przy przbiegu 217 000km mial kolejnq dolewke oleju 0.8 l
2,Auto mialo miec wymieniony dwumas i sprzeglo( tak czytal sprzedawca z ksiazki , ( w historii nie bylo o tym mowy)
3. auto mialo haka ale mialo go zdemontowanego i nie bylo nawet belki od haka pod zderzakiem
4. turbina gwizdala i jetta lekko dymila na niebiesko
5.egr puszczał olej

sprzedawdca powiedzial ,ze jak cos wyjdzie w serwisie to odda pieniadze, nie zrobil tego jednak i powiedzial ze auto jest w super stanie , pomimo tego , czy moze mój znajomu i w jaki sposob żądać zwrotu zaliczki za samochód ? z góry dziekuję za odpowiedz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/09/28 18:57 #66600

  • kubus28
  • kubus28 Avatar
Ma potwiedzenie wpłaty zaliczki ? Zaliczkę się wpłaca tylko wtedy jeżeli jesteś pewny tego samochodu tj : sprawdzałeś i jak najbardziej Ci odpowiada.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/09/28 20:59 #66602

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Mychor, to ze miał dolewkę oleju to NIC NIE MUSI ZNACZYĆ.
Uturbione motory maja to do siebie, że podczas INTENSYWNEJ eksploatacji (np. podczas jazdy autostradowej z maksymalną prędkością) potrafią spalić ten litr w 500-800 km.
Nie zawsze tak jest, ale nie ma się co dziwić.
Druga sprawa - w starawej Jetcie sam wiesz jaka będzie kosztowna wymiana dwumasu w ASO - dobrych kilka tysięcy.
Zrobili to pewnie w niezależnym warsztacie i tyle - zapłacili pewnie 25% ceny.
Co do dymienia - tu już gorzej, być może turbo do regeneracji - przy 220 tys km no to nic dziwnego chyba...?
Następna sprawa - co to za oględziny, skoro nie piszesz nic o blacharce itd?
Podjechaliście do jakiegoś mechanika czy byliście w ASO?
I czemu handlarz ZAKAZAŁ Wam nagłaśniać sprawę?
I o co wniesie sprawę do sądu? Bo nie rozumiem?

Jeśli nie chce oddać kasy - bo auto nie jest jednak w super stanie to zawsze możesz postraszyć go NAGŁOŚNIENIEM medialnym i wnioskiem do Urzędu Skarbowego o kontrolę - bo wali wałki.
Uwierz mi - nawet jak na tej Jetcie nic nie znajda, to po siedzeniu kilka dni coś wyskoczy pewnie.
Handlarz będzie wolał oddać te 500 zł niż się ciągać po US.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/09/28 22:53 #66611

  • mychor
  • mychor Avatar
Dzięki Kris75 za wyczerpującą odpowiedz , tak pisałem auto jest kompletnie w oryginalnym lakierze , tak wnioskuje ze wskazań czujnika lakieru , sprawdzałem je dokładnie , szyby i szczeliny jak w oryginale , podjechaliśmy do serwisu vw przy salonie vw , handlarz zakazał nagłaśniać sprawę , był bardzo agresywny jak powiedziałem mu , że opiszę całą sytuacje na portalach , powiedział ,że jak coś powiem to sprawa pójdzie do prokuratury , napisałem mu ,że zgłoszę sprawę do urzędu skarbowego o to jak również o to ,że powiedział z góry ,iż kwota na fakturze za samochód będzie zaniżona o 5 tyś zł , jednak przed napisanie tego e-maila ( było ich kilka i odpowiadał) napisał ,że korespondencje przyjmuje już tylko przez kancelarie adwokacką , więc myślę ,że albo zablokował mojego e-maila albo go od razu usunął nawet go nie czytając , i mógł nie wiedzieć o tym urzędzie skarbowym , kolejna sprawa to to ,że powiedział ,iż ta wpłacona kwota to tylko zadatek a nie zaliczka ,jednak jeżeli coś w aucie by wyszło podczas serwisu to on zwraca pieniądze... nie wiem co mam z gościem zrobić, poszło znajomemu 500zł na darmo , do tego ma same problemy finansowe...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/09/29 20:40 #66627

  • mychor
  • mychor Avatar
I co wy na to panowie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/10/02 19:27 #66705

  • mychor
  • mychor Avatar
takie coś dostałem od sprzedawcy
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/10/02 19:48 #66706

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Co to ma być...
A jakieś warunki?
Znajomy zwariował?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/10/02 19:50 #66707

  • mychor
  • mychor Avatar
no nic nie bylo pozatym , żdanej umowy , tylko ten śmieszny świstek...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/10/02 19:52 #66708

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Wiesz co - nie szczypaj się tylko opisz całą sytuację co i jak - dokładnie.
Dane itd, zrzuty - inaczej "nie przekonasz" Pana handlujacego autami do zwrotu.
Na razie wygląda na to, że pińcet poszło w las :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/10/02 19:55 #66709

  • kubus28
  • kubus28 Avatar
z tego wynika ze sprzedawca chcial nadal wam ten samochod sprzedac, tylko twoj kolega nie chcial go kupic. w umowie nic nie pisze o warunkach jakie samochod musi spelnic.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/10/02 19:58 #66710

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Co do tytułu watku - na razie nie widzę nic niesłusznego :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/10/03 07:51 #66719

  • mychor
  • mychor Avatar
Umowa była taka ,że jak coś wyjdzie w serwisie to zadatek jest zwracany, wyszło mycie silnika , prawie zużyte przednie tarcze, dolewki oleju, piszczącą turbina i niebieskawy dym ,brak wymiany filtrow i oleju co widniało w ksiązce lecz nie widniało w historii a było to koncem 2013 r, do tego brak belki pod zderzakiem , był tam prawdopodobnie stelaż na hak bo była schowana wtyczna i otwór w zderzaku ale niewiadomo czemu przed sprzedaża pewnie ją zdjęli , silnik od spodu był bardzo zaolejony , serwisant stwierdził ,że silnik od góry był myty i cały olej zszedł po silniku.. Czy to nie są wystarczajace fakty aby oddac kase za ten samochod?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/10/03 07:53 #66720

  • mychor
  • mychor Avatar
auto w dalszym ciągu widnieje na aukcjach , w dniu sprzedaży sprzedawca mówił ,że stoi w komisie już 3 miesiąc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Niesłuszne pobranie zadatku za samochód? 2014/10/03 09:47 #66722

  • inport
  • inport Avatar
Zadatek .Co innego gdybyś napisał pod spodem ze w trakcie oględzin wyjdą jakieś nieprawidłowości zwraca zadatek a tak na słowo to powie ze ty się nie wywiązałeś!

Jest zdecydowana różnica pomiędzy zadatkiem, a zaliczką. Każde z nich stanowi określoną kwotę, wpłacaną przy zawarciu umowy przez jedną ze stron na poczet wykonania umowy w przyszłości. Wpłacona kwota ulega wówczas zaliczeniu na poczet świadczenia tej strony, która je dała. Różnica staje się widoczna, gdy umowa nie zostanie zrealizowana.

W takiej sytuacji zaliczka, w przeciwieństwie do zadatku, podlega zwrotowi. Kwota zaliczki zwracana jest tej osobie, która ją zapłaciła. Jeśli natomiast umowa nie dojdzie do skutku, a jedna ze stron uiściła na rzecz drugiej świadczenie będące zadatkiem, to w zależności od sytuacji kwota zadatku zostanie zatrzymana, przez osobę, na rzecz której została zapłacona, bądź też osoba ta będzie zmuszona zwrócić wpłacającemu zadatek w podwójnej wysokości.

Za wyjątkiem wypadków rozwiązania, bądź też niewykonania umowy z przyczyn, za które odpowiedzialne są obie strony, lub też żadna z nich. W tych okolicznościach zadatek powinien zostać zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada. Oczywiście dopuszczalne jest odmienne określenie przez strony w umowie kwestii związanych z zadatkiem. Jeśli jednak w umowie przedwstępnej znalazło się jedynie odniesienie do zadatku, to zastosowanie znajdują wtedy postanowienia Kodeksu cywilnego, który precyzyjnie określa pojęcie zadatku (art.394).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport