Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Wątpliwości prawne

Wątpliwości prawne 2019/06/20 15:54 #87518

  • Karol
  • Karol Avatar
Witam serdecznie, jestem studentem, jeszcze nie pracuję, a dostałem pieniądze od matki na zakup samochodu. Matka wyjechała i wróci do domu dopiero w połowie lipca, a ja znalazłem dobry samochód. Dogadałem się z właścicielem na kupno, a dzisiaj zadzwoniła do mnie matka i powiedziała, że ona też chce być wpisana jako współwłaścicielka. Twierdzi, że urząd skarbowy może się mnie przyczepić o to skąd miałem pieniądze na zakup samochodu. Obecny właściciel ma wyjazd w lipcu, więc gdyby czekać na jej powrót to umowę można podpisać dopiero w połowie sierpnia, jeżeli właściciel się do tego czasu nie rozmyśli. Czy jeżeli teraz podpiszę umowę na siebie i od razu spiszę darowiznę połowy samochodu na matkę, to urząd skarbowy może się do mnie przyczepić? Może ktoś był w podobnej sytuacji. Koszt samochodu, to poniżej 6000 zł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wątpliwości prawne 2019/06/21 12:45 #87529

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Dopisanie współwłaściciela można zrobić w każdej chwili więc czy to będzie lipiec czy sierpień nie ma znaczenia.
Darowiznę można wykazać w urzędzie skarbowym wypełniając o ile pamiętam formularz SD-3
www.pit.pl/aktualnosci/spadki-i-darowizn...acji-i-zeznan-919622
Jeśli jest to darowizna w pierwszym stopniu pokrewieństwa to nie płaci się od tego podatku, jedynie składa się wspomnianą deklarację.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wątpliwości prawne 2020/02/23 17:15 #89311

  • Wincentyrat
  • Wincentyrat Avatar
Witam, dziękuje za pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport