Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Kupno zarejestrowanego samochodu z "Junk title"

Kupno zarejestrowanego samochodu z "Junk title" 2021/01/04 08:46 #90954

  • troy97
  • troy97 Avatar
Dzień dobry,

chcę kupić samochód, który wcześniej był sprowadzony z USA, stan techniczny jest ok, obecnie już naprawiony, zarejestrowany i ubezpieczony w Polsce.
Jednak carfax pokazuje, że w USA auto miało certufikat "Junk title", ma to jakieś znaczenie prawne, jeśli już jest Polska rejestracja i badanie techniczne?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kupno zarejestrowanego samochodu z "Junk title" 2021/01/05 20:15 #90961

  • heli
  • heli Avatar
Wyrażę swoją opinię, chociaż nie znam szczegółów wynikających z dokumentacji, którą przedkładano w Polsce do rejestracji, itp.

Pojazd z tytułem "Junk" nie powinien być zarejestrowany. Moim zdaniem to sprowadzenie odpadu, co podlega weryfikacji przez organy ochrony środowiska.

Ciekaw jestem jakie wpisy są w historiapojazdu.gov.pl - dane zagraniczne. Baza jest połączona z Carfax'em i jeśli jest tam wpis, że odnotowano złomowanie pojazdu, to absolutnie nie inwestowałbym w zakup takiego egzemplarza ani złotówki.

Fragment orzeczenia sądu administracyjnego (chodzi o stanowisko Ministra z dnia 13 marca 2006 roku nr TD4S-022/77/06):
"wskazać należy na stanowisko Ministerstwa Transportu i Budownictwa z dnia (...) marca 2006 roku w sprawie dokumentów (Salvage) składanych do wniosków o rejestrację na terytorium RP pojazdów sprowadzanych z USA i z Wielkiej Brytanii sygnowane przez zastępcę dyrektora Departamentu Dróg i Transportu Drogowego A. B.. Zgodnie z tym pismem auta z "Certificate of Salvage" mogą być rejestrowane w Polsce. Zakaz rejestracji dotyczy tylko tych pojazdów, które w "Certificate of Salvage" mają wpisy "for junk" (do złomowania), "parts only" (tylko na części), "non - rebuidable" lub "non - repairable" (nie do odbudowy). Nie można rejestrować także pojazdów z dokumentem "Certificate of Destruction" wydawanym dla aut do kasacji".

Wyrok do przeczytania tutaj: orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/4536B175F6
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kupno zarejestrowanego samochodu z "Junk title" 2021/01/06 18:17 #90965

  • troy97
  • troy97 Avatar
historiapojazdu pod przyciskiem carfax pisze "Nie znaleziono pojazdu w zewnętrznej bazie danych", natomiast przycisk autoDNA pokazuje wszystko "na zielono".
Zamówiłem płatny raport autoDNA w tym cześć USA/Canada - wszystko ok, nawet wypadków nie zarejestrowano. Przyznam się, że carfax kupiłem nie na stornie carfax.eu a kilka razy taniej za 7$ tu (pojazd inny jako przykład): autoauctionhistory.com/automobile/mazda/..._door_grand_touring/

Według sprzedawcy dokument był SALVAGE ale pokazać go nie może bo został w wydziale komunikacji.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kupno zarejestrowanego samochodu z "Junk title" 2021/01/06 20:14 #90969

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Poprosimy o VIN bo tak to można tylko zgadywać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport