Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Kawasaki BN125 VIN: JKABN125AAA008016 czyli mój pierwszy felerny moto

Kawasaki BN125 VIN: JKABN125AAA008016 czyli mój pierwszy felerny moto 2017/10/15 10:44 #81768

  • ruffled
  • ruffled Avatar
Cześć koledzy i koleżanki.
Był koniec maja a ja przeszczęśliwa zakupiłam swój pierwszy motocykl. 125, bo nie mam jeszcze prawka na A, więc tak na rozeznanie, czy to "dla mnie". Rocznik 2001, kupiony u handlarza - starego znajomego przyjaciela rodziny, spoko, pełne zaufanie.
Po 90 przejechanych kilometrach motocykl stanął i od tego czasu nie ruszył - silnik padł. Rozebrany przez mechanika okazał się być w totalnej rozsypce, zabijcie mnie a technicznych szczegółów nie podam, ale głowica była pęknięta więc świeca wklejona na klej (nie wiem kto wkleił - handlarz czy ktoś wcześniej, moto sprowadzany z Finlandii), tłok wybił.. coś wybił, w każdym razie w silniku miazga, w całości tylko skrzynia biegów.
Handlarz nagle już nie znajomy, wiadomo jak to jest, od czerwca się z nim boksuję, bo on oczywiście wypiera się jakichkolwiek uszkodzeń i nieprawidłowości w momencie kupna motocykla. Byłam na Policji, bo pisanie pozwu odkładam jak mogę, tam poradził mi policjant żeby sprawdzić VIN. To sprawdziłam, wiele nie wiem (poza tym, że rocznik chyba jednak 1998 a nie 2001 jak miało być), ale nic na temat ew. uszkodzeń silnika, wypadków w przeszłości nie ma...
Wybaczcie tę łzawą historię, ale tonący brzytwy się chwyta - moja pierwsza maszyna mnie zawiodła, muszę to jakoś rozsądnie rozwiązać, czy ktoś coś wie, może pomóc dostarczyć jakieś info?
Ogłoszenia już dawno nie ma, otomoto odmówiło mi kopii jakiejś archiwalnej ogłoszenia.
Pozdrawiam
Anka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kawasaki BN125 VIN: JKABN125AAA008016 czyli mój pierwszy felerny moto 2017/10/18 13:51 #81811

  • kubski
  • kubski Avatar
poszperaj po necie za informacjami, na forum też sie pewnie znajdą rady co robić w takiej sytuacji.
moim zdaniem szukanie archiwalnego ogłoszenia zbyt wiele Ci nie da. no bo jaka to podstawa. zakładam, że w ogłoszeniu nie było napisane, że "silnik pracuje idealnie".
podobnie szukanie historii w necie. silnik mógł być naprawiany/wymieniany już wielokrotnie i co z tego?
Musisz się skupić na umowie sprzedaży czy raczej fakturze, bo pewnie z komisu masz fakture.
jeśli kupiłaś od zawodowego handlarza to trzeba wyjść z tytułu udzielonej rękojmi. Po pierwsze należy na piśmie złożyć oficjalną reklamację. Komis ma 14 dni na ustosunkowanie się do niej. Od tego zacznij. Polecam też kontakt do lokalnego rzecznika praw konsumenta. czasem mediują w takich sprawach. No ale ich "skuteczność" jest uzależniona od podejścia komisu. Czasem komisy idą na rękę a czasem zostaje już tylko droga sądowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kawasaki BN125 VIN: JKABN125AAA008016 czyli mój pierwszy felerny moto 2017/10/18 15:12 #81812

  • ruffled
  • ruffled Avatar
Propozycję sprawdzenia przeszłości pojazdu podsunął mi Policjant, bo w jego relacji jeśli byśmy mieli potwierdzenie, ze silnik był wymieniany, to moglibyśmy złożyć zeznanie do prokuratury. A co do wszystkich możliwości, rzecznika konsumentów itd - od czerwca ruszyłam już wszystkie kanały, sprzedający ma wszystko w nosie, więc nic poza Sądem Cywilnym mi nie pozostaje... Moja prośba o sprawdzenia przeszłości nadal aktualna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport