Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Ile powinno kosztować (orientacyjnie) sprowadzone auto. Mini poradnik

Ile powinno kosztować (orientacyjnie) sprowadzone auto. Mini poradnik 2014/02/04 18:03 #56375

  • czeslaw555
  • czeslaw555 Avatar
Napisałem mini poradnik na temat "Ile powinno kosztować (orientacyjnie) sprowadzone auto."
Nie jest to jakiś wzór który jednoznacznie pozwala na określenie wartości,ceny auta, jest to jedynie podpowiedź, sposób, na sprawdzenie czy cena sprowadzonego auta jest w miarę realna.

sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/p/opis.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ile powinno kosztować (orientacyjnie) sprowadzone auto. Mini poradnik 2014/02/15 20:44 #56967

  • moto-rzeczoznawcy
  • moto-rzeczoznawcy Avatar
Co do ...zasady - bardzo precyzyjnie przyjęte założenia. Ale jak zawsze nie należy uogólniać.

Primo
Jest sporo przypadków w PL i krajach UE ,że ludzie albo firmy nie dają rady finansowo i sprzedają auto. Pytanie ,kto pierwszy do nich dotrze , handlarz czy docelowy klient ? W takim przypadku analiza kosztowa nie na wiele się zdaje ,a samochód odjeżdża w siną dal z osobą ,która poniosła to ryzyko i zyskała.

Secundo
Na rynku nie ma (prawie) tzw bezwypadków ( b.nie lubię tego określenia ) ,są tylko auta zrobione b. dobrze , dobrze i ..do d_py. Zadaniem kupującego jest wyeliminować ostatnią kategorię i negocjować cenę z dwoma pierwszymi.

Podsumowanie
Bezkrytyczne podchodzenie do zasady opisanej przez CZESŁAWA ( moim skromnym zdaniem )oddali w bliżej nieokreśloną przyszłość wyszukanie właściwego auta. Piszę o tym ponieważ doświadczam (pośrednio) metodologii a`la CZESŁAW kupujących z pytaniami pt :

1. dlaczego Pan sprzedaje ten samochód ?
2. dlaczego tak tanio ?
3. dlaczego przebieg jest o 30 tkm niższy niż w porównywalnych samochodach ?
4. dlaczego nie wymienił Pan tego pękniętego klosza ?
5. dlaczego ta rysa jest nie spolerowana ?
6. itp. itd.

Moi drodzy , toż to robi się paranoia ,kiedy każdy kolejny potencjalny kupujący stara robić z siebie Sherlocka H. zamiast solidnie :

1. dokonać oględzin samochodu ( zamiast zadawać pytania ) blach-lak , mechanika , sterowniki
2. sprawdzić VIN i historie auta
3. skalkulować i ...po męsku podjąć decyzję

Pozdrowienia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ile powinno kosztować (orientacyjnie) sprowadzone auto. Mini poradnik 2014/02/16 04:04 #56973

  • czeslaw555
  • czeslaw555 Avatar
Mój opis do kogo jest skierowany i jaki jest jego cel umieściłem na wstępie mojego "poradnika" i to chyba wszystko powinno wyjaśnić każdemu o co chodzi.

1.Tutaj nie chodzi o wyścig szczurów kto pierwszy wyrwie auto, tylko o auta które są w normalnym obrocie i każdy ma do nich dostęp, czyli tzw. potencjalny "Kowalski".

2. Są też dobre auta które są całe, zgodne z opisem, całe i nierobione i nie ma problemu z zakupem takich tylko trzeba mieć odpowiedni budżet na zakup takiego auta. W moim opisie chodzi mi o auta sprowadzone np. z D i porównanie cen z tymi które stoją zagranicą. Da to obraz czy warto się takimi sprowadzonymi zajmować, lub może warto podjąć decyzje o samodzielnym zakupie takiego auta zagranicą.
Nikt nie robi prezentów zagranicą i tanio dobrego auta nie odda, a jak nawet już odda, to takie przypadki są jednostkowe, nie na taką skalę jak to widać na naszych portalach ogłoszeniowych, gdzie większość sprowadzonych jest tańsza od ich odpowiedników zagranicznych które można obejrzeć na np. mobile.de
Sprawdzenie auta przed zakupem itd. to podstawa i oczywistość i nie będę się rozpisywał co i jak trzeba zrobić bo takich opisów jest pełno w necie. Można też wziąć ze sobą kogoś kto ogarnia temat i sprawdzi nam takie auto jak sami nie czujemy się na siłach.

Podsumowanie.
Podchodzenie do sprawy zakupu w sposób jaki opisałem już na wstępie pozwoli wyeliminować większość "okazji" i oszustów i jak straci się prawdziwą okazję, będzie przykro, ale lepsze to niż kupienie tzw. "okazji".
Zasady jakie opisałem,które raczej nazwałbym sugestiami, nigdzie nie wspominam w nich o zadawaniu takich pytań (pkt.1-6), takiej metodologi też nie stosuję i nigdzie nie polecam. Wiem dobrze co chciałem powiedzieć i wiem co trzeba robić.
Jeżeli gdzieś coś doradzam to jedynie sprawdzanie aut i dokumentów przed zakupem, zachęcam też do zdroworozsądkowego myślenia i nie uleganiu emocjom, co jest trudne ale możliwe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ile powinno kosztować (orientacyjnie) sprowadzone auto. Mini poradnik 2014/02/16 10:20 #56987

  • moto-rzeczoznawcy
  • moto-rzeczoznawcy Avatar
czeslaw555 napisał:
zachęcam też do zdroworozsądkowego myślenia i nie uleganiu emocjom, co jest trudne ale możliwe.

Też jestem ...za :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport