Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Przydatne informacje zanim kupisz auto

TEMAT: dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia

dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia 2015/04/16 11:28 #70274

  • Słonik
  • Słonik Avatar
Cześć Wszystkim
Moje pytanie dotyczy ułożenia dachu panoramicznego. Oglądałem jedno auto i z jednej strony szyba jest nie więcej niż 2 mm wyżej a po drugiej stronie auta jest prawie równo z błotnikiem. Po całej długości dachu zdarzają się takie odstępstwa. Auto ma na liczniki 268.000 km, nie było garażowane, właściciel często używał bagażnika dachowego.
Jak przyjrzałem się uszczelki pod szybą są delikatnie zwichrowane w niektórych miejscach. Miernik lakieru nic nie wykazuje, wszystkie szyby łącznie z panoramą oryginalne z jednego rocznika. Panorama zasłania się bez problemów. Zdjąłem nawet za zgodą właściciela uszczelkę tapicerki dachu, żeby zobaczyć czy nie ma jakiś spawów itp. Wszystko wydaje się być oryginalne (podklejone, gąbeczki itp), kurtyny boczne są.
Czy jest szansa, że te uszczelki po prostu z biegiem czasu (auto z 2004 roku) wyrabiają się ??
Do auta nic nie cieknie, sprawdzałem na myjce. Czy możliwe, że ktoś wcześniej zmieniał błotnik tylny np i musiał zdjąć panoramę i nie udało się jej idealnie ułożyć? Nie mogę jednak zlokalizować odcięcia malowania, ani miernik nie wyłapuje miejsca łączenia. Błotniki oryginalne.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia 2015/04/16 12:31 #70275

  • Słonik
  • Słonik Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia 2015/04/16 12:35 #70276

  • Słonik
  • Słonik Avatar
Przepraszam nie mogę edytować, prawidłowy link do zdjęcia przykładowego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia 2015/04/16 20:43 #70294

  • moto-rzeczoznawcy
  • moto-rzeczoznawcy Avatar
O ile się nie mylę ,to dokładnie ten sam temat całkiem niedawno już był ...omawiany : ).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia 2015/04/17 09:24 #70304

  • Słonik
  • Słonik Avatar
Witam
Tak, ale finalnie to nie wiem czy mam przyjąć tolerancję błędu montażu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia 2015/04/18 11:59 #70351

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
jak nie bylo bite to auto to przyjal bym standardowe zuzycie lub zwyczajnie bledny montaz fabryczny lub tez moze byc montaz kogos postronnego bo np cos cieklo i uszczelniali?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia 2015/04/18 12:45 #70361

  • Słonik
  • Słonik Avatar
Witam i dziękuję za odpowiedź. Po zdjęciu uszczelek drzwi i obejrzeniu progu nie widać nic. Nie wiem, jeśli nawet to ktoś robił w ASO jak auto było nowe to chyba idealnie. Nie mogę zlokalizować odcięcia lakieru i łączenia ewentualnie błotnika. Podejrzenie padło po prostu na wymianę błotnika w przeszłości tylnego stąd np. ingerencja w szybę i brak jej idealnego spasowania co do mm. Tak czy owak skoro nie widać tych różnić to auta nie będę skreślał. Ten dach jest przecież wklejany jak szyba.
Pzdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia 2015/04/18 12:48 #70362

  • Słonik
  • Słonik Avatar
ASO o tyle w Peugeot jest skąpie w informację, że mają od 2007 i tylko podają daty i przebieg a szczegółów brak :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dach panoramiczny w aucie - różne głębokości ułożenia 2015/04/18 14:29 #70376

  • Słonik
  • Słonik Avatar
Może był ten błotnik zmieniany. Jak patrzę na dwa to po prawej mam kółko i logo lwa a po lewej jest prawie identycznie jest numer części (w tym samym miejscu co po prawej), jest kółko ale logo lwa już nie istnieje. Nie wiem czy to było dopuszczalne, czy po prostu błotnik jest zamiennikiem i to wszystko wyjaśnia w tej kwestii. Czy zamienniki drzwi też istniały czy tylko oryginały? Google jest skąpe pod tym kątem :(
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport