Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Przydatne informacje zanim kupisz auto

TEMAT: Auto z włoch

Auto z włoch 2011/01/20 14:09 #6261

  • IPOS
  • IPOS Avatar
Jak w tytule, czy warto interesować się autem z włoch?
Mam znajomego we włoszech (mieszka od urodzenia), więc problem komunikacji i sprawdzenia auta odpada, pozostaje tylko a może i aż problem formalności. Stąd pytanie czy koszty sprowadzenia auta są duże, a może ktoś przez to przechodził i może coś więcej powiedzieć. W moim wyidealizowanym świecie kupowanie auta z włoch od prywatnego posiadacza jest bezpieczniejsze od kupowania w polsce lub w niemczech, mam cichą nadzieję że tam oszukiwanie jeszcze nie urosło do takiej skali jak u nas. Ale możecie mój światopogląd zmienić:whistle:

PS.
Mam nadzieje że to odpowiednie miejsce na tego typu temat.....:S
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2011/01/20 14:11 #6262

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Z mojego doświadczenia to auta z Włoch bywają różne i niestety w przeważającej większości są to auto po sporych przejściach, ale to moja odosobniona opinia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2011/01/21 07:31 #6295

  • IPOS
  • IPOS Avatar
Z mojej wiedzy wynika tylko tyle że włosi nie dbają o samochody ani wew ani na zew, ale przynajmniej nie starają się tego ukrywać.... A u nas, co rusz to okazja, nie dośc że pomimo upływu 7-8 lat lakier bez rysy lub z małymi znaczkami czasu, przebieg najlepiej 150 000- ale to tylko ci bardziej normalni tak kręcą bo są też tacy co ci wciskają poniżej 100 000. Bo przecież kombi w dieslu kupuje się po to żeby na zakupy jeździć...Rozglądam się od jakiegoś czasu i nic mnie teoretycznie nie goni ale powoli mam dosyć, wszędzie próbują ciemnotę wcisnąć i to na beszczela...no ale jakby zbytu na takie szroty nie było to by nie sprzedawali...więc poniekąd sami sobie winni jesteśmy. Podsumowując poszukuje Volvo V40 w dieslu 115 KM rocznik 2003, na popularnych stronach są same sprowadzane nie ma krajowych które można by sprawdzić, stąd pomysł żeby auto sprowadzić a że włoch znajomy to czemu niby nie skorzystać. Jeszcze nad szwecją się zastanawiam w końcu szwedzka marka;) z domieszką francuskiej krwi ale szwedzka, no i niedaleko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2011/01/24 03:06 #6448

  • Radek
  • Radek Avatar
Jak chodziłem za samochodem oglądałem Accorda i Imprezę z Włoch - stan tych samochodów mogę opisać w 2 słowach OOO (i tu słowo nie cenzuralne)- zero kultury technicznej, samochody niby serwisowane przez ASO, a w taki sposób jakby robił je ktoś nie mający o tym pojęcia, poza tym na dzień dobry nadające się do lakiernika (chyba tylko dach nie nadawał się do lakierowania).
A poza tym Włosi chyba wszystko bardzo dosłownie rozumieją - zderzak jak nazwa wskazuje służy do zderzania :laugh: .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2011/12/15 19:11 #19778

  • ChaoticBiker
  • ChaoticBiker Avatar
Witam, trochę odgrzebuję stary temat, ale byłem w zeszłym tygodniu we Włoszech i po prostu jak najbardziej potwierdzam powyższe opinie.
Samochód we Włoszech, ot rzecz nabyta użytkowa, jest tłuczony, piłowany, a po prostu jakość, a nawet sam WYGLĄD zewnętrzny serwisów autoryzowanych (widziałem 3 autoryzowane serwisy - Hyundaia, Forda i Alfy Romeo).... Autoryzowane serwisy wyglądają jak złomowiska (dla mnie to był szok), w mega obskurnych budynkach, z ubrudzonymi po szyję mechanikami ubijającymi młotkiem blachę, żeby choć trochę przywrócić ją do pierwotnego kształtu.
A samochody.... idąc chodnikiem zauważyć auto, które nie miało jakiejś przygody to po prostu rzadkość! Większość aut potłuczona, mocne wgniecenia szczególnie boki, połamane zderzaki, istna plaga potłuczonych lamp zarówno przód i tył, niektóre, nawet bardzo młode (<3 lata) auta wydają dźwięki, jakich żadne sprawne auto wydawać absolutnie nie powinno...
Włoski sposób jazdy, gdzie po prostu wpychasz się w korek i najczęściej cię wpuszczają, ale jednak czasem ktoś nie wyhamuje, wtedy cię puknie, ale nic - nawet się nie zatrzymują, po prostu jadą dalej nawet bez trąbienia, żadnych pretensji.. Obcierki i stłuczki są tam normalnym sposobem komunikacji. Ruszanie na pełnym gazie spod każdych świateł a następnie ostre hamowanie też jest absolutną normą. Do tego dochodzą tamtejsze drogi - głównie zrobione z nierównego bruku.

Ale jest kilka plusów:
- pieszego podchodzącego do przejścia praktycznie puszczają od razu
- w ogóle samochody przepuszczają się, na wyjazd z bocznej uliczki nawet w spory korek na głównej nie czeka się długo.
- nikt nie ma do ciebie pretensji o drobną stłuczkę/obcierkę. Dopóki auto jest w stanie kontynuować drogę o własnych siłach, jest OK


Podsumowując:
Ja bym autem z Włoch absolutnie się nie interesował. W Polsce kupując auto każdy oczekuje, nie ważne, czy auto ma lat 3, 5, 10 czy 15, ma wyglądać jak z salonu, przebiegu mieć nie więcej niż 150 000, a najlepiej jak poprzedni właściciel kupił auto w salonie, wsadził do garażu, wyjeżdżał tylko na serwisy i przeglądy i teraz sprzedaje za 10% ceny.
A nawet jak dla siebie czegoś bym szukał, to również Włochy omijam zdecydowanie.

Chyba, że jest to Aixam, Ligier lub ewentualnie Smart (ale to zupełnie inna historia)
Skutera też bym nie polecał! Chyba że jako dawcę części, to tak, bo tanie... a rozbitki to nawet można dosłownie zbierać z chodników czy spod śmietników.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2012/06/09 18:45 #26744

  • juras01
  • juras01 Avatar
Witam
4,5 roku temu kupiłem ąvensisa kombi 2,0 D4D. Auto było sprowadzone z Włoch, a kupiłem je w autokomisie w Gnieźnie. Do tej pory Toyka chodzi bardzo dobrze, wymieniałem tylko części eksploatacyjne. Auto miało lekko zmęczone zderzaki i malowane drzwi kierowcy. Środek utrzymany bardzo ładnie. To tyle moich doświadczeń z autami sprowadzanymi z Włoch.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2012/06/14 00:54 #26864

  • tradelux
  • tradelux Avatar
Sam czesto jestem sluzbowo jak i urlopowo we Wloszech i musze cos dodac:

- sytuacje o ktorych pisza autorzy powyzej dotycza poludniowych stron (Rzym, Neapol itd)
- na polnocy od strony Austrii/Szwajcarii auta potrafia byc zadbane tak samo jak w Niemczech, a nawet i lepiej, bo zimy sa lagodne
- odnosnie zadbania to wszystko zalezy od ceny - padliny sa w cenie przeterminowanego miesa, a dobre auta sa sporo drozsze
- drobnych szkod lakierniczych prywatne osoby malo co naprawiaja, natomiast w przypadku duzych szkod (wypadkow) auto automatycznie idzie na export z powodu drogich kosztow napraw
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2012/08/01 10:12 #28171

  • ashtoreth
  • ashtoreth Avatar
dodaje swoje 3 grosze :)

po pierwsze swoje doswiadczenia opieram na Mediolanie i okolicach (bo tu bywam czesto) nie wiem jak jest na poludniu domyslam sie, ze gorzej (jak ze wszystkim :) ja sprowadzilem sobie prywatnie autka, ktore sam znalazlem bez zadnych posrednikow i sam sprowadzilem na kolach do Polski.

1. stan aut:
tak zgadza sie, wystarczy sie przejsc ulica zeby zauwazyc, ze kazde auto ma chociaz kilka zadrapan czy wgniecen i nikt specjalnie sie tym nie przejmuje, wynika to z kilku czynnikow:
- auto jest traktowane jako narzedzie a nie produkt luksusowy
- ogolny problem z miejscami parkingowymi i zatloczeniem na ulicach
- umiejetnosci / sposobu jazdy (we wloskich autach moznaby na przyklad w ogole wymontowac kierunkowskazy, i tak malo kto je dotyka :)

ale...nie mozna generalizowac, da sie znalezc auta bardzo zadbane, ktore siedza w garazach i sa dopieszczane przez wlascicieli (szczegolnie dotyczy to marek premium, aut sportowych itp...)

2. ceny i rynek

jesli chodzi o auta popularne, to chyba bym odradzal, po pierwsze (patrz punkt wyzej), po drugie ceny nie sa jakos duzo atrakcyjniesze niz np w niemczech (chociaz przyznam ze jakos wnikliwie nie szukalem)
natomiast zdecydowanie polecam, jesli ktos szuka aut premium, jesli chodzi o ogolny stan to tak jak napisalem wczesniej, da sie znalezc auta ciekawe, a poza tym ceny...warto wiedziec kilka rzeczy:
- kryzys - a co za tym idzie pojawilo sie duzo aut, na ktore wlascicieli juz nie stac, lub po prostu nie chca zeby bylo widac ze ich stac :) ogolnie rzecz biorac policja fiskalna ostatnio ostro przeswietla zarobki ludzikow i latwo sie doczepic do kogos kto na przyklad jezdzi cayennem a wykazuje ze zarabia 1000 e/mies :)
- po drugie, superbollo, Wlosi maja taki fajny podatek dla aut >250koni (lub cos kolo tego) i tez z racji kryzysu tego typu auta mozna znalezc po calkiem atrakcyjnych cenach bo ktos musi sprzedac szybko i pozbyc sie kosztow

3. formalnosci i na co uwazac
poza standardami typu klepane,malowane,kradzione; dosc istotna rzecza sa zastawy bankowe...tym mnie straszono przynajmniej(slyszalem historie, ze pan handlarz zakupil kilka aut z Wloch w celu pozniejszej odpsprzedazy a za kilka miesiecy zapukali smutni panowie i odebrali autka bo nie nalezaly do milego Wlocha ale do banku...)
o tyle dobrze, ze jest na to sposob, istnieje wloska stronka gdzie po podaniu danych auta mozna sprawdzic jego historie (ilosc wlascicieli, czy auta jest w leasingu itp...), takie sprawdzenie kosztuje (cos kolo 8 euro z tego co kojarze), mozna placic kart.kred. trzeba znac Wloski :) linku nie podaje zeby nie zostac posadzonym o reklame :P (jak ktos chce moge dac na priva)
kolejna istotna rzecza sa platnosci...od tego roku we Wloszech nie mozna za nic zaplacic gotowka jesli jest to kwota >1000e, domyslam sie ze da sie dogadac z milych Wlochem ale w swietle prawa jest to nielegalne i trzeba o tym pamietac, >1000e musi byc przelew lub czek bankowy.
co do samego sprowadzania, wyrejestrowanie to banal i zalatwia to sprzedawca, my musimy tylko zaplacic za auto :) natomiast co do wywozu to ja dalem sobie spokoj z wloskimi tablicami wywozowymi glownie ze wzgledu na cene ubezpieczenia i duzo formalnosci (czas) i wybralem wariant zoltych tablic niemieckich...znow slyszalem rozne historie czy tak mozna czy nie mozna (nawet sam sprzedawca tablic mnie lojalnie ostrzegl ze Wloska policja to roznie interpretuje i ze slyszal o karach 1000euro + holowanie) ja zaryzykowalem i moge powiedziec tyle, ze mijalem kilka patroli i nie strzelali do mnie :) nie zmienia to faktu ze wolalem jechac w nocy i wybralem trase przez Austrie zamiast Szwajcarie (bez przejscia, caly czas w unii..), natomiast z innych przygod to mialem srednia przyjemnosc spotkac smutnych niemieckich policjantow na stacji gdzies za Monachium, ktorzy (mam wrazenie po dlugim trzepaniu) byli bardzo niezadowoleni ze polaczek wywozi drogie auto, ktore "niestety" nie jest kradzione itp...

to tyle z mojej strony.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2013/04/07 09:29 #41662

  • mat5555
  • mat5555 Avatar
Witam serdecznie

mam prosbe . chodzi mi o ta stronke gdzie mozna sprawdzic samochod z wloch.

pozdr mateusz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2013/04/07 09:30 #41663

  • mat5555
  • mat5555 Avatar
oto moj numer gg 2754681
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2013/04/07 20:14 #41696

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
zalezy jaki samochod. Jezeli chodzi ci o baze taka typowo wloska to nie ma
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2013/04/08 07:17 #41736

  • ashtoreth
  • ashtoreth Avatar
mat5555 napisał:
Witam serdecznie

mam prosbe . chodzi mi o ta stronke gdzie mozna sprawdzic samochod z wloch.

pozdr mateusz

domyślam się, że chodziło o stronkę o której ja wspominałem w swoim poście.
Ponieważ kilka osób już mnie o to pytało, pozwolę sobie wkleić link (mam nadzieję, że admini mnie nie spalą za to :) )

servizi.aci.it/VisureInternet/welcome.do

przydadzą się podstawy włoskiego, zaznaczam, że to nie jest baza typu CARFAX, nie ma tam informacji o uszkodzeniach, przebiegu itp. Są natomiast informację o ilości właścicieli, można się dowiedzieć czy auto nie jest zastawem bankowym, czy nie jest w leasingu, wartość auta podczas wcześniejszych sprzedaży.

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2013/04/08 21:25 #41776

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
ale to jest platne z tego co widze?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Auto z włoch 2013/04/09 06:45 #41803

  • ashtoreth
  • ashtoreth Avatar
abc1234xx napisał:
ale to jest platne z tego co widze?

tak zgadza się, tak jak pisałem w pierwszym poście, około 8 euro od sprawdzenia niestety. Na pewno szkoda kasy na sprawdzanie każdego auta, tym bardziej, że nie ma tam nie wiadomo czego. Ale jak ma się już jakiegoś "pewniaka" na oku, to można skorzystać - Włosi niestety są znani z tego, że stan prawny niektórych aut jest kiepski...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport