Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Przydatne informacje zanim kupisz auto

TEMAT: Nr. rejestracyjny w Dani. Przekręt?

Nr. rejestracyjny w Dani. Przekręt? 2011/03/10 07:49 #8746

  • patoo
  • patoo Avatar
Wpisując nr. rej samochodu z Dani (renault scenic)wyskakują dane nissana,ciekawe dlaczego?
moto.allegro.pl/renault-scenic-2xszyberd...dek-i1497233491.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nr. rejestracyjny w Dani. Przekręt? 2011/03/10 08:07 #8748

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
patoo napisał:
Wpisując nr. rej samochodu z Dani (renault scenic)wyskakują dane nissana,ciekawe dlaczego?
moto.allegro.pl/renault-scenic-2xszyberd...dek-i1497233491.html

Jak spojrzysz na tablice, to od razu widzisz, że to podróbka. Czcionka, kształt, forma, kolory. To jest czysta fantazja handlarza. Bardzo dużo tablic na zdjęciach z różnych ofert to wyrób miejscowy. Auto przyjechało na lawecie, na pewno nie na kołach, a sprzedać trzeba. W tej sytuacji niewiele namyślając się handlarz wydrukowane kiedyś tablice zamontował do tego Scenic-a. Nie jest to uczciwe, bo te tablice nigdy w tej postaci nie były ważne i nigdy nie będą. A ubezpieczenie na 30 dni to zwykłe ściemnianie. Nie można wykupić czegoś, co jest nieważne i nielegalne. Jest to wprowadzanie w błąd kupujących. A policja? Policja ma to gdzieś. W razie wypadku to dopiero będą problemy. Jazda bez ważnych tablic (nawet czasowe mają swoją ważność), ubezpieczenie z powietrza sprawią później same problemy. A handlarz wypnie się na końcu i dalej będzie prowadził swoje szemrane interesy.
Ostatnio zmieniany: 2011/03/10 08:23 przez Robert W..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nr. rejestracyjny w Dani. Przekręt? 2011/03/10 08:14 #8749

  • patoo
  • patoo Avatar
Dzieki człowiek sie uczy całe życie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nr. rejestracyjny w Dani. Przekręt? 2011/03/10 10:07 #8753

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Robert W. - nie koniecznie podróba - jest jeszcze opcja że czasami sprowadzają kilka aut i zamieniają tablice specjalnie żeby nie dało się sprawdzić przebiegu - opcja kolejna to że auto już zostało wyrejestrowane w Danii i pod tymi numerami jeździ inne auto - to taka moja teoria dodatkowa :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nr. rejestracyjny w Dani. Przekręt? 2011/03/10 11:44 #8761

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
Myślę jednak że ta tablica jest podróbą. W żadnym kraju tablice nie są z tworzywa sztucznego, a tu są takie, ale z metalu i (koniecznie) tłoczone (po wypadku, pożarze tablica musi nadawać się do odczytu). Układ, kolor, czcionka są inne niż te z pliku. A jak auto zostało wyrejestrowane to jakie ma teraz numery? Powinno mieć jakieś. Ale jakie? Duńskie zjazdowe, czy polskie tymczasowe lub stałe? No chyba, że wędruje na lawecie. Najczęściej jest tak, że auto przywożone jest na lawecie, bo kosztuje wykupienie tablic. W Polsce drukuje się tablice z numerami jakie miał poprzednio lub z numerami z kapelusza i sprzedaje się. Kto to będzie u nas sprawdzał? Zapewne nikt. Pozornie wszyscy będą zadowoleni. Ale co w sytuacji jak tobie Noozy, wjedzie w tył (tak jak mi wjechał) taki ktoś na lewych numerach (tamte były z Niemiec, przeterminowane żółte i nie od tego auta)? Przez rok się bujałem i w końcu z AC zrobiłem. A gostek? Miał pecha. Generalnie niemieckie tablice warsztatowe nie uprawniają do jazdy poza Niemcami. Ubezpieczenie tego auta to fikcja, więc zapłacił do funduszu gwarancyjnego, jazda bez ważnych tablic - kolejna grzywna przez sąd. Opłata za lawetę - spora. Co z jego autem? Nie wiem, pewnie "prawie nówka, niebita, od dziadka emeryta rencisty" znalazło szczęśliwego nabywcę. Sprawy cywilnej już nie zakładałem tylko autko odnowiłem. Teraz jak widzę takie auto to omijam szerokim łukiem.
W załączeniu jak powinny wyglądać duńskie tablice.





info: polskietablice.fm.interia.pl/
Ostatnio zmieniany: 2011/03/10 13:24 przez Robert W..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nr. rejestracyjny w Dani. Przekręt? 2011/03/10 13:40 #8762

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
zapewne w tym przypadku masz rację - napisałem tylko że są jeszcze przypadki że podmieniają tablice i że może być jeszcze tak że pod tymi numerami jest już nowe auto :)
Tu pewnie handlarz kombinuje żeby się nie narażać na dodatkowe koszty - co do końca jak zrozumiałem z tego co napisałeś nie jest zgodne z prawem :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nr. rejestracyjny w Dani. Przekręt? 2011/03/10 16:26 #8766

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
Oczywiście, że tak robią, podmieniają tablice. Tak jak piszesz. Widziałem w jednym komisie, jak handlarz zdejmował tablice z jednego samochodu, zakładał na drugi i z potencjalnym klientem wyruszał w jazdę próbną. To jest dopiero przegięcie :laugh: .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport