Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Mandat na rajdzie.

Mandat na rajdzie. 2010/10/05 13:24 #1135

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mandat na rajdzie. 2010/10/05 18:55 #1140

  • Marcin
  • Marcin Avatar
w głowie się nie mieści - patrzeć tylko kiedy ustawią radar na F1 :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mandat na rajdzie. 2010/10/06 15:50 #1173

  • donkrywulto
  • donkrywulto Avatar
na moje oko jako F-sza WRD było tak : zamknęli odcinek drogi dla potrzeba rajdu, jedzie samochód wyścigowy, uderza w płot i odjeżdża.Właściciel nie ma możliwości uzyskania nr polisy pojazdu sprawcy . Sprawa na pewno się tyczyła ew. otrzymania odszkodowania za straty poniesione w wyniku uszkodzenia płotu, no bo przecież z czyjejś polisy to musi zostac naprawione.
Kierujący odjechał to właściciel płotu zgłosił zawiadomienie o popełnionym wykroczeniu na Policję, dlatego ten gośc był wzywany n Komisa celem złożenia wyjaśnień.
Nie otrzymał mandatu tylko został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu, tam Sędzia zgodnie z obowiązującym prawem uznał kierującego winnym, bo w końcu był sprawcą i ukarał go grzywną w wysokości 100 zł. Normalnie za kolizję tego typu dostał by od Policji min. 220 zł i 6 pkt zgodnie z art 86 par1 KW.
Następnie kierujący powinien udostępnic nr polisy właścicielowi płotu który zgłasza szkodę, przyjeżdża rzeczoznawca, wycena i wypłata. Sprawa zamknięta.
Prosta sprawa i na moje oko zawinili organizatorzy, przeciez tego typu sprawy i zdarzenia są do przewidzenia, powinni wcześniej zadbac o należyte zabezpieczenie trasy pod względem formalnym, tj właśnie odpowiedzialnośc majątkowa za ew. szkody.
Na siłe temat rozdmuchany i jak zwykle winna Policja...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mandat na rajdzie. 2010/10/06 16:02 #1175

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Tylko z czego co mi wiadomo to właściciel płotu dostał odszkodowanie od organizatora rajdu bez problemu bo robiąc taką imprezę nie wierzę żeby nie byli od takich przypadków ubezpieczeni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport