Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Mercedes w168 jak to z nim jest?

Mercedes w168 jak to z nim jest? 2011/08/08 13:17 #15261

  • Jahu55
  • Jahu55 Avatar
Witam,

Mam pytanie, które mnie nurtuje. PPrzymieżam się do kupna w168 dla małżonki jako pierwsze auto. Nie chciałbym wydać więcej niż 10.000 zł bo wiadomo jak to jest z pierwszym autem obtarte etc. Słyszałem bardzo wiele opinii, które nie były pochlebne na temat tego auta. Może ktoś ma to auto lub miał i może coś na jego temat powiedzieć. Patrzyłem w Carwercie jak kształtuje się cena takiego w168 to od 10.000 zł wzwyż stąd pytanie czy znajde coś sensownego co pojeździ 2 - 3 lata bez dużej naprawy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mercedes w168 jak to z nim jest? 2011/08/08 15:13 #15264

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Patrzyłem w Carwercie jak kształtuje się cena takiego w168 to od 10.000 zł wzwyż stąd pytanie czy znajde coś sensownego co pojeździ 2 - 3 lata bez dużej naprawy?
To bardzo względna sprawa bo wszystko zależy od tego na jaką sztukę trafisz - moi znajomi jeżdżą właśnie A klasa i nie narzekają, a nawet sobie chwalą, że mało pali i dla nich idealny na wyjazdy z dzieciakami. Dla mnie to trochę małe auto, ale co kto lubi.
Wracając do tematu to jak chcesz zwiększyć swoją szansę na zakup dobrego egzemplarza to szukaj w ogłoszeniach tych, które maja kraj pochodzenia: Polska :) bo łatwo sprawdzić w ASO co się działo z autem na etapie jak był na gwarancji - co się działo później z autem powiedzą Ci jak pojedziesz na przegląd z autem do warsztatu.
A co do tego czy pojeździ 2-3 lata to też zależy jak ktoś będzie nim jeździł, no i nie oszukujmy się za 10.000zł kupisz auto około 10 letnie, które już trochę się wysłużyło :) więc i naprawy mogą się zdarzać - rozrząd, sprzęgło, tarcze, amorki i inne elementy, które w naturalny sposób się zużywają.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mercedes w168 jak to z nim jest? 2011/08/08 19:24 #15273

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Jahu55 napisał:
...
Patrzyłem w Carwercie jak kształtuje się cena takiego w168 to od 10.000 zł wzwyż stąd pytanie czy znajde coś sensownego co pojeździ 2 - 3 lata bez dużej naprawy?

Nie, no spoko... Patrzyłeś i widziałeś że ceny zaczynają się od 10 tys zł...
I pytasz się, czy za 10 tys to pochodzi 2-3 lata...
Odpowiedź brzmi - NA PEWNO NIE.
Cena 10 tys zł JEST NIE BEZ POWODU KOLEGO. Jesli byloby w naprawde dobrym stanie to cena byłaby w ok. 12-13 tys zł. I to jest kwota MINIMALNA za jaką można kupić dobre W168.
Ale ale... Poszukaj najpierw u siebie w mieście mechanika, który będzie naprawiał W168. Bo 95% mechaników jak widzi W168 to zamyka zakłady, idzie właśnie na urlop itd :D
Nie chcą tego naprawiać :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Mercedes w168 jak to z nim jest? 2011/08/09 06:36 #15283

  • Jahu55
  • Jahu55 Avatar
Co do Carwerta to ceny są lekko zawyżone. No ale mniejsza o to. Co do mechanika to mam jednego, który dotyka Mercedesa i nic innego także z tym nie będzie problemu. Zastanawia mnie nadal fakt dlaczego są takie opinie o tym aucie. Każdy właściciel z jakim miałem do czynienia chwali sobie w168. A patrząc na różne fora auto to jest sponiewierane.

Zdaje sobie sprawę, że auto za taką kwotę będzie miało ponad 10 lat ale jak mówiłem na pewno będzie obite, porysowane etc., jak to pierwszy samochód. A zawału bym dostał jakby małżonka uszkodziła nowe auto z salonu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport